Odkryj 9 narzędzi, które ułatwią naukę i odrabianie zadań domowych. Dlaczego warto korzystać z programów i aplikacji do nauki?

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Nauka i odrabianie zadań domowych z telefonem? Czemu nie! Aplikacje na smartfon i na komputer pomogą zorganizować naukę lub szybciej wyszukać informacje.
Nauka i odrabianie zadań domowych z telefonem? Czemu nie! Aplikacje na smartfon i na komputer pomogą zorganizować naukę lub szybciej wyszukać informacje. Unsplash
Nauka i odrabianie zadań domowych może być mniej przytłaczające dzięki cyfrowym narzędziom. Aplikacje, strony internetowe, kanały na YouTube, platformy edukacyjne, wtyczki i liczne programy oferują różnorodne rozwiązania, które ułatwiają zdobywanie wiedzy i sprawiają, że odrabianie lekcji jest szybsze. Wybraliśmy 9 narzędzi, które pomogą uczniom zorganizować swoją naukę, znaleźć odpowiedzi na trudne pytania i czerpać radość z edukacji.

Spis treści

Nauka języka polskiego i zadania domowe z lektur – prostsze z tymi trzema narzędziami

Nauka języka polskiego i odrabianie zadań domowych związanych z lekturami może być wyjątkowo przyjemniejsza i efektywniejsza dzięki wykorzystaniu specjalnych aplikacji i stron edukacyjnych. Oto kilka narzędzi, które pomogą ci lepiej zrozumieć treści literackie, analizować teksty i pracować nad zadaniami dotyczącymi lektur:

  • WolneLektury.pl – skarbnica klasyków literatury polskiej i światowej. Dostęp do pełnych tekstów lektur pozwoli ci na lepsze zrozumienie treści i rozwijanie umiejętności interpretacji.
  • Tryb „Redaktor” w Wordzie – funkcja dostępna w arkuszu tekstowym Microsoft Word, która sprawdzi błędy w rozprawce lub oceni, czy wypracowanie nie jest plagiatem.
  • Wtyczka Blackox w Google Chrome – pozwala na kopiowanie tekstów z prezentacji i filmów, a następnie wklejanie ich do arkusza tekstowego. Przyspiesza dodawanie np. cytatów lub danych do pracy.

Języki obce i przedmioty ścisłe – 3 aplikacje, z którymi będzie łatwiej

  • Duolingo – aplikacja do nauki języków obcych w przystępny sposób. Pilnuje regularności i sprawia, że nauka staje się bardziej przyjemna i motywująca.
  • Photomath – aplikacja skanująca zadania matematyczne i dostarczająca dokładnych rozwiązań. Wykorzystaj to narzędzie do zrozumienia procesu rozwiązywania problemów, a nie tylko do kopiowania gotowych odpowiedzi.
  • Wzorowo – aplikacja ze zbiorem ponad 250. wzorów z matematyki, chemii i fizyki.

Oto 3 aplikacje do organizacji nauki – rób zadania szybciej, łatwiej i przyjemniej

Oto kilka dodatkowych aplikacji, które sprawią, że proces nauki i odrabiania zadań domowych będzie bardziej efektywny i angażujący:

  • Evernote – cyfrowy notatnik, który pozwoli organizować notatki, pomysły i plany. Pracuj wydajniej, nie tracąc ważnych informacji. Wszystko w jednym miejscu.
  • Google Drive – doskonałe narzędzie do przechowywania i udostępniania dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Łatwiej współpracuj z kolegami nad projektami szkolnymi, ponieważ wszystkie pliki możecie udostępniać między sobą.
  • Wtyczka StayFocusd – blokuje strony, które nas rozpraszają na określony czas. Zrób, co ma być zrobione.
  • Pomodoro – aplikacja, która pomaga w kontrolowaniu czasu podczas nauki i zapobieganiu przekraczaniu określonych limitów. Oferuje ona licznik odmierzający czas, alarmy, możliwość śledzenia liczby zakończonych etapów nauki (lub pracy) i przerw oraz ustawianie dłuższych przerw po określonej liczbie cykli.

Korzystanie z odpowiednich aplikacji i stron może znacznie ułatwić proces nauki i odrabiania zadań domowych. Dzięki nim uczenie się do sprawdzianów, do egzaminów, czy też odrabianie zadań staje się bardziej przyjemne i efektywne.

Pamiętajmy jednak, że aplikacje są tylko wsparciem – nie odrobią lekcji z nas i nie napiszą maila na maturze z angielskiego. Dlatego warto uczyć się w wygodny sposób, korzystając z nowoczesnych pomocy, ale nie bezrefleksyjnie kopiować gotowce, aby zdobyć dobrą ocenę.

Umiejętności, których uczymy się w szkole, będą jeszcze potrzebne podczas egzaminu ósmoklasisty lub na maturze, gdzie nie będzie można wyciągnąć telefonu i skorzystać z aplikacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaedukacji.pl Strefa Edukacji