Małopolska gospodarzem Krynica Forum. Sukces pierwszej edycji i perspektywa wieloletniej współpracy.

Artykuł sponsorowany KRYNICA FORUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Trzy dni października w jednej z najbardziej malowniczych, górskich miejscowości w Małopolsce – Krynicy Zdrój upłynęły pod znakiem międzynarodowego wydarzenia goszczącego 1200 uczestników i relacjonowanego przez akredytowanych dziennikarzy z 46 redakcji z całej Polski. Konferencja KRYNICA FORUM „Wzrost i Odbudowa” otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który był gościem podczas drugiego dnia kongresu. Partnerem Głównym Tytularnym wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Małopolska to region od wielu lat znany z organizacji wydarzeń przyciągających wybitnych mówców i gości ze świata biznesu, polityki i nauki. Jedno z najprężniej rozwijających się gospodarczo województw, wspierające innowacje technologiczne i gospodarcze, a przy tym region o niewyczerpanym wręcz potencjale kulturalnym i turystycznym, który posiada idealne warunki do organizacji międzynarodowych konferencji. Nie dziwi więc, że Województwo Małopolskie zdecydowało się zostać Partnerem Tytularnym konferencji Krynica Forum, której pierwsza edycja miała miejsce w Krynicy-Zdroju – perle polskich uzdrowisk.

Organizatorzy i goście wydarzenia poznali Małopolskę jako zaangażowanego partnera, którego przedstawiciele wzięli udział w kilku istotnych panelach. Konferencję otworzył Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Wraz z marszałkami województw podkarpackiego i lubelskiego, gubernatorami obwodów ukraińskich graniczących z Polską oraz przedstawicielami polskiego i ukraińskiego biznesu wziął również udział w panelu dyskusyjnym „Perspektywy i wyzwania dla regionów w kontekście konfliktu w Ukrainie”. Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego był z kolei prelegentem w panelu „Pacjent - przedmiot czy podmiot?”.

Dyskusje podczas KRYNICA FORUM odbywały w ramach 5 ścieżek tematycznych: Bezpieczeństwo i Geopolityka, Gospodarka Zmiany, Energia i Klimat, Społeczeństwo Przyszłości oraz Trendy Zdrowia. Organizatorzy tego wydarzenia zaplanowali dla uczestników aż 102 panele tematyczne, które dotyczyły tematów biznesowych, politycznych i naukowych, kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa i funkcjonowania społeczeństwa oraz państwa.

Występujący prelegenci to znakomici mówcy, specjaliści w swoich dziedzinach, dlatego panele zgromadziły licznych słuchaczy, a dyskusje budziły wiele emocji. Jednym z nich była długo oczekiwana debata geopolityczna dr. Jacka Bartosiaka i Krzysztofa Wojczala "Agresja Rosji na Ukrainę i wnioski dla Polski. Debata nad ANW". Mimo przeciwstawnych w wielu kwestiach poglądów prelegenci zgodzili się, że niezależnie od scenariusza trwającej wojny w Ukrainie Polska potrzebuje silnej armii. Debatę na kanałach YouTube obejrzało już ponad 285 tysięcy osób. Nagranie jest dostępne m.in. na YouTube Krynica Forum:

Nie mniej wyczekiwanym było wystąpienie gościa honorowego Krynica Forum -Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w swojej przemowie nawiązał do hasła przewodniego konferencji “Wzrost i Odbudowa”, podkreślając potrzebę impulsu gospodarczego w trudnych czasach, a także konieczność wzmacniania relacji między Polską a Ukrainą oraz innymi partnerami w regionie. - Jeśli spojrzymy na tytuł tegorocznego Forum, jakże jest on bardzo adekwatny do obecnego momentu, a także czasu, przestrzeni i historii - stwierdził Prezydent.

Podczas wizyty Prezydenta RP została zaprezentowana wystawa zdjęć, którą otworzył Andrzej Lange, szef redakcji fotograficznej PAP i autor wielu fotografii. Wystawa dokumentuje heroiczną walkę ukraińskich żołnierzy, zniszczenia miast i wsi w wyniku rosyjskiego ostrzału. Bohaterami wystawy są Ukraińcy, którzy na co dzień doświadczają bólu i cierpienia, ale mimo wszystko starają się żyć dalej. Fotografie pokazują rzeczywistość wojenną we Lwowie, Charkowie, Kijowie, Łucku i Buczy.

Drugi, najbardziej intensywny dzień konferencji, zakończyła uroczysta gala, podczas której została wręczona Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego w pięciu kategoriach. Statuetki otrzymali najlepsi przedsiębiorcy Małopolski, wyróżniający się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki. Tegorocznymi laureatami zostali: Fabryka Materacy Bartosz Nowak, Diskus Polska, Sinterit, Protech oraz MAN Truck. Nagrodę specjalną otrzymał Igor Klaja – właściciel marki 4F.

Została przyznana również nagroda „Lidera Roku KRYNICA FORUM 2022”. Biorąc pod uwagę szczególnie obecny podczas wydarzenia kontekst wojny w Ukrainie kapituła nagrody jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu jej Prezydentowi Ukrainy – Wołodymyrowi Zełenskiemu. Statuetka zostanie oficjalnie przekazana do Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Pierwsza edycja konferencji KRYNICA FORUM odbywająca się w dniach 19-21.10 zakończyła się sukcesem i nadzieją na dalszą, perspektywiczną współpracę. Przez 3 dni na 6 scenach odbyło się ponad 100 paneli, których miało okazję wysłuchać 1200 osób zarejestrowanych na wydarzenie. Konferencję relacjonowali akredytowani dziennikarze reprezentujący 46 redakcji z całej Polski.

Kolejna edycja już za rok. Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu