Nie ma ludzi do pracy we Wrocławiu. Firmy przyjmują od ręki i płacą naprawdę uczciwe pieniądze! Mamy aktualną listę wakatów

Michał Perzanowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W 2024 roku nadeszły duże zmiany na rynku pracy. Firmy masowo zwalniają specjalistów, nawet z branży IT. Nokia zapowiedziała zwolnienie 14 tys osób. Redukcja 8,5 tys. etatów zdecydowała się spółka Ericsson. BNP Paribas pożegna 900 pracowników. A tymczasem są zawody, których cięcia budżetów i masowe zwolnienia nie dotyczą. We Wrocławiu najbardziej brakuje pracy w 18 profesjach. Mamy ich listę!

Spis treści

We Wrocławiu zarabiamy średnio 8,6 tys. złotych

Z najnowszych danych GUS wynika, że we Wrocławiu stopa bezrobocia wynosi zaledwie 1,6 proc. Niemal wszystkie zdolne do pracy osoby mają pewność zatrudnienia. Na rynku brakuje natomiast specjalistów.

W styczniu wrocławianie zarabiali średnio 8648 złotych brutto. Wynagrodzenia rosną bardzo szybko, ponieważ jeszcze pół roku temu GUS mówił o zarobkach rzędu ok. 8200 złotych. Firmy podnoszą często wynagrodzenia w relacji do wysokiej inflacji. Należy też pamiętać, że o kilkaset złotych wzrosła płaca minimalna, co też miało wpływ na średnią pensję.

Gdzie brakuje ludzi do pracy? Mamy listę 18 deficytowych zawodów

Szukając zatrudnienia, łatwo zauważyć, że niektóre branże oferują więcej możliwości, podczas gdy inne są mniej elastyczne i "cierpią" na nadmiar pracowników. Dlatego istotne jest śledzenie trendów na rynku pracy i ewentualną gotowość na przebranżowienie się.

A jakie zawody są dziś "w cenie"?
W naszej galerii zamieściliśmy listę zawodów, w których pracownicy są najchętniej poszukiwani. To najczęściej specjaliści, którzy mają "fach" w rękach oraz pracownicy fizyczni, którzy świadczą bardzo kosztowne usługi. Na liście znajdują się również zawody z sowitymi wynagrodzeniami, choć z niewymiarowymi godzinami pracy.

W tych zawodach praca jest od ręki! I można negocjować wyższe stawki >>>>

Zobacz też:

Czy twój zawód jest atrakcyjny? Sprawdź w Barometrze Zawodów

Powyższe dane zostały pobrane z Barometru Zawodów. To ogólnopolskie badanie, które co roku przygotowuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Barometrze znajduje się prognoza zapotrzebowania na pracowników. Najnowsze dane dotyczą 2024 roku i przeprowadzone są wśród ekspertów na przełomie III i IV kwartału 2023 roku.

W poprzedniej edycji badania wśród deficytowych zawodów nie było nauczycieli przedszkolnych oraz pracowników służb mundurowych. Co więcej, 2024 rok to już trzeci rok z rzędu bez żadnej profesji, która byłby nadwyżkowa w skali całego kraju!

W tych zawodach praca jest od ręki! I można negocjować wyższe stawki >>>>

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu