Niedziele handlowe czerwiec 2019 r. Czy niedziela 23 jest niedzielą handlową? Gdzie zrobisz zakupy w tę niedzielę [20.06.2019 r.]

Zbigniew BiskupskiZaktualizowano 
Zakaz handlu w niedziele 2019 jest dużo bardziej restrykcyjny niż zakaz handlu w niedziele 2018. Szymon Starnawski / Polska Press
To już będzie czwarta niedziela czerwca, ale jednak wciąż jest to niedziela bez zakupów. W czerwcu wyjątkowo na niedzielę handlową poczekamy aż do piątej niedzieli w miesiącu czyli do 30 czerwca. Podobnie jak w zdecydowanej większości miesięcy 2019 roku, za wyjątkiem kwietnia i grudnia, by zrobić duże zakupy w niedzielę musimy czekać do ostatniej niedzieli czerwca czyli do 30 czerwca. Zarówno najbliższa niedziela, 23 czerwca jak i trzy wcześniejsze objęte są bowiem zakazem handlu.

Mamy czerwiec a więc jeden z dziesięciu miesięcy 2019 roku, w którym jest tylko jedna niedziela handlowa. Jest nią ostatnia niedziela miesiąca. A to oznacza, że w najbliższą niedzielę 23 czerwca podobnie jak w inne niedziele czerwca, które są już za nami, obowiązuje zakaz handlu!
W niedzielę 23 czerwca można więc zrobić zakupy w małych sklepach gdzie sprzedawcą jest właściciel, w stacjach benzynowych itp. nielicznych placówkach, których przepisy ustawy o zakazie handlu w niedzielę nie obowiązują.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić zakupy, nawet duże jeśli tylko asortyment dostępny w sklepie na to pozwala, a małych sklepach w tym np. na stacja benzynowych, które są spod niedzielnego zakazu wyjęte. Jak pokazały dane za pierwszy rok obowiązywania ustawy, właśnie w nich obroty wzrosły ogromnie i to one są beneficjentami zakazu. Choć już małe osiedlowe sklepiki rodzinne - niekoniecznie. A małe sklepy znajdujące się np. w galeriach handlowych w wielu przypadkach zbankrutowały.

Niedziela 23 czerwca z natury jest więc na odpoczynek rodzinny. Pogoda temu sprzyja, zwłaszcza że w większej części Polski dziś temperatury będą o kilka stopni niższe, można więc będzie wyjść na łono natury bez obawy udaru słonecznego lub cieplnego.

23 czerwca to niedziela z zakazem handlu

Zakaz handlu w niedziele 2019 jest dużo bardziej restrykcyjny niż zakaz handlu w niedziele 2018. Duże zakupy, za wyjątkiem kwietnia i grudnia, w tym roku możemy robić tylko w ostatnie niedziele każdego miesiąca. Ale czy tak będzie do końca roku? Mając na względzie niestabilny system stanowienia prawa i jego instrumentalizm polityczny nie można wykluczyć, że będą zmiany i na dodatek dotkną one już zakazu handlu w niedziele 2019 roku. Nie wiadomo tylko czy go zaostrzą czy zliberalizują, np. do dwóch niedziel w miesiącu.

Szukasz sposobu na bezpieczne ulokowanie pieniędzy z zyskiem? W czerwco jest wyjątkowa okazja: łatwe do nabycia i zbycia w razie potrzeby dziesięciomiesięczne obligacje skarbowe, które stanowią też los na loterii ministra finansów. Kliknij w ten tekst i sprawdź!

Niedziele handlowe 2019. Nowe regulacje dotyczące handlu w niedzielę weszły w życie 6 stycznia 2019. Od tej pory niedziele handlowe w 2019 r. zostały ograniczone do jednej niedzieli w miesiącu. Oznacza to, że zakupy w galeriach handlowych i dużych sklepach zrobimy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Najbliższe - w niedzielę 26 maja.

To już pewne. Rząd zaproponował by od 1 stycznia płaca minimalna wzrosła do 2 450 złotych. Czy możliwe jest jednak, że podwyżka będzie wyższa niż o 200 złotych? Kliknij po prostu w ten tekst i sprawdź.

Sprawdź, w którą niedzielę zrobisz zakupy w 2019 roku

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Ale początek 2019 roku to spore zmiany dla klientów. Początkowo zakaz handlu nie dotyczył dwóch niedziel w miesiącu - pierwszej i ostatniej. Od 2019 roku przepisy o handlu w niedzielę zostały jednak zaostrzone.

W tym roku szkolnym rodzice znów dostaną 300 złotych na każdego ucznia przed nowym rokiem szkolnym. Dodatkowo jednak można dostać 500 lub 1000 złotych. Kto i na co? Kliknij po prostu w ten tekst a dowiesz się wszystkiego!

Tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu

Od stycznia 2019 została nam tylko jedna niedziela w miesiącu. Zakaz handlu w niedziele nie będzie obowiązywał tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu. To jednak nie koniec zmian, bowiem już od 2020 roku wprowadzony zostanie całkowity zakaz handlu w niedzielę, poza nielicznymi wyjątkami przed świętami, sklepy będą zamknięte. I choć klienci zdążyli się już przyzwyczaić do nowych regulacji, to zmiana znowu może spowodować zamęt i pytania czy dziś jest niedziela handlowa? Ze zmiany na pewno nie będą też zadowoleni pracodawcy, ci bowiem muszą teraz walczyć o klientów w inne dni tygodnia. Większość dużych sklepów zdecydowała się wydłużyć godziny pracy w soboty.

W tym roku szkolnym rodzice znów dostaną 300 złotych na każdego ucznia przed nowym rokiem szkolnym. Dodatkowo jednak można dostać 500 lub 1000 złotych. Kto i na co? Kliknij po prostu w ten tekst a dowiesz się wszystkiego!

Ale sklepy otwarte będą w 2019 roku nie tylko w ostatnie niedziele miesiąca ale również w tzw. niedziele dodatkowe. Czyli dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
ny. Z dokumentu sporządzonego przez ekspertów Biura Analiz Sejmowych wynika, że pożądanym rozwiązaniem byłoby utrzymanie przepisów, wg których obowiązywały dwie niedziele handlowe w miesiącu. Ponadto eksperci wskazują, że wzrasta liczba osób, którym zakaz handlu w niedzielę się nie podoba, a ich odsetek będzie jeszcze wzrastał wraz z wprowadzaniem kolejnych niedziel objętych zakazem handlu, co może mieć swój wydźwięk w czasie wyborów. O tym jaki dalszy charakter będzie miała ustawa o zakazie handlu w niedziele mają zadecydować najwyższe władze PiS.

Co dalej

Nie jest wykluczone, że będą zmiany. Z dokumentu sporządzonego przez ekspertów Biura Analiz Sejmowych wynika, że pożądanym rozwiązaniem byłoby utrzymanie przepisów, wg których obowiązywały dwie niedziele handlowe w miesiącu. Ponadto eksperci wskazują, że wzrasta liczba osób, którym zakaz handlu w niedzielę się nie podoba, a ich odsetek będzie jeszcze wzrastał wraz z wprowadzaniem kolejnych niedziel objętych zakazem handlu, co może mieć swój wydźwięk w czasie wyborów. O tym jaki dalszy charakter będzie miała ustawa o zakazie handlu w niedziele mają zadecydować najwyższe władze PiS.

To już pewne. Rząd zaproponował by od 1 stycznia płaca minimalna wzrosła do 2 450 złotych. Czy możliwe jest jednak, że podwyżka będzie wyższa niż o 200 złotych? Kliknij po prostu w ten tekst i sprawdź.

Niedziele handlowe 2019 [wykaz]

Tylko dwa miesiące są w tym roku uprzywilejowane pod względem niedziel handlowych: kwiecień - ze względu na Wielkanoc i grudzień - z racji świąt Bożego Narodzenia. W kwietniu mieliśmy dwie niedziele handlowe, w grudniu - trzy niedziele handlowe. W pozostałe miesiące 2019 r. handel odbywał się będzie tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Zawsze handlowa niedziela to ostatnia niedziela miesiąca.

Styczeń
•6 stycznia
•13 stycznia
•20 stycznia
27 stycznia

Luty
•3 lutego
•10 lutego
•17 lutego
24 lutego

Marzec
•3 marca
•10 marca
•17 marca
•24 marca
31 marca

Kwiecień
•7 kwietnia
14 kwietnia
•21 kwietnia
28 kwietnia

Maj
•5 maja
•12 maja
•19 maja
26 maja

Płacić za mieszkanie z wynajmu czy spłacać kredyt hipoteczny? Co jest aktualnie bardziej opłacalne wyliczają eksperci - uwzględniając różne miasta Polski. Kliknij po prostu w ten tekst, a poznasz szczegóły.

Czerwiec
•2 czerwca
•9 czerwca
•16 czerwca
•23 czerwca
30 czerwca

Lipiec
•7 lipca
•14 lipca
•21 lipca
28 lipca

Sierpień
•4 sierpnia
•11 sierpnia
•18 sierpnia
25 sierpnia

Wrzesień
•1 września
•8 września
•15 września
•22 września
29 września

Październik
•6 października
•13 października
•20 października
27 października

Listopad
•3 listopada
•10 listopada
•17 listopada
24 listopada

Grudzień
•1 grudnia
•8 grudnia
15 grudnia
22 grudnia
29 grudnia

Czas to pieniądz, a szybka informacja to DUŻY pieniądz! Chcesz o pieniądzach wiedzieć wszystko na czas, polub nas na facebooku. Kliknij, przejdź na FB i polub!

polecane: FLESZ: Pensja w górę. Zysk dl aPanstwa, koszty dla pracodawców.

