Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sygulski wygrał w Radłowie

STM
W niedzielę, w ośrodku "Pod Brzozą" w Radłowie rozegrany został ogólnopolski turniej szachowy.

Szachy

Rozgrywane pod "gołym niebem" zawody zgromadziły na starcie 65 zawodników (w tym aż 18 szachistów z międzynarodowym rankingiem ELO), rywalizujących systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie dziewięciu rund. Rywalizacja w turnieju była niezwykle zacięta, o czym najlepiej świadczyć może fakt, że - co bardzo rzadko się zdarza - zarówno czołowa czwórka, jak i gracze sklasyfikowani na miejscach 5-8. uzyskali taką samą ilość punktów i o końcowej kolejności decydować musiała punktacja pomocnicza Buchholza. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło w udziale mistrzowi międzynarodowemu Bogusławowi Sygulskiemu z Dębicy, drugi był mistrz Ryszard Kasperek z Straszęcina, trzecia lokata przypadła w udziale Mateuszowi Markiewiczowi z Tarnowa, a na czwartej pozycji uplasował się Paweł Sygulski z Dębicy - wszyscy po 7 pkt. Pozostałe lokaty w czołowej ósemce zajęli: 5. mistrz FIDE Jerzy Markiewicz (Tarnów), 6. Tomasz Caba (Gromnik), 7. Michał Smoła (Skrzyszów), 8. Damian Wcisło (Bochnia) - wszyscy po 6.5 pkt. Najlepszą z kobiet okazała się Joanna Kasperek ze Straszęcina, która z dorobkiem 6 pkt. uplasowała się na jedenastej pozycji. Warto nadmienić, że szachistka ta w pokonanym polu zostawiła m.in. mistrzynię FIDE Halinę Jałowiec z Dębicy oraz startującą gościnnie w turnieju Włoszkę, Marię Vincenzę Santurbano. Czołowa siódemka otrzymała nagrody pieniężne, których fundatorem był właściciel ośrodka "Pod Brzozą", Czesław Pach.
   W prowadzonej odrębnie klasyfikacji na najlepszych szachistów z gminy Radłów najlepszy okazał się Dariusz Jackowski z Niwki - 5 pkt., wyprzedzając Janusza Wikieraka z Zabawy, Wojciecha Rudzińskiego z Radłowa - obaj po 4 pkt. oraz Roberta Szwieca z Woli Radłowskiej - 3.5 pkt. Puchar oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników z gminy Radłów ufundował Urząd Gminy w Radłowie. (STM)