Nie wiesz, jak robić zakupy online i płacić blikiem? Zobacz, kto może Ci pomóc

Materiał powstał we współpracy z ING Bank Śląski
Do tej pory zakupy nie sprawiały Ci problemu, ale nowa rzeczywistość sprawiła, że odpowiedzialnie chcesz zostać w domu? Zakupy online mogą wydawać się czymś trudnym, jeżeli robi się je po raz pierwszy. To jednak przydatna wiedza, którą możesz pokochać nawet po okresie narodowej kwarantanny. Co jeszcze możemy robić online?

Zakupy online – wygoda i bezpieczeństwo

Zakupy online to jedna z najwygodniejszych i najbardziej pożytecznych rzeczy, którą możesz robić w internecie. Przeglądasz interesujące Cię produkty, porównujesz ceny, zamawiasz różne ilości, opłacasz i czekasz, aż ktoś przywiezie Twoje zakupy i przyniesie pod same drzwi. Wygodnie, prawda?

Nie należy się obawiać zakupów online, szczególnie że teraz coraz więcej sklepów decyduje się na usługi internetowe. W internecie możesz kupić artykuły spożywcze, sprzęt elektroniczny, materiały do szycia, akcesoria do pielęgnacji ogrodu i wiele więcej.

BLIK i zakupy opłacone

Kiedy już wybierzemy odpowiednie produkty i spakujemy je do wirtualnego koszyka, żeby zakończyć zakupy konieczne będzie opłacenie zamówienia. Jedną z popularnych płatności za zakupy online jest kod BLIK. Co to takiego?

BLIK to bezpieczny kod, generowany za pomocą bankowości mobilnej. Generujesz i potwierdzasz transakcję na własnym smartfonie.

BLIK to bezpieczny i szybki sposób opłacenia zakupów. Żeby z niego korzystać, musimy posiadać aplikację mobilną. 6-cyfrowy kod BLIK zyskasz za pomocą jednego kliknięcia!

Jak działa BLIK?

  1. W aplikacji naciskasz skrót Kod BLIK.
  2. Kopiujesz lub przepisujesz ciąg 6 cyfr we wskazane miejsce w sklepie internetowym, lub na terminalu płatniczym w sklepie stacjonarnym.
  3. Potwierdzasz transakcję na swoim smartfonie za pomocą PINu w aplikacji mobilnej.

Płatności online to nie jest coś, co przychodzi łatwo od razu. Zwykle mamy mnóstwo wątpliwości i obaw o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Ostrożności nigdy dość. Czy BLIK jest bezpieczny?

BLIK jest bezpieczny, bo każdy krok zatwierdzasz na swoim smartfonie, za pomocą aplikacji bankowości mobilnej. Wygenerowany kod BLIK jest jednorazowy, a jego data ważności to 120 sekund.

Nie bój się prosić o pomoc

Żeby zakupy online były łatwe potrzeba wprawy. Ważne, żeby próbować, sprawdzać, oswajać widok internetowych półek. Jeśli czujesz, że Twoje dzieci, wnuki czy młodsi sąsiedzi mają w tym więcej wprawy – nie bój się pytać. Taka pomoc to będzie wielka przyjemność. Ty również możesz się odwdzięczyć młodszemu pokoleniu – ciekawą historią, zapomnianym przepisem albo własnym doświadczeniem. Rozmowa jest podstawą dobrych relacji, a dobre relacje są najlepszym sposobem na to, by przetrwać ten trudny czas.

Nie musisz być znawcą nowych technologii i miłośnikiem internetu, żeby móc korzystać z funkcji, które mogą ułatwić Ci życie. Szczególnie teraz, kiedy niewychodzenie z domu oznacza bezpieczeństwo i zdrowie.

Co jeszcze może ułatwić Ci życie w czasie pandemii?

Zakupy online to nie wszystko. W internecie możesz załatwić wiele rzeczy, które do tej pory zajmowały mnóstwo czasu i zachodu. Z pozycji wygodnego fotela:

  • opłacisz rachunki,
  • zrobisz przelew,
  • zaczniesz oszczędzanie,
  • załatwisz sprawy w urzędzie, ZUS itd.,
  • złożysz wniosek,
  • zdobędziesz e-receptę.

Aby móc skorzystać z możliwości urzędów online konieczne będzie założenie Profilu Zaufanego. O tym, jak to zrobić pisaliśmy w poprzednim artykule. KLIKNIJ TUTAJ i sprawdź.

Zwykle wypełnianie tych wszystkich obowiązków było łatwe, ponieważ korzystaliśmy z wyuczonych schematów. Teraz możemy sprawdzić nowe możliwości, które mogą znacznie ułatwić nam życie.

ing zdalni do pomocy

Gdzie szukać informacji?

Na przykład na stronie https://www.ing.pl/lp/zdalni-do-pomocy, która jest częścią akcji ING #zdalnidopomocy. Bank razem z młodymi zdalnymi inspiruje i zachęca do pomocy innym, zwłaszcza starszym w realizowaniu codziennych spraw w internecie, bez wychodzenia z domu. W ramach akcji również na stronach internetowych podpowiada jak pomóc w zdalnym załatwieniu spraw finansowych czy zainstalowaniu aplikacji.

Nie bój się pytać, a swoimi doświadczeniami wymień się też z sąsiadami. Wszyscy jesteśmy przecież #zdalnidopomocy

Wideo

Materiał oryginalny: Nie wiesz, jak robić zakupy online i płacić blikiem? Zobacz, kto może Ci pomóc - Polska Times

Dodaj ogłoszenie