Płać bezpiecznie za paliwo z aplikacją ORLEN Pay

Partnerem cyklu jest PKN Orlen
Dzisiaj, gdy obywatelskim zadaniem jest odizolowanie się od innych osób, największe ryzyko wiąże się z robieniem zakupów i korzystaniem z usług, z których całkowicie zrezygnować się nie da, jak np. z zakupów spożywczych czy z tankowania samochodu. Dzięki aplikacji ORLEN Pay zakup paliwa w stacjach koncernu jest jednak najbezpieczniejszy z możliwych.

Pierwsze tygodnie walki z pandemią uświadomiły nam, że wiele dziedzin życia społecznego i gospodarczego byłoby zupełnie sparaliżowanych, gdyby nie powszechny dostęp do Internetu i do urządzeń mobilnych.

Dzięki łączności mobilnej możemy pracować zdalnie, utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, być na bieżąco z informacjami. Robimy zakupy online, porozumiewamy się za pomocą komunikatorów, płacimy zbliżeniowo.

Niektóre doświadczenia z czasu narodowej kwarantanny zmienią nasze nawyki społeczne, biznesowe i konsumenckie na zawsze. Dlatego firmy, które już dawno postawiły na rozwój technologii, łatwiej odnajdują się w nowej rzeczywistości i pomagają swoim klientom przejść przez ten trudny czas.

Klienci stacji ORLEN mogą być spokojni o bezpieczeństwo i higienę. Pracownicy wyposażeni są w środki dezynfekujące, stacje są regularnie sprzątane i dezynfekowane.

Przy każdym dystrybutorze znajdują się jednorazowe rękawiczki do dyspozycji zarówno pracowników, jak i klientów. Zachowujmy zatem tylko bezpieczny odstęp i czekajmy przed wejściem do sklepu na wyjście poprzedniego klienta. Jeżeli w naszym samochodzie podróżują inni pasażerowie, poprośmy ich o nieopuszczanie pojazdu podczas tankowania, aby nie tworzyć niepotrzebnych skupisk w sklepie oraz na terenie stacji.

Warto też zainstalować bezpłatną aplikację ORLEN Pay, która umożliwia płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze - będzie ona z pewnością przydatna również po zakończeniu kwarantanny. Dostępna jest dla wszystkich użytkowników smartfonów w sklepach Google Play oraz App Store.

Aplikacja jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, bo powstała z myślą o każdym kliencie, który posiada urządzenie mobilne, nie tylko o zaawansowanych użytkownikach nowych technologii. Wystarczy dokonać rejestracji oraz dodać swoją kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych.

Najważniejszą funkcją ORLEN Pay w dzisiejszej, "bezdotykowej" rzeczywistości jest możliwość płacenia za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Po zatankowaniu paliwa skanujemy kod QR z naklejki na dystrybutorze, a następnie sprawdzamy w aplikacji dane transakcji: kwotę do zapłaty, stację i stanowisko. Gdy wszystko się zgadza, akceptujemy i odjeżdżamy z pełnym bakiem!

Osoby rozliczające faktury za paliwo mają do dyspozycji automatyczny system fakturowania. Wystarczy w profilu użytkownika zapisać dane firmy oraz podać adres e-mail, na który ma być wysłana faktura. Elektroniczny dokument, niewymagający podpisu, znajdzie się w naszej skrzynce pocztowej już w kilka sekund po dokonaniu transakcji.

Aplikacja ORLEN Pay ma także wiele innych, przydatnych funkcjonalności: przedstawia historię zrealizowanych transakcji oraz umożliwia zbieranie punktów VITAY, dzięki którym klienci otrzymują prezenty, zniżki i inne korzyści. Aplikacja pokaże nam również na mapie najbliższe stacje sieci ORLEN, co przyda się w czasie dalszych podróży.

Mobilne płatności dostępne są na wszystkich stacjach własnych i franczyzowych koncernu w Polsce, czyli w ok. 1800 obiektach. Ich wdrożenie przebiegało w kilku etapach i rozpoczęło się jeszcze w połowie 2016 roku, gdy koncern uruchomił system płatności mobilnych mFLOTA, który szybko zyskał uznanie klientów biznesowych.

Z równie dużym zainteresowaniem spotkała się aplikacja ORLEN Pay dla klientów indywidualnych. Od momentu jej udostępnienia, czyli od września 2018 roku, poprzez ORLEN Pay za paliwo zapłacono już prawie 71 mln zł, a zarejestrowanych w tym systemie płatności jest ponad 101 tys. użytkowników. Sprawdza się ona bowiem nie tylko w czasach, gdy trzeba zachować ostrożność w kontaktach z ludźmi – jest np. ogromnym ułatwieniem dla osób podróżujących z małymi dziećmi czy klientów z ograniczoną sprawnością.

Materiał oryginalny: Płać bezpiecznie za paliwo z aplikacją ORLEN Pay - Polska Times

Dodaj ogłoszenie