[3.04.2020 r.] Jaka pomoc dla pracowników, zleceniobiorców, samozatrudnionych i małych firm wg ustaw podpisanych przez prezydenta

AIP
O godz. 6.30 w sobotę zakończyły się sejmowe głosowania ws. trzech ustaw z tzw. rządowej tarczy antykryzysowej, która ma złagodzić gospodarcze skutki koronawirusa w Polsce. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby na etacie, zleceniu, samozatrudnieni i mikrofirmy mocą uchwalonego prawa? Andrzej Banaś / Polska Press
Dopłaty za przestój lub skrócony czas pracy – dla pracowników, postojowe czyli stała kwota zwolniona z podatku i nieoskładkowana dla zatrudnionych na umowach zlecenia, o dzieło i samozatrudnionych. Ponadto zwolnienie ze składek ZUS wszystkich pracowników w firmach zatrudniających do dziewięciu osób oraz samozatrudnionych. Takie rozwiązania ustanawiają ustawy zwane Tarczą Antykryzysową uchwalone rano w sobotę 28 marca przez Sejm. Mają one pomóc firmom i osobom przez nie zatrudnianym przetrwać kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa. Lada moment ustawy zostaną podpisane przez prezydenta i obowiązującym prawem staną się od jutra, 1 kwietnia.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 104

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2 kwietnia, 6:17, Gość:

Rząd działa sprawiedliwie. Brawo i szacunek.

może czas żeby nawet trolle zaczęły myśleć ?

K
Krzysztof Kornatowicz

Większość z "Polaków" to chodzący, pogodzeni z losem niewolnicy, cieszący się z rzuconej im przez właścicieli Polski kostki ! W Polsce mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną. W sytuacji nadzwyczajnej, na przykład zagrażającej życiu przedsiębiorcy, szpital obligowany jest ratować jego życie nie bacząc na zaległości z haraczem ZUS-owskim ! Władze to nie są właściciele państwa, tylko słudzy (służący) Narodu, który jest właścicielem Polski !!!

W Polsce w związku z pandemią zaistniała sytuacja nadzwyczajna i nie można dzielić potrzebujących na podgrupy "grzecznych", których "nakarmimy" i "niegrzecznych", którzy z rożnych powodów nie wywiązali się ze swoich "obowiązków kontrybucyjnych" względem państwa, przez co od tego państwa "kromki chleba" w potrzebie czarnej godziny nie dostaną. Władza jest tylko administratorem majątku pana. A panem i właścicielem państwa jest Naród! Tak też z woli pana, zapisanej w art.67 Konstytucji, punkt 2, który brzmi ;

"Obywatel pozostający bez pracy nie z własnej woli i nie mający innych środków utrzymania ma prawo do zabezpieczenia społecznego, którego zakres i formy określa ustawa"

A z czyjej to winy zamknięto nasze ubogie warsztaciki pracy?! Ano z winy władz i podjętych przez nie decyzji.

A zatem obowiązkiem władzy jest nakarmienie głodnego obywatela w sytuacji nadzwyczajnej, szczególnie obecnie, kiedy to sama władza pro publico bono (dla dobra publicznego) zamknęła wielu przedsiębiorcom ich warsztaty pracy, przerywając im możliwość pozyskania pieniędzy na własne utrzymanie. Tym "ofiarom" dobra publicznego społeczeństwo korzystające z ich poświęcenia winno solidarnie pomóc w ich niedoli, chociażby dzieląc się publicznym "chlebem".

Niedopuszczalną zbrodnią władzy jest rozdawnictwo publicznego chleba dla pokornych, grzecznych, płacących daniny publiczne obywateli, w chwili czarnej godziny, a pozbawienie opieki i pomocy państwa tych, którzy władzy nie służyli. Wielu z nich nie służyło w różnym stopniu i z różnych przyczyn, na przykład nie zdążyli zarobić na opłacenie haraczu ZUSowsko-podatkowego w ostatnim czasie, a teraz dodatkowo nie mogą zarobić już nie tylko na te haracze, ale na własny chleb. A tychże obywateli władza ludowa zamierza pozbawić dodatku "chlebnego" na przetrwanie pandemii.

Ja w tym miejscu, aby nie rozwlekać tematu, nie będę się rozpisywał nad błędami w rozdawnictwie, takimi, jak udzielanie pomocy przedsiębiorcom, których przychód sięga 9 milionów rocznie.

Skupiam się jeno na kolejnej krzywdzie ludzkiej ze strony władzy na Polskę, które zamierzam nagłaśniać i domagać się jak najszybciej objęciem pomocą ekonomiczną wykluczonych z niej "niepokornych" obywateli/przedsiębiorców.

Lamenty związane z brakiem funduszy w budżecie zostawiam na inne dywagacje. Jak to powiedziała jedna mądra - wystarczy nie kraść. Dziś ratujemy potrzebujących, abstra[wulgaryzm]ąc od samej pandemii.

G
Gość

Jeśli nie wiesz, jak skorzystać z pomocy, jeśli jesteś samozatrudniony, to skorzystaj z poradnika.

https://finansenatak.pl/2020/04/01/tarcza-antykryzysowa-poradnik-dla-samozatrudnionych/

G
Gość

Rząd działa sprawiedliwie. Brawo i szacunek.

G
Gość

Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać przez internet na stronie http://zarabianiezdalne.pl

wystarczy laptop lub telefon, mozna zarabiać dniówki na poziomie do 1000zł dziennie, praca dla każdego od 18lat, zostało jeszcze kilkanaście miejsc

M
Maliszkiewicz

Nazywam się Maliszkiewicz Chcę wprowadzić idealną firmę pożyczkową dla każdego tutaj w moim kraju Właśnie potwierdziłem i otrzymałem alert kredytowy z mojego banku, że moje konto zostało zasilone kwotą 400 000 kwoty pożyczki, którą złożyłem od firmy pożyczkowej Stella Rene, którą śledziłem spełnił ich wymaganie i zapewnił wszystko, czego potrzebują po podpisaniu dokumentu umowy. Otrzymałem powiadomienie z mojego banku, że moje konto zostało zasilone i chcę użyć tego medium, aby podziękować, a także poinformować wszystkich, że Stella Rene pozostaje prawdziwą firmą, która pomaga w warunki kryzysu finansowego skontaktuj się dziś pod adresem e-mail mrsstellareneloanfirm1@gmail.com, aby uzyskać własną szybką pożyczkę i odnieść sukces do przełomu kredytowego, a dziś wszystkim zaświadczyłem, że ta firma pożyczkowa jest legalna i prawdziwa dzięki Stelli Rene, dyrektorowi generalnemu i zarządowi firma kocha was wszystkich.

Maliszkiewicza

G
Gość

A co tarcza antykryzysowa ma do zaoferowania dla osób niepełnosprawnych którym niezostała przedłużona umowa i nie mogą podjąć zatrudnienia przez sytuacje z korona wirusem

G
Gość

Zasiłki dla zwolnionych osób powinny być przyznane. Ta sytuacja odbija się na każdej gałęzi gospodarki też na transporcie https://www.eu-transport.pl/transport-a-koronawirus/

Oby wprowadzono pomoc dla najbardziej dotkniętych lub ograniczonych działalności.

G
Gość

Solidarni władcy, bohaterscy obrońcy narodu przed komunistyczną własnością narodu powinni jeszcze raz sprzedać naród by biznesmenom nie zabrakło na kawior.

200 miliardów mogło zahamować epidemię w miesiąc. Gdyby inne kraje zamiast głupot zamknęły kraje to w miesiąc cała epidemia zostałaby opanowana. Nie byłoby tylu śmierci, harówki lekarzy, utraty zdrowia nieleczonych pacjentów z innymi chorobami. Tylko Chiny jako barbarzyńscy komuniści podeszli do epidemii humanitarnie reszta kapitalistów dba o biznes bandziorów. Tak jak niedawno bankowców którzy po dofinansowaniu dalej szaleją.

M
Maciej

Czy osoba która otworzyła działalność w styczniu tego roku 2020 ale w lutym i marcu nie osiągnęła żadnego przychodu, czy przysługuję jej wynagrodzenie postojowe w kwocie 2000 zł?

P
P.
31 marca, 3:42, Dawid311:

powinni przyznać zasiłek tym nam wszystkim którzy stracili prace tego 12 marca - ja tak straciłem prace w gastronomi - a jeszcze mój były pracodawca oszukiwał do samego końca (najpierw pracowałem na czarno rok bo nie chciał mi dać umowy, potem umowę zlecenie urwał tego 12 tego z dnia na dzień - ja się godziłem na obniżenie godzin - a dziś jak przyszłem po dokumenty to moim zdaniem okazał sienajgorszym łąjdakiem - dał mi kartkę papieru i zmusił do napisania że to ja się zwalniam z pracy a nie on mnie zwolnił - jakbym tego nie napisał nie oddał by mi książeczki sanepidowskiej) a na sam koniec odzyskałem książeczkę ale nie dął mi zaświadczenia od kiedy do kiedy pracowałem, ani zaświadczenia o dochodzie za ostatnie miesiące - co lepsze to na drukach u księgowej pisze ze przepracowałem 55 godzin do tego 12 marca a zamaist wypłacic mi kwote z tego co tam pisze odciął mi 165 zł i wypłacił mi tylko 550 zł. Rząd powinien coś zrobić z tymi nieuczciwymi pracodawcami - zgłaszam sprawę do inspekcji pracy - a przez jego dzisiejszy postępek ani się nie mogę zarejestrować bo nie dał mi zaświadczenia od kiedy do kiedy pracowałem, ani nie moge skorzystac z pomocy OPS u bo nie dał zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 miesiące - a pyzatym on co innego ma w papierach a co innego mi wypłacił - oszust.................pracodawca ten to jakiś mafioza a nie właściciel restauracji moim zdaniem..............na dodatek zamknął mi drogę do pomocy OPS u i urzedu pracy nie dajac tych dokumentów, i jak zwykle obciął mi pensje na rękę..........................oszukańczy pracodawcy to ci co płacą na rękę co innego księgowa im księguje a co innego wypłacają - i nawet jak uzyskam zaświadczenie to on napisze więcej niż tak naprawdę mi zapłacił......................a policja zgłoszenia nie przyjęła jak tam poszedłem.

Najgorsze, że państwo polskie, rząd, PIP, NIK boją się tzw. pracodawców polskich zrzeszonych w różnych tworach, jak np. Lewiatan. Po prostu się ich boją, to ci pseudopracodawcy rządzą polityką, mogą robić wszystko, co chcą, mogą latami łamać prawo pracy BEZKARNIE! To jest kraj nierządu!

G
Gość

Na 13 emerytury jest kasa, na 500 jest kasa, nawet dla bardzo bogatych ludzi. Szkoda, że nie ma jej dla tych, którzy od kilkunastu lat pracują na umowę zlecenie, wbrew prawu pracy, przy absolutnej bierności PIP i państwa. Co to jest za zapis - jednorazowy datek w wysokości 2000 zł. brutto, jak mi zostało w kieszeni 230 zł. Nie mam nic, żadnych oszczędności, pieniędzy na jedzenie, na rachunki itp. Jestem osobą samotną, bez żadnego wsparcia. Z czego mam żyć? Umowy w pracy podpisuję już 17 lat, co pół roku. PIP nie reaguje, pracodawca śmieje mi się w twarz. Państwo polskie przez swoje milczenie niszczy własnych obywateli.

D
Dawid311
30 marca, 17:38, Gość:

A ja i moich trzech kolegów dostaliśmy wypowiedzenia bo było nas w firmie 13 i żeby szef miał łatwiej i nie płacił zusu to nas zwolnili i teraz ma 9 pracowników i się cieszy a my co mamy zrobic.banda zlodzieji

dokładnie pracodawcy to banda złodziei................mnie też to wszystko poszkodowało................ powinni przyznać zasiłek tym nam wszystkim którzy stracili prace tego 12 marca - ja tak straciłem prace w gastronomi - a jeszcze mój były pracodawca oszukiwał do samego końca (najpierw pracowałem na czarno rok bo nie chciał mi dać umowy, potem umowę zlecenie urwał tego 12 tego z dnia na dzień - ja się godziłem na obniżenie godzin - a dziś jak przyszłem po dokumenty to moim zdaniem okazał sienajgorszym łąjdakiem - dał mi kartkę papieru i zmusił do napisania że to ja się zwalniam z pracy a nie on mnie zwolnił - jakbym tego nie napisał nie oddał by mi książeczki sanepidowskiej) a na sam koniec odzyskałem książeczkę ale nie dął mi zaświadczenia od kiedy do kiedy pracowałem, ani zaświadczenia o dochodzie za ostatnie miesiące - co lepsze to na drukach u księgowej pisze ze przepracowałem 55 godzin do tego 12 marca a zamaist wypłacic mi kwote z tego co tam pisze odciął mi 165 zł i wypłacił mi tylko 550 zł. Rząd powinien coś zrobić z tymi nieuczciwymi pracodawcami - zgłaszam sprawę do inspekcji pracy - a przez jego dzisiejszy postępek ani się nie mogę zarejestrować bo nie dał mi zaświadczenia od kiedy do kiedy pracowałem, ani nie moge skorzystac z pomocy OPS u bo nie dał zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 miesiące - a pyzatym on co innego ma w papierach a co innego mi wypłacił - oszust.................pracodawca ten to jakiś mafioza a nie właściciel restauracji moim zdaniem..............na dodatek zamknął mi drogę do pomocy OPS u i urzedu pracy nie dajac tych dokumentów, i jak zwykle obciął mi pensje na rękę..........................oszukańczy pracodawcy to ci co płacą na rękę co innego księgowa im księguje a co innego wypłacają - i nawet jak uzyskam zaświadczenie to on napisze więcej niż tak naprawdę mi zapłacił......................a policja zgłoszenia nie przyjęła jak tam poszedłem. I co mam teraz zrobić? i pewnie karzdy z nas zadaje sobie to pytanie................z tych co nas zwolniono - odpowiedz OPS nam nie pomorze ................. a jeszcze pracodawcy co innego maja w papierach a co innego wypłacają - obcinają nie dają tego ile pisze u księgowej. Miałem w marcu 55 godzin do 12 tego przepracowanych - stawka na rękę netto to 13 zł powinienem dostać 715 zł a zapłacił mi dziś tylko 500 zł i reszty nie ureguluje i odmówił dania zaświadczenia o dochodach. Współczuje i wam i sobie....................pracodawcy maja nas za śmieci - możemy umrzeć z głodu - OPS też nie pomorze

D
Dawid311

powinni przyznać zasiłek tym nam wszystkim którzy stracili prace tego 12 marca - ja tak straciłem prace w gastronomi - a jeszcze mój były pracodawca oszukiwał do samego końca (najpierw pracowałem na czarno rok bo nie chciał mi dać umowy, potem umowę zlecenie urwał tego 12 tego z dnia na dzień - ja się godziłem na obniżenie godzin - a dziś jak przyszłem po dokumenty to moim zdaniem okazał sienajgorszym łąjdakiem - dał mi kartkę papieru i zmusił do napisania że to ja się zwalniam z pracy a nie on mnie zwolnił - jakbym tego nie napisał nie oddał by mi książeczki sanepidowskiej) a na sam koniec odzyskałem książeczkę ale nie dął mi zaświadczenia od kiedy do kiedy pracowałem, ani zaświadczenia o dochodzie za ostatnie miesiące - co lepsze to na drukach u księgowej pisze ze przepracowałem 55 godzin do tego 12 marca a zamaist wypłacic mi kwote z tego co tam pisze odciął mi 165 zł i wypłacił mi tylko 550 zł. Rząd powinien coś zrobić z tymi nieuczciwymi pracodawcami - zgłaszam sprawę do inspekcji pracy - a przez jego dzisiejszy postępek ani się nie mogę zarejestrować bo nie dał mi zaświadczenia od kiedy do kiedy pracowałem, ani nie moge skorzystac z pomocy OPS u bo nie dał zaświadczenia o dochodach za ostatnie 3 miesiące - a pyzatym on co innego ma w papierach a co innego mi wypłacił - oszust.................pracodawca ten to jakiś mafioza a nie właściciel restauracji moim zdaniem..............na dodatek zamknął mi drogę do pomocy OPS u i urzedu pracy nie dajac tych dokumentów, i jak zwykle obciął mi pensje na rękę..........................oszukańczy pracodawcy to ci co płacą na rękę co innego księgowa im księguje a co innego wypłacają - i nawet jak uzyskam zaświadczenie to on napisze więcej niż tak naprawdę mi zapłacił......................a policja zgłoszenia nie przyjęła jak tam poszedłem.

G
Gość

A ja i moich trzech kolegów dostaliśmy wypowiedzenia bo było nas w firmie 13 i żeby szef miał łatwiej i nie płacił zusu to nas zwolnili i teraz ma 9 pracowników i się cieszy a my co mamy zrobic.banda zlodzieji

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3