Jak bankowość elektroniczna może ułatwić Ci życie i oszczędzić cenny czas? Działaj bezpiecznie, bezgotówkowo, online

Materiał powstał we współpracy z Alior Bankiem
Bankowość elektroniczna jeszcze do niedawna była technologiczną nowinką, aktualnie coraz więcej Polaków korzysta z aplikacji bankowych, płatności bezgotówkowych, telefonem czy za pomocą kodu BLIK. Jak bankowość elektroniczna może ułatwić Ci życie? Dzięki niej wiele istotnych spraw załatwić można bez wychodzenia z domu. Jak przekonać do bankowości elektronicznej starsze pokolenie? Wystarczy pokazać, że ta forma bankowania jest prosta i intuicyjna.

Bezpieczeństwo w tych wyjątkowych czasach to największy priorytet. Od co najmniej
6 miesięcy wszystkie media i marki zachęcają do płatności bezgotówkowych, wizyty w placówkach zostały zastąpione przez spotkania online, a transakcje wykonujemy za pośrednictwem internetu lub telefonu. Banki dbają zarówno o bezpieczeństwo klientów, jak i pracowników.

Związek Banków Polskich przeprowadził badanie, z którego wynika, że na koniec 2019 roku z bankowości internetowej aktywnie korzystało 18,2 mln Polaków!

Czasy, w których każdą formalność załatwialiśmy w bankowej placówce już minęły. Bezpieczniej i szybciej zrobić to online. Alior Online oraz aplikacja mobilna Alior Mobile dostępne są przez całą dobę. Z usług bankowych możemy skorzystać w dogodnym dla nas miejscu i czasie.

Bankowość internetowa oszczędzi Twój czas

Nie musimy już czekać w kolejkach na wizytę u pracownika banku, zjawiać się w placówce, żeby podpisać dokumenty czy dopełnić innych formalności. Większość z tych rzeczy już teraz można zrealizować wygodnie z dowolnego miejsca na świecie. Dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, zachowując dystans społeczny, oszczędzając czas i energię.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna Alior Banku zmieniają naszą rzeczywistość. Dzięki nim możemy:

 • płacić wygodnie ze zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą szybkich płatności, przelewów natychmiastowych lub BLIKA,
 • realizować przelewy na telefon,
 • korzystać z Profilu Zaufanego i załatwiać wiele urzędowych spraw online.

Bezpieczna forma kontaktu z bankiem, czyli 5 rzeczy, które załatwisz online

Jeśli chodzi o pieniądze, lubimy trzymać rękę na pulsie. Dlatego tak popularne były wizyty
w placówce bankowej, kontakt z przedstawicielem czy specjalistą. Wielu Polaków wciąż trzeba przekonywać do tego, że kontakt internetowy może być równie skuteczny i bezpieczny.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna Alior Banku umożliwia wiele działań, które można sfinalizować bez wychodzenia z domu, online. Bank w Twoim smartfonie, tablecie, laptopie umożliwi Ci:

 1. Założenie konta bankowego.
 2. Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy.
 3. Założenie lokaty lub konta oszczędnościowego.
 4. Sprawdzenie stanu finansów oraz zaplanowanie domowego budżetu.
 5. Skontaktowanie się z infolinią bankową.

Alior Bank: bankowość mobilna. KROK PO KROKU

Nie wszystkim korzystanie z bankowości elektronicznej przychodzi tak łatwo jak młodemu pokoleniu, które wychowało się z telefonem w dłoni. Starsze pokolenia potrzebują więcej czasu, żeby oswoić nowe technologie. Warto jednak przybliżyć rodzinie, bliskim i znajomym bankowość elektroniczną i przejść KROK PO KROKU po wszystkich, istotnych funkcjach.

Jak aktywować aplikację Apple Mobile?

 • Ściągnij aplikację z Google Play lub App Store.
 • Uruchom aplikację i kliknij przycisk „Aktywuj aplikację”.
 • Wpisz PESEL lub CIF (identyfikator użytkownika) i odpowiedz na pytanie dodatkowe.
 • Na swój telefon otrzymasz SMS z kodem aktywacyjnym. Wprowadź go na ekranie aplikacji.
 • Po chwili otrzymasz wiadomość głosową z kolejnym kodem. Ponownie wpisz go w oknie aplikacji.
 • Ustaw PIN, którym będziesz logować się do aplikacji. Nie powinien być to ten sam PIN, co do karty.
 • Możesz włączyć logowanie za pomocą odcisku palca lub Face ID (zdjęcia twarzy) a także uruchomić powiadomienia push.
 • Twoja aplikacja jest aktywna. Możesz się zalogować i korzystać ze wszystkich funkcji, w tym np. założyć konto za pomocą selfie.

Wideo

Materiał oryginalny: Jak bankowość elektroniczna może ułatwić Ci życie i oszczędzić cenny czas? Działaj bezpiecznie, bezgotówkowo, online - Polska Times

Dodaj ogłoszenie