Nespresso Momento, czyli jak bezpiecznie zaparzyć kawę w biurze bez dotykania ekspresu

Materiał informacyjny Lyreco Polska
Jak dotąd opcje bezdotykowe stanowiły atrakcyjny dodatek – cieszył on przede wszystkim miłośników wszelkiego rodzaju gadżetów. Teraz zastosowanie urządzeń bezdotykowych nabrało szczególnego sensu. W sytuacji społecznego dystansu jest to rozwiązanie wygodne i bardzo potrzebne, więc z pomocą przychodzi Nespresso z linią ekspresów Momento z funkcją zdalnego sterowania.

Kawa w biurze - Bezdotykowo oznacza bezpiecznie i komfortowo

Wkrótce wrócimy do biur, a to oznacza przywrócenie do łask przerw kawowych, dzięki którym dbamy o relacje w firmie. Towarzyszą im nie tylko uśmiechy i rozmowy, ale i korzystanie z urządzeń wspólnych. Priorytetem staje się zorganizowanie przestrzeni, aby umożliwić pracownikom komfortowe funkcjonowanie.

Zaskakujący może być tutaj fakt, że właśnie rozwiązania bezdotykowe pozwolą nam być ze sobą w bliższym kontakcie. Dlaczego? Ponieważ eliminują konieczność każdorazowej dezynfekcji i dają możliwość bezpiecznego cieszenia się ze wspólnych chwil przy kawie.

Nespresso Professional | Nespresso Momento Touchless | PL

Jak zaparzyć kawę Nespresso w biurze bez użycia dotyku?

Wystarczy jednorazowo włączyć funkcję zdalnego sterowania w ustawieniach ekspresu Nespresso Momento i można parzyć kawę bezdotykowo w trzech prostych krokach:

 • Wrzucamy kawę w kapsułce do ekspresu (nie wymaga to dotykania urządzenia), a ekspres wyświetla kod QR na panelu LCD.
 • Skanujemy kod QR za pomocą własnego smartfonu i zostajemy przekierowani na stronę www, na której możemy wybrać swój ulubiony sposób zaparzenia (ristretto, espresso, lungo, americano).
 • Potwierdzamy i po chwili otrzymujemy świeżą i aromatyczną kawę.

Każdy ekspres Nespresso Momento łączy się z Internetem za pomocą sieci komórkowej – posiada wbudowaną kartę SIM. Dzięki temu wszelkie aktualizacje oprogramowania ekspresu następują zdalnie, bez angażowania użytkowników.

Piękny design, dobro środowiska i wyśmienita kawa Nespresso

Ekspresy Nespresso Momento mają piękny i ponadczasowy design – zostały nagrodzone na iF Design Award w 2019 roku. Docenią to pracodawcy, którzy stawiają na tzw. wellbeing pracowników i biuro, które zachęca do efektywnej pracy.

Ponadto Nespresso ogłosiło, że do 2022 roku każda filiżanka kawy Nespresso będzie neutralna pod względem śladu węglowego. Case-study z bloga Eko-logicznie, z grudnia 2020 r. pokazuje, że kawa Nespresso generuje zdecydowanie mniejszy ślad węglowy niż kawa z klasycznego ekspresu¹.

Trzeba też pamiętać, że w przypadku Nespresso mamy do czynienia z prawdziwie świeżą kawą , dzięki czemu uzyskujemy pełnię aromatu. Dzieje się tak ponieważ ziarno nie ma kontaktu z powietrzem aż do momentu zaparzenia (przeważnie w biurach ziarno zdąży być zwietrzałe zanim zostanie zmielone).

Dwa modele ekspresu Nespresso Momento do wyboru

 • Nespresso Momento Coffee to intuicyjny w obsłudze ekspres jednogłowicowy, który zapewni wyjątkowe doznania kawowe każdego dnia. Idealne rozwiązanie dla średnich biur służące do samodzielnej obsługi. Łatwy w użyciu dotykowy wyświetlacz prowadzi użytkownika przez cały proces przygotowania kawy . Nowoczesny, uniwersalny design sprawia, że pasuje do każdej przestrzeni biurowej.

lyreco

Moc: 1170 W, Ciśnienie: 19 barów - Więcej informacji na stronie

 • Nespresso Momento Coffee & Coffee to prosty w obsłudze ekspres, który przygotuje dwie kawy jednocześnie. Znakomicie sprawdzi się w dużych firmach, w różnorodnych przestrzeniach biurowych. Funkcja rozpoznawania rodzaju kapsułki z kawą pomaga przygotować idealny napój. Za jednym dotknięciem ekranu użytkownik nie tylko wybierze wielkość kawy, ale także otrzyma podstawowe informacje o przygotowywanej mieszance.

lyreco

Moc: 2300 W, Ciśnienie: 19 barów - Więcej informacji na stronie

Oba ekspresy bardzo cicho pracują (<55 dB) oraz samodzielnie rozpoznają kapsułki z kawą i rekomendują idealną pojemność filiżanki. Podają informacje o profilu sensorycznym i intensywności wybranej mieszanki. Dzięki modułowej budowie ekspresu ewentualne naprawy są proste i bardzo szybkie. Dodatkowo oba urządzenia mają:

 • Możliwość zaprogramowania czterech pojemności filiżanek: ristretto, espresso, lungo, americano;
 • Cyfrowy wyświetlacz;
 • Tryb oszczędzania energii;
 • Automatyczna kontrola objętości filiżanki;
 • Pompa wysokiego ciśnienia;
 • Rozpoznawanie rodzaju kawy;
 • Automatyczny system podawania i odrzucania kapsułek;
 • Możliwość wyboru języka komunikatów na ekranie;
 • Alarm odkamieniania;
 • Szybkie nagrzewanie – gotowość ekspresu w ok. 25 s.;
 • Płyta grzejna do filiżanek;
 • Wyjmowany pojemnik na wodę/Możliwość podłączenia do źródła wody.

Jeśli jesteś zainteresowany darmowym testem ekspresu Nespresso z serii Momento oraz degustacją kawy w Twojej firmie – skontaktuj się z nami .

nespresso

Źródło:
¹https://eko-logicznie.com/case-studies/jak-nespresso-dazy-do-zamkniecia-obiegu-surowca-i-uzyskania-neutralnosci-klimatycznej/?fbclid=IwAR2wvE3psto6QdYS1pRQIzfxQwxGQX1OKSzvTBbEsc7qzaJYLGIt99qi-CM

Wideo