Materiał oryginalny: Niedziele handlowe czerwiec 2019 r. Czy niedziela 23 jest niedzielą handlową? Gdzie zrobisz zakupy w tę niedzielę [20.06.2019 r.] - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-02-21T19:33:36 01:00, Gosc:

Ludzie przeciez pis przejdzie wybory wszystkie kasjerki pojda za nimi bo dali wolne niedziele bo dzieci dostaly 500 bo obnizyli wiek emerytalny, bo jest mieszkanie ,bo rodzice ktorzy maja male emerytury dostana wiecej. Halo ludzie pomyslcie same plusy robia wszystko by nam polakom bylo lepiej, nie kradna pieniedzy wrecz przeciwnie daja ludziom. Sami sobie zadajcie pytanie ile dla was zrobilo PO, odpowiem NIC

debilu jebany, myślisz ze pieniądze rosną na drzewach? Znasz ty jakieś podstawowe pojęcia z ekonomii? Zero myślenia

zgłoś
G
Gość
2019-03-03T21:12:03 01:00, Ww:

Nie kradną? Jestem pewien, że kradną 2x więcej niż poprzednicy tylko to wyjdzie dopiero jak stracą władzę i wejdą następni którzy pokarzą ile nakradli poprzednicy

Dokładnie..

zgłoś
t
tat

Spędziłem z synem dziś ponad 4 godziny w parku. Gdyby nie zakaz handlu, pewnie spędziłbym je w Ikei albo w jakimś innym centrum handlowym - bynajmniej nie na własne życzenie.

zgłoś
D
Dominika

To co tu jeszcze robisz? Na twoim miejscu juz bym byla w drodze na zachod ;)))

zgłoś
L
LOLKA

LUDZIE,ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE JEST SUPER .ODCHUDZIMY SWOJE TYŁKI, WYJDZIE NAM TO NA ZDROWIE. A LUMPÓW I TAK MAMY PEŁNE SZAFY. JEDEN DZIEŃ NA ODPOCZYNEK DLA SPRZEDAJĄCYCH I KUPUJĄCYCH.

zgłoś
W
Ww

Nie kradną? Jestem pewien, że kradną 2x więcej niż poprzednicy tylko to wyjdzie dopiero jak stracą władzę i wejdą następni którzy pokarzą ile nakradli poprzednicy

zgłoś
w
wyrwidąb

Jakoś na zachodzie nikt nie robi z tego zakazu afery, tylko polakowi wszystko przeszkadza nie rozumię tego sam mieszkalem na zachodzie kilka ładnych lat.

zgłoś
K
Klient

Popieram ten komentarz

zgłoś
G
Gosc

Ludzie przeciez pis przejdzie wybory wszystkie kasjerki pojda za nimi bo dali wolne niedziele bo dzieci dostaly 500 + bo obnizyli wiek emerytalny, bo jest mieszkanie+ ,bo rodzice ktorzy maja male emerytury dostana wiecej. Halo ludzie pomyslcie same plusy robia wszystko by nam polakom bylo lepiej, nie kradna pieniedzy wrecz przeciwnie daja ludziom. Sami sobie zadajcie pytanie ile dla was zrobilo PO, odpowiem NIC

zgłoś
P
Polak

Ale co wy płaczecie nad tymi niedzielami? jest to ustawa ograniczająca handel a nie zakazująca. Właściciel sklepu może stanąć za ladą osobiście razem z rodziną jeśli chce zarobić. Żabka jedynie omija obrzydliwie ten zakaz, kiedy ludzie powinni mieć wolne, a pracują za trzech.

zgłoś
m
model

nieprawda , że nie można zrobić zakupów w normalny dzień. Galerie są czynne od 8.00 do 23.00 albo mogą być tak czynne tj 15 godzin w soboty do 22.00 i można codziennie iść z rodziną na zakupy oczywiście oprócz świętej niedzieli. Nikt rozsądny nie pracuje w Polsce 15 godzin.
Ewentualnie w Niedziele można otworzyć jedynie jakieś jedno na miasto dyżurne TESCO czy Biedronę czy Lidl i koniec. W roku 2020 będziemy mieli soboty do zamknięcia i nad tym można dyskutować.

zgłoś
E
Erni

Gdybyście musieli pracować w niedzielę to marzyło by się wam zamknięcie tego sklepu,nie rozumiem tego całego szumu,jakoś na zachodzie wszystko jest zamknięte w każdą niedzielę i jest dobrze,czyli da się żyć...

zgłoś
J
Jacus

Do usrania pisa otych sklepach handlowa .niehadlowa niedziela i tak bez konca a to taki problem zrobic zakupy w sobote taka tragedia i nieszczescie koniec swiata polozyc sie czekac na smierc glodowa bo biedronka zamknieta i niema szamba w promocyyyiii po co ZYC I JAK?

zgłoś
K
Klient

Klienci robia wieksze zakupy w piatek i sobote wiec nie ma strat przez zamknieta niedziele , popieram zakaz niedziela jest do odpoczynku z rodzina.

zgłoś
M
Mateusz

Dla mnie powinny być wszystkie zamknięte z tego względu ze niedziela powinna być odpoczynkiem a nie tym żeby galerie handlowe zarabiały kokosy a ludzie jak dzicz lata po galeriach pensja została taka sama jak zawsze i jestem zadowolony to e którzy płacą składkę na przedstawicieli związku zawodowych to są dopiero głupcy Wy im płacicie A oni za wasze się bawio non stop

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3