Polska Grupa Górnicza poinformowała o wprowadzeniu nowych limitów na zakup węgla. Od poniedziałku w e-sklepie spółki będziemy mogli kupić jedynie 2 tony węgla opałowego, czyli o 1 tonę mniej niż do tej pory.
Klienci, którym to nie wystarczy, mogą wybrać... miał węglowy. PGG informowała wcześniej, że można go nabyć w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 16, wyłącznie z opcją dostawy do składów KDW. Sprzedaż węgla opałowego rusza natomiast w każdy wtorek i czwartek o tej samej porze.
PGG sprzedaje miał węglowy
Kryzys energetyczny i związane z nim kłopoty z dostępnością węgla sprawiły, że PGG dodało do swojej oferty miał węglowy. Spółka zapewnia, że jest to środek grzewczy cechujący się stosunkowo dobrą wartością opałową, który można mieszać z węglem o grubszym uziarnieniu.
Od 2020 roku sprzedaż miałów węglowych dla kotłów poniżej 1 MW, a także gospodarstw domowych była zakazana. Decyzję podjęto ze względu na negatywny wpływ tego surowca na środowisko. Podczas spalania miału do powietrza trafiają: rakotwórczy benzo(a)piren, dwutlenek siarki, a także niebezpieczne pyły zawieszone PM10 i PM2,5.
Kaloryczność miału węglowego wynosi około 19 MJ/kg, czyli 20 procent mniej niż ekoggroszku. Miał węglowy można nabyć za pośrednictwem e-sklepu PGG w cenie od 1105 złotych.
Sklep PGG z nowymi funkcjami
Polska Grupa Górnicza pracowała ostatnio nad wprowadzeniem narzędzi, które zwiększą bezpieczeństwo i pozwolą walczyć z osobami, które wykupują towar, by potem sprzedawać go z zyskiem. Pierwszą formą ochrony jest weryfikacja PESEL i numeru bankowego podczas rejestracji. Na stronie dodano również reCaptchę, czyli znane wszystkim internautom interaktywne zagadki.
Ostatnim ogniwem zabezpieczającym proces zakupowy jest kontrola przez operatorów sklepu i służby kopalniane dokumentów, oświadczeń i deklaracji CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków) składanych przez klientów pod kątem ich zgodności ze sobą i z danymi zarejestrowanymi w sklepie internetowym. Na tym ostatnim etapie sprawdza się również, czy płatności w transakcjach nie są realizowane z tych samych kont bankowych - informuje PGG.
Zainteresowanie zakupami w sklepie internetowym PGG nadal jest bardzo wysokie. W ostatnim czasie pojawiły się jedna pewne udogodnienia dla klientów, które przyspieszają proces zakupu. Pomocna jest m.in. funkcja koszyka, dzięki której zapisany towar nie zniknie po przypadkowym wylogowaniu czy wyłączeniu serwerów.
Na stronie zarejestrowało się już około 700 tys. osób. Według danych podanych przez PGG za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedano już ponad 900 tys. ton węgla, a podczas jednej sesji udaje się sprzedać nawet 50 tys. ton surowca.
Strefa Biznesu: W Polsce drastycznie wzrosną podatki? Winna demografia
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?