Duża podwyżka płacy minimalnej: 27.01.2020 r. Nowe najniższe wynagrodzenie w 2020 r. O ile wzrośnie, ile minimalnie na godzinę

AIP
Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. wynosi 2 600 zł. Oznacza to wzrost o 350 zł, czyli o 15,6 proc. w stosunku do 2019 r. (rok temu najniższa płaca wynosiła 2 250 zł). Minimalna stawka godzinowa wzrosła od 1 stycznia 2020 r. do 17 zł. Joanna Urbaniec / Polska Press
Aż o 350 zł wrosło od 1 stycznia 2020 roku minimalne wynagrodzenie.Teraz wynosi ono 2600 zł. To oznacza, że płaca minimalna stanowić będzie już 49,7 proc. prognozowanego na 2020 rok przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie pozytywnie na sytuację finansową gospodarstw domowych. W porównaniu do roku 2015 płaca minimalna wzrośnie o 850 zł, to wzrost prawie o połowę w ciągu ostatnich pięciu lat – mówi Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityk społecznej.

Wraz z minimalnym wynagrodzeniem rośnie także wprowadzona w 2017 roku minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych. Jej główny cel to ograniczania zjawiska nadużywania umów cywilnoprawnych oraz ochrona osoby najniżej wynagradzanych. W 2020 r. minimalna stawka godzinowa wynosić będzie 17 zł – wzrost z 14,70 zł w roku bieżącym.

W 2020 r. minimalne wynagrodzenie będzie stanowić 49,7 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. We wtorek 10 września 2019 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r., przedłożone przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. wynosi 2 600 zł. Oznacza to wzrost o 350 zł, czyli o 15,6 proc. w stosunku do 2019 r. (w zakończonym roku najniższa płaca wynosiła 2 250 zł).

Minimalna stawka godzinowa w 2020 r. wynosi 17 zł (więcej o 1 zł niż wcześniej planowano). W 2019 r. było to 14,70 zł.

Zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę propozycja rządu podlega konsultacji w Komisji Trójstronnej, której rolę odgrywa obecnie Rada Dialogu Społecznego. Tam w ciągu miesiąca: 15 czerwca-15 lipca powinno być wypracowane wspólne stanowisko.

Wszystko o urlopach wypoczynkowych 2020 według zasad obowiązujących w tym momencie:
kiedy możesz skorzystać po raz pierwszy z urlopu rozpoczynając pracę,
co wlicza się do podstawy wymiaru
kiedy i jak pracodawca może zmienić termin urlopu
jak się wylicza wynagrodzenie za czas urlopu
kto i na jakich zasadach ma prawo do urlopu bezpłatnego
urlop szkoleniowy zwolnienia od pracy
i wiele innych kwestii
PO PROSTU KLIKNIJ W TEN TEKST A DOWIESZ SIĘ WSZYSTKIEGO

„Komisja Trójstronna ma czas na uzgodnienie wysokości minimalnego wynagrodzenia do dnia 15 lipca. Uzgodniona przez Komisję Trójstronną wysokość minimalnego wynagrodzenia na rok następny podlega ogłoszeniu w Monitorze Polskim, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów, do dnia 15 września".

Minimalne wynagrodzenie za pracę. Nareszcie dodatek stażowy nie będzie uwzględniany w płacy minimalnej!

To jednak nie koniec zmian, tak istotnych dla pracodawców i pracowników. Od 1 stycznia dodatek za staż pracy nie ma już wpływu na wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zmiana przepisów ma zapewnić bardziej sprawiedliwy i przejrzysty kształt minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz poprawić sytuację pracowników otrzymujących wynagrodzenie na najniższym poziomie.

- Na tę zmianę czekali od lat pracownicy z długim stażem pracy, którzy dostawali niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego niż przykładowo zaczynający pracę absolwenci, bo do minimalnej pensji wliczano im dodatek za wysługę lat – mówi minister Marlena Maląg. – Z nowym rokiem przywracamy wartość dodatku za wysługę lat – dodaje minister.

Dodatek stażowy nie będzie więc pierwszym elementem, który zostanie wyłączony z minimalnego wynagrodzenia i który nie będzie miał wpływu na wysokość wynagrodzenia. W świetle obowiązującego prawa do ustalania wysokości minimalnego wynagrodzenia nie wlicza się już dodatku za pracę w nadgodzinach, nagrody jubileuszowej czy odprawy emerytalnej i rentowej. Od 2017 roku do minimalnej pensji nie wlicza się też dodatku za pracę w nocy.

Od 1 lutego osoby prowadzące działalność gospodarczą zyskują nową ulgę w składkach ZUS, tak zwany mały ZUS plus. Dotyczy ona także samozatrudnionych. Wiesz jak korzystać z tej ulgi, co trzeba w tym celu zrobić? A może ktoś z twoich bliskich lub rodziny? Kliknij w ten tekst a dowiesz się więcej.

Prawo o płacy minimalnej

Od 1 stycznia 2003 r. kiedy to weszła w życie ustawa z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679), regulująca zasady ustalania wysokości tego wynagrodzenia w drodze negocjacji na forum Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych (obecnie Rada Dialogu Społecznego), ustawa gwarantuje coroczny wzrost wysokości minimalnego wynagrodzenia w stopniu nie niższym niż prognozowany na dany rok wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem.

Jednocześnie, jeśli w pierwszym kwartale roku, w którym odbywają się negocjacje wysokość minimalnego wynagrodzenia jest niższa od połowy wysokości przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej gwarancja ta jest zwiększona dodatkowo o 2/3 prognozowanego wskaźnika realnego przyrostu PKB

W przypadku, gdy rzeczywisty wzrost cen różni się od prognozowanego, ustawa przewiduje zastosowanie mechanizmu korygującego.

Ustawa określa terminy podwyższania wysokości minimalnego wynagrodzenia, a mianowicie:
- jeden termin – od 1 stycznia, jeśli prognozowany na dany rok wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych jest niższy niż 5 proc.,
- dwa terminy – od 1 stycznia i 1 lipca, w przypadku gdy prognozowany wzrost cen na dany rok wynosi 5 proc. i więcej.

Komisja Trójstronna ma czas na uzgodnienie wysokości minimalnego wynagrodzenia do dnia 15 lipca. Uzgodniona przez Komisję Trójstronną wysokość minimalnego wynagrodzenia na rok następny podlega ogłoszeniu w Monitorze Polskim, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów, do dnia 15 września.
W przypadku gdy Komisja Trójstronna nie uzgodni do 15 lipca wysokości minimalnego wynagrodzenia, wówczas decyzję o wysokości tego wynagrodzenia podejmuje Rada Ministrów i ogłasza, w drodze rozporządzenia, w Dzienniku Ustaw – w terminie do 15 września danego roku. Ustalona przez Radę Ministrów wysokość minimalnego wynagrodzenia nie może być niższa od wysokości, którą Rada Ministrów zaproponowała Komisji Trójstronnej do negocjacji.

Co się należy pracownikowi

Ustawa, gwarantuje pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy wysokość wynagrodzenia w każdym miesiącu nie niższą od wysokości minimalnego wynagrodzenia określonej ustawą. Do ustalenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmowane są wypłacane w danym miesiącu przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, zaliczone według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez Główny Urząd Statystyczny do wynagrodzeń osobowych, z wyłączeniem: nagrody jubileuszowej, odprawy pieniężnej przysługującej pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy oraz wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Zakres składników wynagrodzeń w gospodarce narodowej obowiązujący od 1 stycznia 2000 r. stanowi załącznik do objaśnień do sprawozdawczości z zatrudnienia i wynagrodzeń (zaktualizowany w 2003 r.).

Odesłanie przez ustawę do składników zaliczonych do wynagrodzeń osobowych oznacza, że przy porównywaniu wysokości wynagrodzenia z wysokością minimalną nie są brane pod uwagę: dodatkowe wynagrodzenie roczne dla pracowników jednostek sfery budżetowej oraz wypłaty z tytułu udziału w zysku lub w nadwyżce bilansowej w jednostkach na rozrachunku.

Jeżeli w danym miesiącu, z uwagi na terminy wypłat niektórych składników wynagrodzeń lub rozkład czasu pracy wynagrodzenie pracownika będzie niższe od obowiązującej wysokości minimalnego wynagrodzenia wówczas pracownikowi przysługuje uzupełnienie wynagrodzenia do tej wysokości w postaci wyrównania. Wypłata wyrównania następuje co miesiąc razem z wynagrodzeniem.

Od 1 lutego osoby prowadzące działalność gospodarczą zyskują nową ulgę w składkach ZUS, tak zwany mały ZUS plus. Dotyczy ona także samozatrudnionych. Wiesz jak korzystać z tej ulgi, co trzeba w tym celu zrobić? A może ktoś z twoich bliskich lub rodziny? Kliknij w ten tekst a dowiesz się więcej.

Wzrasta sprzedaż "małpek" ale kosztem dużych formatów

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 385

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
26 stycznia, 10:41, manek:

Dzielicie ludzi ale to rzad dzieci I Zwiazki Zawodowe Tych zakladach po PZPR owskich to jest zdrada Polakow z PGR stoczniowcy za likwidacji stoczni na swoje dzialalnosci dostali pieniadze prosze pokazac ilu pracownikow zatrudniaja I firmy druga sprawa Zaklady przyklad huta katowice to panstwowy zaklad Prezne Zwiazki zawodowe z dotacje na kazdy zwiazki z etatami zatrudnienia Trzynastki przywileje dodatkowy ubezpieczenia bony towarowe wczasy pod grusza odprawy emerytalna 3 miesiace premie nadliczbowe godziny A prywaciarze zaklady te zwolnij Polski co zapomnialy o wreszcie Polakow walczacych o wolna Polske Pytam Grzeska Dude razem walczylismy u prywaciarzy nie mamy zwiazki bo odizolowaliscicie of nas zostawiajac sammy soba w marazimie a ubustwie praca smieciowa najnizsza bez nadliczbowych ukrytych nadgodzin zwyklych pod stolem zaden bon towarow wczasy pod lipa bo wcale bez premi odprawy emerytalna 1 miesiac jedyna groupa pracownikow z odprawa miesieczna budzetowka juz 3 miesiace tych podatkow tych prawica wypracowania grupa pracownikow prywaciarzy to wstyd przejadz schede zaklady po PZPR rowskie I olac reszte Polakow Morawiecki Duda I Poprzednie rzady nie widza problemow ani PO SDL PSLi teraz PIS nie widza problemow a

moze kasta zajela by sie nierownym traktowaniem wynagradzaniem I uprzywiliowanymi kednakowymi dodatkami o imunitety o premie ze im sie nalezy to slyszymy ale o ubustwie pracujacym Polakow nie slychac

HUTA KATOWICE NIE JEST PANSTWOWA OD PRAWIE 2 DEKAD MASAKRA TWOJA WIEDZA JEST PONIZEJ KRYTYKI

G
George

Ludzie czy wy jesteście, poj.... Co to jest za podwyżka płacy, to jest dno i wodorosty plus ubóstwo.

E
End

Ciekawe o ile wzrosną ceny na sklepowych półkach?

G
Gość
7 stycznia, 8:04, Gość:

Likwidacja inteligencji nastąpiła !!! nie trzeba Hitlera wystarczy dyrektywa z Nowogrodzkiej !!! Zarobki inteligencji wykształconej będącej fundamentem każdego kraju są niższe od osób często bez zawodu z wykształceniem podstawowym !!! Nic nie mam do tych drugich ale na wysokie zarobki trzeba zasłużyć min wykształceniem !!! Pracownik w skarjnym przypadku ma na rękę więcej od pracodawcy !!!! to jest chore !!! Ludzie nadal nie rozumieją przychodu pracodawcy od dochodu ( zysku) widzą że jak ktoś płaci cenę np za produkt w sklepie to pracodawca tyle zarabia !!! a on ma z tego na czysto może po opłaceniu kosztów 2 do 3 % . Coraz bardziej dociska się nam pasa ( dającym pracę) niedługo zamkniemy działalność i pójdziemy na socjlką bo to nam się będzie bardziej opłacało !!! Skąd wezmą kasę na obiecanki ?

10 stycznia, 21:46, Gość:

No nastąpiła. I taka hołota z awansu społecznego jak Ty może być przedsiębiorcą. Wynagrodzenie za pracę to nie jest koszt typu opłata za światło gdzie można zaoszczędzić gasząc swiatlo wychodząc z ubikacji. Ludzie pracują cały miesiąc żeby utrzymac rodzinę a nie po to żebyś Ty pomnożyl majątek kosztem ich zanizonych wypłat

20 stycznia, 15:38, Kiti:

Tak to jest koszt taki sam jak opłata za swiatło,pieniądz to pieniąc ,koszt to koszt ...pracownicy też nie litują sie nad pracodawcą ,żądajĄ WSzystko co im sie należy ...nie powoedzą np.zsefie w tym miesiącu robiłem za darmo,albo niechcecpieniedzy za dzisiejszą dniuwkę ,albo chce ci podarować z mojej wypłaty 500 złotych,wiec DLACZEGO PRACODAWCA MA DAĆ COŚ ZA DARMO?SJORO PRACOWNIK NIC NIE DA? DLACZEGO PRACODAWCA MA DIE LITOWAĆ ? SKORO PRACOWMIK SIE NIE LITUJE?

22 stycznia, 9:42, Gość:

Nie za darmo, a za uczciwą pracę. Nierobów zwolnić, pracowitych uczciwie wynagrodzić. W czym problem? Chyba w tym że dla was uczciwie to 1500 zł na czarno

24 stycznia, 9:15, Cinek:

Inteligencja haha ktora nic nie potrafi tylko gadać na zachodzie trzeba miec jakies pojecie o danej pracy i dopiero mozna awansować

26 stycznia, 10:51, Gość:

Jak ci sie nie oplaca zwolnij pracownikow za@@@rdalaj razem z rodzina albo zamknit interes na wykrzystywaniu pracowniko Skoro firma nie rentowna nie stac na pracownika to co to za firma To czy ty sie slyszysz co mowia ty biznezmenie ty masz firma do wykozystywania pracownikow Wpisz Dobie taka dzialalnodc

Ty wykształconych yntelygent, kształciłes za pieniądze tych nieukow jak zapłacisz za szkołę podstawową, średnia i studia wtedy będziesz mógł ublizac a tak to zamknij to czym świnia ryje

G
Gość

Wzrost płacy powoduje wzrost inflacji, rosną ceny towarów i usług a emeryci dostają waloryzacje mniejszą niż inflacja, rząd rozdaje nie swoje pieniądze bo to firmy płacą za pracę a rząd zbiera śmietankę w postaci wyższych podatków a tam gdzie oni mają płacić np emerytury to już nie są tacy chojni

G
Gość
7 stycznia, 8:04, Gość:

Likwidacja inteligencji nastąpiła !!! nie trzeba Hitlera wystarczy dyrektywa z Nowogrodzkiej !!! Zarobki inteligencji wykształconej będącej fundamentem każdego kraju są niższe od osób często bez zawodu z wykształceniem podstawowym !!! Nic nie mam do tych drugich ale na wysokie zarobki trzeba zasłużyć min wykształceniem !!! Pracownik w skarjnym przypadku ma na rękę więcej od pracodawcy !!!! to jest chore !!! Ludzie nadal nie rozumieją przychodu pracodawcy od dochodu ( zysku) widzą że jak ktoś płaci cenę np za produkt w sklepie to pracodawca tyle zarabia !!! a on ma z tego na czysto może po opłaceniu kosztów 2 do 3 % . Coraz bardziej dociska się nam pasa ( dającym pracę) niedługo zamkniemy działalność i pójdziemy na socjlką bo to nam się będzie bardziej opłacało !!! Skąd wezmą kasę na obiecanki ?

10 stycznia, 21:46, Gość:

No nastąpiła. I taka hołota z awansu społecznego jak Ty może być przedsiębiorcą. Wynagrodzenie za pracę to nie jest koszt typu opłata za światło gdzie można zaoszczędzić gasząc swiatlo wychodząc z ubikacji. Ludzie pracują cały miesiąc żeby utrzymac rodzinę a nie po to żebyś Ty pomnożyl majątek kosztem ich zanizonych wypłat

20 stycznia, 15:38, Kiti:

Tak to jest koszt taki sam jak opłata za swiatło,pieniądz to pieniąc ,koszt to koszt ...pracownicy też nie litują sie nad pracodawcą ,żądajĄ WSzystko co im sie należy ...nie powoedzą np.zsefie w tym miesiącu robiłem za darmo,albo niechcecpieniedzy za dzisiejszą dniuwkę ,albo chce ci podarować z mojej wypłaty 500 złotych,wiec DLACZEGO PRACODAWCA MA DAĆ COŚ ZA DARMO?SJORO PRACOWNIK NIC NIE DA? DLACZEGO PRACODAWCA MA DIE LITOWAĆ ? SKORO PRACOWMIK SIE NIE LITUJE?

22 stycznia, 9:42, Gość:

Nie za darmo, a za uczciwą pracę. Nierobów zwolnić, pracowitych uczciwie wynagrodzić. W czym problem? Chyba w tym że dla was uczciwie to 1500 zł na czarno

24 stycznia, 9:15, Cinek:

Inteligencja haha ktora nic nie potrafi tylko gadać na zachodzie trzeba miec jakies pojecie o danej pracy i dopiero mozna awansować

Jak ci sie nie oplaca zwolnij pracownikow za@@@rdalaj razem z rodzina albo zamknit interes na wykrzystywaniu pracowniko Skoro firma nie rentowna nie stac na pracownika to co to za firma To czy ty sie slyszysz co mowia ty biznezmenie ty masz firma do wykozystywania pracownikow Wpisz Dobie taka dzialalnodc

m
manek

Dzielicie ludzi ale to rzad dzieci I Zwiazki Zawodowe Tych zakladach po PZPR owskich to jest zdrada Polakow z PGR stoczniowcy za likwidacji stoczni na swoje dzialalnosci dostali pieniadze prosze pokazac ilu pracownikow zatrudniaja I firmy druga sprawa Zaklady przyklad huta katowice to panstwowy zaklad Prezne Zwiazki zawodowe z dotacje na kazdy zwiazki z etatami zatrudnienia Trzynastki przywileje dodatkowy ubezpieczenia bony towarowe wczasy pod grusza odprawy emerytalna 3 miesiace premie nadliczbowe godziny A prywaciarze zaklady te zwolnij Polski co zapomnialy o wreszcie Polakow walczacych o wolna Polske Pytam Grzeska Dude razem walczylismy u prywaciarzy nie mamy zwiazki bo odizolowaliscicie of nas zostawiajac sammy soba w marazimie a ubustwie praca smieciowa najnizsza bez nadliczbowych ukrytych nadgodzin zwyklych pod stolem zaden bon towarow wczasy pod lipa bo wcale bez premi odprawy emerytalna 1 miesiac jedyna groupa pracownikow z odprawa miesieczna budzetowka juz 3 miesiace tych podatkow tych prawica wypracowania grupa pracownikow prywaciarzy to wstyd przejadz schede zaklady po PZPR rowskie I olac reszte Polakow Morawiecki Duda I Poprzednie rzady nie widza problemow ani PO SDL PSLi teraz PIS nie widza problemow a

moze kasta zajela by sie nierownym traktowaniem wynagradzaniem I uprzywiliowanymi kednakowymi dodatkami o imunitety o premie ze im sie nalezy to slyszymy ale o ubustwie pracujacym Polakow nie slychac

X
Xxx

Ja jestem za zrównaniem minimalnej krajowej że średnią krajową!!!!!

L
LIPA!!!!!oszustwo

Znów wartości BRUTTO ! Piszcie artykuły po ludzku w wartościach NETTO! ,A netto wyniesie (1700,85 zł ) czyli Polak dostanie do ręki 70,85 zł Podwyżki resztę zabiera rząd na swoje programy ( nie pracuję biorę 500 ) Inflacja szaleje nikt nie odczuje że ma w portfelu 70 zł więcej a na pewno nie odczują tej podwyżki miliony polaków którzy nie otrzymują .zasiłków ,500

G
Gość

A kto sprawdza ta place minimalna pracodawcy unikają i nie płaca a jak się upomnisz to na bruk

C
Cinek
7 stycznia, 8:04, Gość:

Likwidacja inteligencji nastąpiła !!! nie trzeba Hitlera wystarczy dyrektywa z Nowogrodzkiej !!! Zarobki inteligencji wykształconej będącej fundamentem każdego kraju są niższe od osób często bez zawodu z wykształceniem podstawowym !!! Nic nie mam do tych drugich ale na wysokie zarobki trzeba zasłużyć min wykształceniem !!! Pracownik w skarjnym przypadku ma na rękę więcej od pracodawcy !!!! to jest chore !!! Ludzie nadal nie rozumieją przychodu pracodawcy od dochodu ( zysku) widzą że jak ktoś płaci cenę np za produkt w sklepie to pracodawca tyle zarabia !!! a on ma z tego na czysto może po opłaceniu kosztów 2 do 3 % . Coraz bardziej dociska się nam pasa ( dającym pracę) niedługo zamkniemy działalność i pójdziemy na socjlką bo to nam się będzie bardziej opłacało !!! Skąd wezmą kasę na obiecanki ?

10 stycznia, 21:46, Gość:

No nastąpiła. I taka hołota z awansu społecznego jak Ty może być przedsiębiorcą. Wynagrodzenie za pracę to nie jest koszt typu opłata za światło gdzie można zaoszczędzić gasząc swiatlo wychodząc z ubikacji. Ludzie pracują cały miesiąc żeby utrzymac rodzinę a nie po to żebyś Ty pomnożyl majątek kosztem ich zanizonych wypłat

20 stycznia, 15:38, Kiti:

Tak to jest koszt taki sam jak opłata za swiatło,pieniądz to pieniąc ,koszt to koszt ...pracownicy też nie litują sie nad pracodawcą ,żądajĄ WSzystko co im sie należy ...nie powoedzą np.zsefie w tym miesiącu robiłem za darmo,albo niechcecpieniedzy za dzisiejszą dniuwkę ,albo chce ci podarować z mojej wypłaty 500 złotych,wiec DLACZEGO PRACODAWCA MA DAĆ COŚ ZA DARMO?SJORO PRACOWNIK NIC NIE DA? DLACZEGO PRACODAWCA MA DIE LITOWAĆ ? SKORO PRACOWMIK SIE NIE LITUJE?

22 stycznia, 9:42, Gość:

Nie za darmo, a za uczciwą pracę. Nierobów zwolnić, pracowitych uczciwie wynagrodzić. W czym problem? Chyba w tym że dla was uczciwie to 1500 zł na czarno

Inteligencja haha ktora nic nie potrafi tylko gadać na zachodzie trzeba miec jakies pojecie o danej pracy i dopiero mozna awansować

C
Cinek

Ciekawe czemu tak nie piszą i nie rozdmu[wulgaryzm]a tematu podwyzek cen tyłka jak place do gory ida to dramat a te 350 zl to ma tydzien zarcia na cztery ososby pojdzie przy dzisiejszych cenach

W
Wiceprezes zarzadu

Umniecw firmie nie ma pidwyżek ktore zapiwiadał komunustyczny pis sa zwykle jak co roku i firma ma bardzo dużo osub które chcą pracować

G
Gość
21 stycznia, 8:33, Gość:

Oszustwo.Płaca 2478 zł i 5 % premii. To jest 2600 zł.A wysługę naliczają od 2478.Po 35 latach zarabiam w budżetówce 2700 zł.

21 stycznia, 11:03, Gość:

Ja tez tak mam z tym ze zamiast premi mam co miesiąc wypłacana dopłatę do wyrównania minimalnej krajowej i to jest gorsze bo jak kogoś zastępuje to dostaje dodatek specialny a wtedy on się zamienia w te dopłatę i nic z tych pieniędzy nie mam bo nadal mam tyle co miałam . Wiec ty masz lepsze oszustwo!

To jest najgorsza sytuacja z jaką można się spotkać. W tym roku dostaliśmy podwyżki i co z tego jak wyrównanie dalej jest większe. Czyli nic nie dostanę !

G
Gość

uwaga przeczytajcie! można można! zwykły pracownik zainwestował pół swojej wypłaty około.250euro w bitcoina teraz zarabia 21.000zł miesięcznie zdalnie wygodnie z domu, teraz każdy moze dołączyć do tego biznesu, można sie zapisać i jeszcze dziś zarobić na stronie: systemzarabiania.pl

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3