Klub Inwestorek Indywidualnych przyznał tytuły Kobieta Biznesu 2022 roku

Materiał informacyjny Klubu Inwestorek

Jednym z głównych punktów zorganizowanego przez Klub Inwestorek Indywidualnych spotkania Business Networking Cocktail, które odbyło się 12 października 2022 r. w prestiżowych wnętrzach warszawskiego Hotelu Europejskiego, było wręczenie statuetek „Kobieta Biznesu 2022 r.” uznanym przez Radę Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych za najbardziej wyróżniające się w tym roku przedstawicielki biznesu prowadzonego przez panie oraz których sukcesy mogą stanowić inspirację dla innych kobiet.
W kategorii Biznes & Kultura wyróżnienie to otrzymała Kayah
Tej artystki i jej dokonań estradowych przedstawiać nie trzeba. Należy jednak podkreślić jej talent i zaangażowanie w łączeniu działalności twórczej z biznesową i misyjną. Kayah jest współzałożycielką i główną postacią w ramach wytwórni KAYAX, zajmującej się promocją, rozwojem i reprezentowaniem interesów oraz wspieraniem artystów na wszystkich poziomach ich działalności i szczeblach rozwoju kariery. Osią działalności wytwórni jest wydawanie płyt, książek, publikacji i dystrybucji utworów muzycznych w różnych formach. Połączenie doświadczeń i kontaktów artystycznych Kayah i biznesowych talentów jej współpracowników zaowocowało dynamicznym rozwojem KAYAX, wobec którego nie sposób przejść obojętnie już od 20 lat jego działalności.
W kategorii Kreatorka Mody, statuetkę otrzymała Iwona Kossmann, Prezes Zarządu Deni Cler Group S.A., firmy posiadającej sieć 51 ekskluzywnych butików z odzieżą luksusową i akcesoriami dla kobiet.
Iwona Kossmann wcześniej była prezesem Revo Technologies, spółki zajmującej się finansowaniem zakupów konsumenckich w handlu detalicznym. W 2012 założyła firmę Kossmann Fashion zajmującą się projektowaniem i produkcją odzieży dla kobiet biznesu. Wcześniej była Prezesem spółki Bonnier Business Polska, wydawcy "Pulsu Biznesu". W latach 2008-2011 pełniła funkcję Prezesa DCG S.A.. W latach 2001-2008 zarządzała marketingiem i sprzedażą spółek telekomunikacyjnych w grupie Orange. Karierę rozpoczęła w 1992 w Unilever Polska, a następnie w Coty zarządzała międzynarodowymi markami kosmetycznymi w filiach Coty Polska, Coty Hungary i Coty Germany. W 2015 została nagrodzona przez Ministra Gospodarki i Wiceprezesa Rady Ministrów Statuetką Marka Polski oraz odznaczona medalem za zasługi dla rozwoju gospodarki RP. Może być wzorem dla kobiet aspirujących do osiągania sukcesów zawodowych i niezależności finansowej.
Statuetka przyznana w kategorii Spółka Giełdowa trafiła do Katarzyny Rutkowskiej, Wiceprezes Zarządu ds. Finansów i Rozwoju w AC S.A.

Katarzyna Rutkowska stanowi doskonały przykład tego, że kobiety mogą osiągać sukces w typowo męskim, wydawałoby się, biznesie motoryzacyjnym. Firma AC S.A. jest producentem i dostawcą samochodowych instalacji gazowych marki STAG, a także modułów elektronicznych i wiązek elektrycznych na potrzeby automotive. Pani Katarzyna zajmuje się i zajmowała nie tylko jej finansami i zarządzaniem, ale także strategią rozwoju, a przez ponad 11 lat była także prezesem tej spółki i odpowiadała za wprowadzenie jej na GPW w Warszawie. Nie potrzeba chyba lepszego przykładu, że kobiety potrafią nie tylko znaleźć się w „męskich” branżach, ale także osiągać w nich sukcesy i zajmować kluczowe pozycje.

W kategorii Nowe Technologie wyróżniona została Anna Streżyńska, CEO w firmie MC2 Innovations, od niedawna wchodzącej w skład Grupy LUX MED

W dziedzinie nowych technologii dominacja mężczyzn jest bardzo wyraźnie widoczna. Na polskim rynku nikt jednak nie jest w stanie zakwestionować roli i kompetencji Anny Streżyńskiej, mimo że z wykształcenia jest prawnikiem, a niemal połowa jej kariery zawodowej jest związana z administracją państwową. Jest autorytetem w obszarach technologii i telekomunikacji oraz cyfryzacji. Jednocześnie perfekcyjnie potrafiła wykorzystać swoje wcześniejsze doświadczenia urzędnicze w sektorze prywatnym.
W kategorii Wizjonerka Biznesu statuetka została przyznana Gabrielii Ziółkowskiej, współzałożycielce firmy OpsTalent.

Gabriela Ziółkowska jest doskonałym przykładem kobiety potrafiącej połączyć życie rodzinne z zawodowym. Dziesięć lat temu wraz z mężem założyła firmę OpsTalent, która w krótkim czasie zaczęła osiągać sukcesy w sektorze outsourcingu, czyli szeroko rozumianych usług zewnętrznych dla firm, między innymi w zakresie IT, obsługi językowej kontaktów klientów, także w skali europejskiej, obejmujących zarówno duże korporacje, jak i startupy. Rozwiązania dla infolinii, contact center, helpdesk, chatbot, zaawansowanej analityki danych. Dziś zatrudnia ponad 500 osób, prowadzi działalność operacyjną w systemie 24/7/365, oferując usługi IT i wielokanałową oraz wielojęzykową obsługę użytkowników dla ponad 50 klientów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie