Kto powinien zainwestować w biurko elektryczne?

Materiał informacyjny FUSION
Udostępnij:

Przy aranżacji biura coraz częściej eksperci zalecają wybór praktycznych i ergonomicznych modeli stołów elektrycznych. Ponieważ praca siedząca negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, producenci opracowali ten rodzaj konstrukcji, który pozwala zniwelować trudy codziennej pracy przy biurku.

Kto powinien zainwestować w biurko elektryczne?

Stół z regulacją wysokości to popularny i poszukiwany rodzaj mebli, który polecany jest przede wszystkim pracownikom biurowym. Te wygodne biurka pozwalają pracownikom pracować zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Brytyjscy naukowcy udowodnili, że ciągłe siedzenie w pozycji siedzącej prowadzi do zastoju krwi i może mieć wpływ na powstawanie wielu chorób. Zmiana pozycji przy biurku co 30 minut (praca na siedząco-stojąco) pozwala uniknąć problemów zdrowotnych.

Z wyglądu takie stoły wyglądają jak składane biurka. Sam blat można ustawić pod różnymi kątami, co pozwala pracownikom pracować pod takim kątem, jakim chcą. Regulacja stołu może być elektryczna lub mechaniczna. Modele elektromechaniczne są bardziej popularne wśród konsumentów. Wynika to z faktu, że są łatwiejsze w użyciu. Biurka elektryczne takie jak na są też przydatnym narzędziem w magazynach, hangarach i warsztatach przedsiębiorstw produkcyjnych. Mogą być stosowane w każdym obiekcie przemysłowym, a także w domu, kuchni czy prywatnym gabinecie.

Biurko elektryczne – charakterystyka

Elektryczne biurko ma regulowaną wysokość blatu, którą można podnieść w zależności od wzrostu użytkownika, dzięki czemu ten może przyjąć najodpowiedniejszą pozycję siedzącą dla kręgosłupa, skutecznie zapobiegając wielu chorobom i narodzinom złych nawyków. Biurko elektryczne pozwala także stać naprzemiennie, aby odciążyć tył kręgosłupa. Kiedy jesteśmy zmęczeni siedzeniem, możemy skutecznie złagodzić fizyczne zmęczenie spowodowane długim siedzeniem, podnosząc stół i pracując na stojąco. Pracując przy takim biurku, można w każdej chwili zmienić pozycję, zrobić rozgrzewkę, a wszystko to będzie miało korzystny wpływ, zwłaszcza na zdrowie kręgosłupa. Odporne na zużycie i niezawodne modele biurek można montować nawet na nierównych powierzchniach. Każdą nogę podporową można regulować indywidualnie. Jeśli wybierzemy taki stolik dla dzieci, to mebel będzie stale dopasowywał się do wzrostu dziecka. Gdy tylko dziecko podrośnie, stół odpowiednio się dostosuje. Biurka elektryczne są odpowiednie także na przykład do prac kuchennych czy jeśli chodzi o pracę biurową w domu.

Biurko klasyczne a elektryczne - podobieństwa i różnice

Możliwość zmiany wysokości blatu w nowoczesnych meblach pojawiła się stosunkowo niedawno. Początkowo, jak każda innowacja, tak biurka elektryczne były postrzegane z przymrużeniem oka i sceptycyzmem. Jednak dziś coraz większa liczba przedsiębiorstw chce unowocześnić swoje miejsca pracy dzięki zastosowaniu zasad zdrowej ergonomii. Szybka zmiana wysokości i kąta blatu pozwala na rozszerzenie zakresu zastosowania blatu. Te inteligentne meble dostępne tutaj https://meble.lobos.pl/ są naprawdę wielofunkcyjne i mają szereg zalet.

Regularna zmiana pozycji pracy zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów z kręgosłupem. W przypadku bólu pleców zaleca się część czasu pracy spędzać na stojąco. Ta prosta metoda pomaga zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i łagodzi ból. Szeroki zakres zmian wysokości blatu pozwala dostosować jedno stanowisko pracy dla osób o różnym wzroście. Możliwość podnoszenia blatu to idealne rozwiązanie dla osób, które przeszły operację, które są przeciwwskazane w pracy siedzącej. Biurko elektryczne jest odpowiednie dla ciebie, jeśli:

• planujesz naprzemiennie stać i siedzieć kilka razy dziennie.

• masz problemy z nadgarstkiem lub ręką, które ograniczają twoje ruchy, takie jak zespół cieśni nadgarstka.

• dzielisz swoje biurko z wieloma użytkownikami.

• odczuwasz ból pleców lub szyi i musisz często zmieniać pozycję.

Biurko tradycyjne jest odpowiednie dla ciebie, jeśli:

• planujesz pozostać w pozycji stojącej lub siedzącej przez większą część dnia i nie planujesz często zmieniać pozycji.

• masz ograniczony lub żaden dostęp do gniazdka elektrycznego w pobliżu biurka.

• nie planujesz mieć na biurku wielu ciężkich przedmiotów.

Okresowe przebywanie w pozycji stojącej w ciągu dnia znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca i nowotworów, a także zwiększa produktywność, energię i wytrzymałość.

W jakich zawodach przyda się biurko elektryczne?

Biurka elektryczne są szczególnie polecane tym, którzy większość dnia spędzają, siedząc przy biurku, a także tym, którzy w dużej mierze prowadzą siedzący tryb życia, zwłaszcza poza godzinami pracy od poniedziałku do piątku. Takie rozwiązanie w oczywisty sposób sprawdzi się w każdym biurze, ale też w prywatnym gabinecie czy nawet sklepie. Biurko elektryczne to idealne rozwiązanie dla tych osób, które pracują na siedząco, ale co jakiś czas, zmuszeni są przyjmować klientów, co oznacza np. prowadzenie negocjacji w pozycji stojącej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie