Liczba Polaków, którzy przekonali się do bankowości mobilnej, rośnie w niesłychanym tempie. Nic dziwnego – aplikacje to już nie gorsze siostry systemów bankowości internetowej, ale ich następczynie.

Z najnowszych danych Związku Banków Polskich wynika, że z bankowych aplikacji mobilnych na koniec marca br. korzystało ok. 12,4 mln Polaków. Co więcej, ok. 6,1 mln to tzw. klienci mobile only, czyli tacy, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do aplikacji banku, ale nie wykazują takiej aktywności w korzystaniu z bankowości internetowej.

Bank w smartfonie?

Te liczby stale rosną, w dwa lata się podwoiły. To chyba najlepszy dowód na to, jak bardzo Polacy przekonali się do bankowych aplikacji. Nie jest to przypadek czy wyłącznie znak czasów. Polacy cenią sobie bankowość mobilną nie bez przyczyny.

Aplikacje nie są „wersjami demo” systemów bankowości internetowej. W większości przypadków gwarantują pełen dostęp do świadczonych przez bank usług – nie tylko sprawdzenie stanu konta, wykonanie przelewu czy tzw. autoryzację mobilną (czyli potwierdzenie w aplikacji przelewu wykonywanego z poziomu bankowości internetowej), ale także m.in. rozbudowaną analizę wydatków, otwarcie lokaty, złożenie wniosku o pożyczkę, założenie rachunku (w tym firmowego) czy wydanie karty płatniczej. A wszystko to w nowoczesnym designie i zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami UX (czyli z dbałością o satysfakcję korzystającego z aplikacji użytkownika).

Zresztą gdyby było inaczej, przytoczona wcześniej statystyka dotycząca klientów „mobile only” nie byłaby tak imponująca. A tymczasem niemal połowa posiadaczy bankowych aplikacji nie korzysta z systemu bankowości internetowej. Skupiając się jedynie na tej obsługiwanej mobilnie. Oznacza to, że aplikacja mobilna daje im wszystko, czego oczekują i potrzebują w zakresie samodzielnej bankowości.

Wygodna obsługa dzięki Pekao

Jednym z liderów bankowości w Polsce, w tym także bankowości mobilnej, jest bank Pekao. Już ponad 1,7 mln jego klientów to aktywni użytkownicy aplikacji banku – PeoPay.

Tak duże zainteresowanie aplikacją ma kilka przyczyn. Po pierwsze, lista operacji bankowych, które można zrealizować za jej pośrednictwem jest bardzo szeroka – przelewy, analiza wydatków, płatności BLIK, otwarcie wielu produktów bankowych itd. Należy w tym kontekście wskazać podkreślić także możliwość założenia konta bez wychodzenia z domu – za pomocą wykonanego samodzielnie selfie. Dzięki wykorzystaniu biometrii oraz zdalnego zatwierdzenia umowy, otwarcie rachunku zajmie dosłownie 10 minut.

Po drugie, popularność aplikacji PeoPay to po prostu efekt zaufania dużego grona konsumentów oferty oraz obsługi świadczonej przez Pekao, w tym przede wszystkim Konta Przekorzystnego. To rachunek osobisty, w którym (przy spełnieniu określonych warunków) wszystkie podstawowe usługi są realizowane za darmo.

0 zł kosztuje m.in. prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej czy wypłaty z bankomatów za granicą (wszystko przy wpływach miesięcznych na przynajmniej 500 zł i dokonaniu minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub PeoPay; dla osób do 26. roku życia bezwarunkowo za darmo), przelewy w systemie bankowości internetowej i przez aplikację mobilną (w tym zagraniczne, tzw. SEPA). Osoby do 26. roku życia nie płacą też za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju, osoby starsze przy spełnieniu ww. warunku wpływów i jednej transakcji bezgotówkowej mają dwie wypłaty za darmo w miesiącu (i oczywiście wszystkie z bankomatów Pekao).

Moc promocji z Kontem Przekorzystnym

Obecnie bank oferuje także kilka promocji osobom, które założą Konto Przekorzystne (do 30 września br.). Pierwsza to oprocentowanie 2 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące od jego otwarcia naliczane do kwoty 20 tys. zł. Łatwo policzyć, że dzięki tej promocji zarobić można nawet ponad 105 zł (już po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych). Oprocentowanie 2 proc. w obecnej sytuacji niemal zerowych stóp procentowych w kraju i lokat np. na 0,1 czy 0,01 proc. To atrakcyjna oferta. A jeśli do 30 września klient otworzy Konto Świat Premium to będzie mógł oszczędzać na Koncie Oszczędnościowym Premium z oprocentowaniem 1,5 proc. w skali roku naliczanym również przez 4 miesiące, lecz do kwoty aż 100 tys. zł.

Kolejna promocja to 100 zł premii dla osób, które otworzą Konto Przekorzystne online albo z poziomu aplikacji mobilnej (dzięki weryfikacji selfie), a następnie przez trzy kolejne miesiące będą spełniały trzy warunki. Pierwszy to wpływ min. 500 zł na konto, drugi – przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa kartą albo PeoPay, trzeci – zalogowanie się do aplikacji PeoPay. Jak widać, dwa pierwsze warunki to dokładnie te same, które są „furtką” do większości najważniejszych usług za darmo.

Kolejne korzyści przyniesie dołączenie do Programu Mastercard Bezcenne Chwile, która w Pekao obejmuje wszystkie karty do konta, kredytowe i aplikację PeoPay. W ramach promocji Mastercard i Pekao, posiadacze wspomnianego konta, którzy zapiszą się do Programu, otrzymają 3400 punktów. Punkty mogą od razu zostać wymienione na nagrody, np. na voucher o wartości 50 zł na Allegro, Decathlonu czy do RTV Euro AGD. Dodatkowo, za każde skuteczne polecenie znajomemu Konta Przekorzystnego można zyskać 100 zł. W ten sposób można zarobić nawet 1,5 tys. zł.

Aplikacja PeoPay pozwala na wygodne założenie konta osobistego bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy selfie! Sprawdź, jak założyć Konto Przekorzystne. Posiadając aplikację, możesz wygodnie zarządzać swoim rachunkiem i korzystać z oferowanych usług mobilnie – gdziekolwiek jesteś.

Dla osób posiadających dzieci w wieku 6-13 lat, warto sprawdzić też promocje w ramach aplikacji PeoPay KIDS z kieszonkowym 50 zł na start.

Advertisement