Hotel Traugutta 3 ma cztery gwiazdki. Budynek, w którym mieści się Restauracja Regiment należąca do hotelu, wpisany jest do rejestru zabytków województwa

Wojciech Wojtkielewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/143] Następne

Traugutta 3 - nowy hotel w Białymstoku

Hotel Traugutta 3 ma cztery gwiazdki. Budynek, w którym mieści się Restauracja Regiment należąca do hotelu, wpisany jest do rejestru zabytków województwa podlaskiego jako dobro kultury.

Obecny właściciel całego obiektu postawionego za łączną kwotę 15 milionów zł - firma HASS prowadząca m.in. Hotel Podlasie oraz Restaurację Lipcowy Ogród - postawił na połączenie dawnych klimatów tego miejsca (1,5 wieku temu mieściły się tu koszary 64. Kazańskiego Pułku Piechoty) z nowoczesnym designem i technologiami.

Efekt jest dowodem kapitalnego porozumienia oczekiwań inwestora reprezentowanego przez Annę Narel, dyrektor hotelu i świetnych rozwiązań zastosowanych przez projektantki obiektu: Joannę Rogal i Ewę Modzelewską-Krygicz, architektki z białostockiej Pracowni Projektowej Archimeda.

- Ogromnym wsparciem przy realizacji tego pomysłu była dla nas także współpraca z Dariuszem Stankiewiczem, miejskim konserwatorem zabytków - podkreśla Anna Narel.

Do tematu wrócimy.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy