Elon Musk ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i zwalnia pracowników

Andrzej Grochal
Andrzej Grochal
Decyzję o zwolnieniach Elon Musk oparł na „bardzo złych przeczuciach”.
Decyzję o zwolnieniach Elon Musk oparł na „bardzo złych przeczuciach”. Fot. Flickr/Daniel Oberhaus
Tesla zwalnia pracowników i wstrzymuje nabór nowych, mimo że Elon Musk zapowiadał wcześniej wzrost zatrudnienia w firmie. Decyzję o zwolnieniach miliarder tłumaczył „bardzo złymi przeczuciami” na temat światowej gospodarki.

Firma zwolniła pracowników, którzy rozpoczęli pracę kilka miesięcy lub nawet tygodni temu. Jeden z nich powiedział, że zagrożono mu odcięciem ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli nie zgodzi się na warunki odprawy.

Tesla nie tłumaczy swoich działań

- Byłem zszokowany, gdy powiedziano mi, że mnie zwolniono. Jako kierownik miałem wrażenie, że moja pozycja jest bezpieczna – mówi anonimowy pracownik, który został zatrudniony na początku roku.

- Powiedzieli, że zwolnienia były oparte na recenzjach wyników, ale moim zdaniem nie jest to prawdą, ponieważ byłem w Tesli tylko kilka miesięcy i nie miałem jeszcze wyznaczonych celów wydajnościowych, ani też przeprowadzonych testów w tym zakresie. Zapytałem, jakie wskaźniki zostały zastosowane, jednak odmówiono mi podania tych informacji – podkreśla.

- Proces zdecydowanie nie był sprawiedliwy, ponieważ nigdy nie otrzymałem zespołu, o który prosiłem – dodaje, zaznaczając, że również „pakiet odpraw był bardzo niesprawiedliwy, ponieważ w zasadzie zmuszają cię do ich przyjęcia, grożąc odcięciem ubezpieczenia medycznego”.

Musk ma „bardzo złe przeczucia”

Na początku czerwca Musk powiedział kierownictwu Tesli, aby wstrzymano zatrudnianie, ponieważ miał „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i musi zwolnić 10 proc. siły roboczej firmy.

Dwóch byłych pracowników pozywa firmę, twierdząc, że producent samochodów elektrycznych naruszył prawo federalne, zwalniając w krótkim czasie setki pracowników. Jak wynika z dokumentu, John Lynch i Daxton Hartsfield, którzy złożyli pozew, powiedzieli, że co najmniej 500 ich współpracowników w Nevadzie straciło pracę mniej więcej w tym samym czasie.

Źródło: Business Insider

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elon Musk ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i zwalnia pracowników - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu