Moises Caicedo strzelił gola z połowy boiska. Chelsea pokonało Bournemouth

Bartosz Głąb
Moises Caicedo (Chelsea) strzelił gola z połowy boiska.
Moises Caicedo (Chelsea) strzelił gola z połowy boiska. ESPN
W ostatniej kolejce sezonu Premier League padło 37 goli, ale jedno z nich było naprawdę niezwykłej urody. Kolumbijczyk Moises Caicedo w meczu Chelsea FC - AFC Bournemouth popisał się trafieniem z połowy boiska. The Blues wygrali spotkanie 2:1, dzięki czemu w przyszłym sezonie zagrają w europejskich pucharach.

Moises Caicedo z pięknym golem dla Chelsea

Przed ostatnią kolejką Premier League ekipa Chelsea jeszcze nie była pewna gry w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. The Blues musieli zdobyć minimum punkt z Bournemouth, by nie oglądać się na rywali za plecami.

Spotkanie udanie zaczęło się dla londyńczyków, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie. Będący na przedpolu własnej bramki golkiper przyjezdnych pod naciskiem rywala, wybił piłkę na połowę boiska pod nogi Moisesa Caicedo, a ten zdecydował się na oddanie strzału z tak znacznej odległości. Uderzenie było perfekcyjne i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Moises Caicedo strzelił gola z połowy boiska.
Moises Caicedo strzelił gola z połowy boiska. PAP / EPA

Chelsea zagra w europejskich pucharach

Tuż po przerwie Raheem Sterling podwyższył wynik na korzyść Chelsea. Ostatecznie londyńczycy wygrali 2:1 i mogli cieszyć się z awansu do europejskich pucharów. The Blues jednak wciąż nie wiedzą, w jakich międzynarodowych rozgrywkach zagrają, gdyż to zależy od wyniku finału Pucharu Anglii, w którym Manchester City zagra z Manchesterem United.

Chelsea awansowała do europejskich pucharów
Chelsea awansowała do europejskich pucharów PAP / EPA

W przypadku zwycięstwa The Citizens, dodatkowe miejsce w Lidze Europy przypadnie Chelsea, natomiast w przypadku wygranej Czerwonych Diabłów, to oni zagrają w tych rozgrywkach i Chelsea pozostanie rywalizacja w Lidze Konferencji.

Spotkanie finałowe o Puchar Anglii zostanie rozegrane w sobotę, 25 maja na legendarnym Wembley Stadium w Londynie.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...