1 mln zł od ING na granty dla start-upów i młodych naukowców

Materiał informacyjny ING Bank Śląski S.A.
Udostępnij:
4 kwietnia 2022 r. to ważna data dla wszystkich początkujących start-upów oraz młodych naukowców zainteresowanych czystą i dostępną energią. Tego dnia startuje I edycja konkursu w ramach Programu Grantowego ING.

Cel konkursu ING

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej innowacyjnego rozwiązania w zakresie dostępu do czystej energii. Dzięki temu zwrócona zostaje uwaga na takie problemy, jak; niska efektywność energetyczna, zanieczyszczenie powietrza oraz wciąż małe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Wpisuje się to w cele banku ING związane ze zrównoważonym rozwojem, a więc promowaniem działań proekologicznych oraz w zakresie zarządzania ryzykiem środowiskowym. Są one zapisane w Deklaracji Ekologicznej.

Deklaracja Ekologiczna ING

ING Bank Śląski stawia obecnie na nowe cele strategiczne. W ramach Deklaracji Ekologicznej zobowiązał się bowiem do przeznaczenia kwoty 5,3 mld złotych na odnawialne źródła energii oraz utworzenie programu grantowego o budżecie 2 mln złotych rocznie, dla start-upów i młodych naukowców rozpoczynających swoją działalność na terenie Polski. Bank ING zakłada, że po 2025 roku nie będzie finansować klientów, którzy w swojej działalności wykorzystują bezpośrednio węgiel energetyczny w stopniu wyższym niż 5%. Ponadto z finansowania będą wykluczeni klienci produkujący i hodujący tytoń oraz ci, którzy negatywnie oddziałują swoją działalnością na obszary chronione, dobrostan zwierząt, a także leśnictwo.

W celach banku ING określonych w Deklaracji Ekologicznej warto wymienić oferowanie korzystnych finansowo pożyczek na cele ekologiczne oraz kredytów hipotecznych na domy energooszczędne. Co więcej, ING Bank Śląski ukierunkowuje proekologiczne działania także na siebie. Doskonałym tego przykładem jest wymienianie samochodów służbowych na elektryczne, hybrydowe lub plug-in, czy też zmniejszanie ilości delegacji na rzecz spotkań zdalnych. W swojej działalności bank ING ogranicza ponadto ilość dokumentacji papierowej oraz plastiku. Wszystko to ma pomóc w osiągnięciu przez Polskę neutralności klimatycznej, czyli dojście do momentu, w którym działalność ludzi nie będzie szkodziła środowisku.

Jak i dlaczego warto wystartować w konkursie ING?

Rozwiązania można zgłaszać przez formularz online dostępny na stronie www.ing.pl/programgrantowy. Znajdziemy tam także regulamin konkursu i inne niezbędne informacje.

W konkursie organizowanym przez ING Bank Śląski warto wystartować nie tylko ze względu na granty finansowe, lecz również możliwość nawiązania kontaktu z licznymi inwestorami oraz firmami z portfolio banku. Ponadto finaliści konkursu mogą wziąć udział w warsztatach dotyczących projektowania nowych rozwiązań, a zwycięzcy w indywidualnym mentoringu dopasowanym do ich potrzeb.

Nagrody finansowe dla zwycięzców konkursu ING

Bank ING przygotował dla najlepszych rozwiązań solidne granty pieniężne, które umożliwią rozwijanie zgłoszonych projektów. Osoba lub podmiot z I miejsca otrzymuje nagrodę w kwocie 400.000 zł, za drugie miejsce przewidziano kwotę 300.000 zł, a za ostatnie miejsce na podium – 150.000 zł. Oprócz tego przewidziane są maksymalnie 3 dodatkowe nagrody specjalne o łącznej wartości 150.000 zł. Uzyskane w konkursie granty muszą być przeznaczone na dalszy rozwój rozwiązań, które zostały przedstawione w trakcie konkursu.

Kapituła konkursu – kto do niej należy?

Rozwiązania zgłoszone w konkursie w ramach Programu Grantowego INGpodlegają ocenie ekspertów. Wśród nich znajdziemy osobistości ze świata biznesu, nauki, a także organizacji pozarządowych. Dzięki takiej dywersyfikacji punktacja konkursu jest rzetelna i odzwierciedla potencjał rozwiązania

Konkurs ING – terminy i uczestnicy

W konkursie ING mogą brać udział osoby fizyczne i przedsiębiorcy działający na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, działający w charakterze start-upów lub młodych naukowców . Pod pojęciem młodych naukowców kryją się absolwenci uczelni wyższych w okresie maksymalnie 5 lat od zakończenia studiów, bez względu na ich charakter, a także studenci, którzy w chwili zgłoszenia się do konkursu uczęszczają na zajęcia na uczelni. Młodzi naukowcy mogą się przy tym zarejestrować do konkursu indywidualnie lub jako zespół. Start-upy to z kolei innowacyjne przedsiębiorstwa, które zostały założone po to, by wykreować nowy produkt lub usługę. Bardzo istotne jest w takim przypadku to, że do uzyskania tytułu start-upu pretendują wyłącznie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż 5 lat.

Zgłoszenia w konkursie są zbierane w okresie od 04.04 do 30.05.2022 r. Listę finalistów poznamy 6.06.2022 r. a zwycięzca zostanie wyłoniony 27.06.2022 podczas gali finałowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie