Digitalizacja biznesu – jak powinna przebiegać transformacja cyfrowa w firmie?

Materiał informacyjny ING Banku Śląskiego
Udostępnij:
Rozwój firmy oraz wprowadzanie rozwiązań cyfrowych to kierunek, w którym obecnie podąża nowoczesny biznes. Inwestowanie wymaga jednak znalezienia dodatkowych źródeł finansowania, co często wiąże się z długim czasem oczekiwania oraz wieloma formalnościami. To z kolei może znacznie utrudniać podejmowanie decyzji oraz opóźniać potrzebne w firmie zmiany. ING przygotowało rozwiązania dla biznesu, które umożliwią szybki i bezpieczny dostęp do środków kredytowych online.

Digitalizacja biznesu – dlaczego warto inwestować w zmiany cyfrowe w firmie?

Digitalizacja to włączenie do swoich działań technologii cyfrowych, które docelowo mają pozytywnie wpłynąć na działalność firmy. Przedsiębiorstwa wykorzystując wspomniane możliwości, zmieniają swoje modele biznesowe, wprowadzają nowe produkty czy usługi, w inny sposób podchodzą do obsługi klienta. Korzyści z dokonania transformacji cyfrowej jest wiele, wśród nich m.in.:

  • zwiększenie wydajności i usprawnienie procesów,
  • skuteczniejsza analityka,
  • możliwość podejmowania trafniejszych decyzji biznesowych,
  • a co najważniejsze – lepsze dopasowanie do potrzeb rynku i możliwość zaspokajania potrzeb klientów.

Digitalizacja w biznesie to proces mocno postępujący już od kilku lat, co wynika nie tylko z rozwoju nowoczesnych rozwiązań i chęci podążania za trendami przez właścicieli firm, ale przede wszystkim z potrzeb klientów. To właśnie ich działania w dużym stopniu determinują zmiany. Aby to potwierdzić, posłużmy się przykładem. Jednym z sektorów, które wyróżniają się wysokim poziomem cyfryzacji, jest bankowość.

Jak istotne w dokonywaniu przemian jest zdanie odbiorców? Badanie Digital Banking Maturity 2020 udowodniło, że potrzeby klientów wynikające z ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa, wpłynęły na modyfikację tego sektora w różnych rejonach świata. Jak podaje Deloitte, firma stojąca za tymi badaniami, zwiększono m.in. limit płatności zbliżeniowych oraz wdrożono w pełni cyfrowe procesy, wśród nich otwieranie rachunków. Wniosek jest prosty – to właśnie potrzeby i obawy klientów przyczyniły się do transformacji. Warto o tym pamiętać tworząc i rozwijając swój biznes. Transformacja cyfrowa to proces, który wymaga zaangażowania, gotowości do zmian i pieniędzy.

Prowadzenie biznesu często wymaga szybkich decyzji, zwłaszcza gdy potrzebny jest dodatkowy kapitał. Czas odgrywa wtedy kluczową rolę. W ING rozwijamy cyfrowe usługi dla biznesu tak, aby sprawy bankowe absorbowały w jak najmniejszym stopniu, a uwaga przedsiębiorcy była skupiona na działaniu. Firmy poszukujące kredytu w nowym banku muszą dopełnić wielu formalności, zanim otrzymają decyzję kredytową. My uprościliśmy i przyspieszyliśmy ten proces. Oczywiście nasi obecni klienci również mają taką funkcjonalność w systemie ING Business. W określonych przypadkach wydajemy decyzję nawet online(do 400 tys. zł), w trakcie wypełniania wniosku, dzięki temudostęp do środków kredytowych jest szybszy i daje więcej pewności do działaniapodkreśla Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Prowadzisz firmę i potrzebujesz dodatkowego kapitału na rozwój? Pożyczka dla spółki z natychmiastową decyzją online to nowość od ING Bank Śląski – ułatwia dostęp do koniecznych środków

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wprowadzić w swojej firmie zmiany, ale brakuje Ci pieniędzy? Być może byłeś już w tej sytuacji, a bazując na poprzednich doświadczeniach, przytłacza Cię myśl o tym, jak długo będziesz musiał czekać na decyzję banku i jak wiele dokumentów wypełnić. ING Bank Śląski wprowadził rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał tracić wielu godzin na wypisywanie wniosków, wizyty w placówce i oczekiwanie na decyzję.

Co istotne, nowa opcja dostępna jest nie tylko dla klientów ING.

Każda firma z pełną księgowością otrzyma od razu decyzję kredytową po wypełnieniu wniosku online o finansowanie do 400 tysięcy złotych w formie pożyczki na dowolny cel, kredytu w rachunku lub limitu na karty kredytowedodaje Michał Tusznio, Dyrektor Banku odpowiedzialny za finansowanie firm w ING Banku Śląskim.

Wzięcie kredytu dla firmy jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy kilka minut, aby wypełnić wniosek, który kończy się wyświetleniem decyzji. Następnie jeśli bank pozytywnie zweryfikuje podane przez Twoją firmę informacje oraz sprawdzi Cię w Biurze Informacji Kredytowej, a Ty otworzysz konto online i zalogujesz się do systemu ING Business, znajdziesz w nim przygotowaną umowę kredytową. Po podpisaniu umowy w systemie ING Business, firma może zacząć korzystać z przyznanych środków, bez przychodzenia do banku. Wykorzystując pieniądze m.in. na transformację cyfrową swojego przedsiębiorstwa.

Kredyt online dla firmy – krok po kroku. To prostsze i szybsze niż myślisz!

Potrzebny Ci kredyt obrotowy? W ING możesz wnioskować o 400 tysięcy złotych z natychmiastową decyzją online. Zobacz, jak wygląda wzięcie pożyczki dla przedsiębiorcy.

Krok pierwszy – wypełnij elektroniczny wniosek o finansowanie
Proces rozpoczyna się od uzupełnienia elektronicznego wniosku o finansowanie. Jeśli jesteś klientem ING, opcję tę znajdziesz w bankowości internetowej ING Business, jeśli nie masz jeszcze relacji z ING, niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej.

Aby wypełnić elektroniczny wniosek o finansowanie, będzie Ci potrzebne sprawozdanie finansowe za ostatni zamknięty rok i kwartał. Możesz być również poproszony o wypełnienie wniosku o gwarancję BGK – otrzymasz link do pobrania formularza. Niezbędne będzie również zeznanie CIT lub deklaracje VAT, które potwierdzą przychody, które zadeklarowałeś.

W przypadku wnioskowania o kwoty do 400 tys. zł, co do zasady nie wymagamy dodatkowych dokumentów, a decyzja wydawana jest online, w trakcie wypełniania wniosku.– podkreśla Michał Tusznio, Dyrektor Banku odpowiedzialny za finansowanie firm w ING Banku Śląskim.

W decyzji kredytowej znajdziesz również informację o warunkach cenowych, na jakich możesz otrzymać kredyt oraz czy konieczne będzie zabezpieczenie. Dodatkowo, składając wniosek o finansowanie w formie pożyczki, Twoja firma może skorzystać ze specjalnej oferty cenowej – bank nie pobiera prowizji za jej udzielenie. Promocja obowiązuje do 30 grudnia 2021 roku.

Krok drugi – podpisz umowę kredytową
W otrzymanej propozycji finansowania znajdziesz też informację, jak wyglądają kolejne etapy procesu. Aby dokonać niezbędnych formalności, musisz otworzyć konto online dla spółki. Pomoże Ci w tym opcja wideoweryfikacji na smarfonie. W ten sposób uzyskasz dostęp do systemu bankowości ING Business. Po zalogowaniu, jeśli przesłany wniosek wraz z załącznikami nie zawierał błędów, bank udostępni Ci w ING Business umowę kredytową do podpisania. W przeciwnym wypadku zostaniesz poproszony o ponowną weryfikacje i korektę przesłanych dokumentów. Pamiętaj, że dokumenty w ING Business zostaną udostępnione tylko w sytuacji, kiedy przejdziesz pozytywną weryfikacje w BIK. Po podpisaniu umowy przez bank będziesz musiał przesłać skany dokumentów – podpisaną deklarację wekslową i weksel na rzez BGK - jeśli konieczne jest zabezpieczenie. .

Krok trzeci – działaj
Środki z kredytu są natychmiast dostępne na rachunku bieżącym firmy po podpisaniu umowy i spełnieniu warunków w niej zawartych. W przypadku, gdy wniosek składa firma niebędąca klientem ING, decyzja kredytowa ma charakter warunkowy. Oznacza to, że zostanie podtrzymana, jeśli klient otworzy rachunek firmowy w ING i jego weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej przebiegnie pozytywnie.

Pożyczka na dowolny cel dla przedsiębiorcy – potrzebujesz więcej niż 400 tysięcy złotych?

W przypadku kwot wyższych niż 400 tysięcy złotych proces przebiega bardzo podobnie, z tą różnicą, że decyzja nie jest wydawana on-line, a doradca bankowy może mieć do klienta dodatkowe pytania dotyczące wniosku lub transakcji. Wówczas, do wniosku być może będziesz musiał dołączyć kolejne informacje, np.

  • te dotyczące zabezpieczenia kredytu,
  • sprawozdania finansowe.

Niezależnie jednak od kwoty, umowa będzie podpisana elektronicznie, a udostępnienie środków zostanie zrealizowane niezwłocznie. Wyjątek stanowi przypadek, w którym specyfika transakcji będzie wymagać innego rodzaju uruchomienia. Wszelkie informacje na temat posiadanego finansowania są dla klienta dostępne online w systemie ING Business.

Zależy Ci na szybkim uzyskaniu kredytu obrotowego dla firmy? W ING Banku Śląskim decyzję poznasz już nawet w trakcie wypełniania wniosku

Jak szybko można uzyskać kredyt dla spółki w ING Banku Śląskim? Czas potrzebny do podjęcia decyzji kredytowej w ING uzależniony jest od kilku czynników. Między innymi istotne jest:

  • jaką formę księgowości prowadzi Twoja firma,
  • o jaką kwotę wnioskujesz.

Co do zasady, gdy firma działa dłużej niż 12 miesięcy, prowadzi pełną księgowość i wnioskuje o kredyt do 400 tys. zł – ING decyzję kredytową podejmuje online, już w trakcie wypełniania przez klienta wniosku elektronicznego. Taką decyzję otrzymać może zarówno klient ING – w systemie ING Business, jak i firma niemająca jeszcze relacji z bankiem, która wypełni wniosek online na stronie internetowej.

W przypadku wnioskowania o kwoty wyższe, większość decyzji kredytowych wydawana jest w ciągu dwóch dni. Natomiast, jeśli potrzeby firmy przekraczają 10 mln zł lub produkt, o który wnioskuje, jest bardzo specyficzny, a transakcja wymaga strukturyzacji, proces analizy firmy i inwestycji trwa najdłużej – najczęściej do 5 dni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Strefa Biznesu