Pracownicy Biedronki nie będą siedzieć przy kasie i biegać z towarem

Agnieszka Domka-Rybka
Agnieszka Domka-Rybka
Jakub Pokora
Teraz Biedronka zatrudnia do pracy przy kasie albo do pracy przy rozkładaniu towaru. Liczy na zainteresowanie osób starszych i studentów.

- Ze strony kandydatów do pracy w Biedronce otrzymywaliśmy zapytania dotyczące możliwości pełnienia tylko części obowiązków sprzedawcy-kasjera. Niektórzy zainteresowani pracą w naszej sieci deklarowali chęć wyłącznie pracy przy kasie fiskalnej, np. ze względów zdrowotnych, inni byli bardziej zainteresowani pracą na sali sprzedaży. Biorąc to pod uwagę, postanowiliśmy odpowiedzieć na potrzeby potencjalnych pracowników – mówi Grażyna Wątko, dyrektor HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska

Zobacz także: Mundialowy szał. 226 opakowań kart i naklejek z piłkarzami zginęło w Biedronce. Co się z nimi stało?

Obok sprzedawcy-kasjera będzie można podjąć pracę jako:

  • kasjer
  • pracownik sklepu.

- Od lat dbamy o to, by wynagrodzenia w Biedronce były na konkurencyjnym poziomie. Teraz chcieliśmy w większym stopniu uelastycznić ofertę zatrudnienia, by odpowiedzieć na potrzeby większej grupy osób. Dzięki tej zmianie struktury docieramy do nowych grup pracowników, czyli osób, które do tej pory z różnych względów nie podejmowały u nas zatrudnienia lub stanowiły niewielką grupę zatrudnionych, jak np. emeryci czy studenci – dodaje Grażyna Wątko.

Główne zadania kasjera to:

* Obsługa klientów na kasie fiskalnej, skanowanie produktów, przyjmowanie gotówki od klientów, wydawanie reszty. Znajomość i obsługa programów lojalnościowych. Zachowanie obowiązujących standardów obsługi klienta na kasie.
* Obsługa klientów na sali sprzedaży w zakresie przekazywania informacji o produktach, ich lokalizacji i cenie.

Zadania pracownika sklepu:

* Przyjmowanie dostaw towaru z centrum dystrybucyjnego oraz od dostawców zewnętrznych, obsługa wózka elektrycznego, przewożenie palet z towarem na wskazane miejsce składowania na zapleczu sklepu (magazyn, chłodnia, magazyn alkoholu itd.).
* Rozkładanie towaru z zachowaniem obowiązujących zasad w zakresie właściwej kolejności układu towaru. Zapewnienie właściwej komunikacji cenowej produktów: wydruk i umieszczanie cen przy produkcie. Otwieranie opakowań, kontrola jakości artykułów świeżych, kontrola terminów przydatności. Usuwanie z sali sprzedaży towarów, które powinny być usunięte zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz towarów złej jakości i uszkodzonych.

Warunki zatrudnienia na nowych stanowiskach:

  • umowa o pracę,
  • możliwe zatrudnienie na część etatu – jego wymiar zależy od ustaleń z pracodawcą (aktualnie zatrudnienie w Biedronce na pełen etat dotyczy ponad 90 proc. zatrudnionych),
  • wynagrodzenie dla kasjera lub pracownika sklepu na poziomie min. 2550 zł brutto przy zatrudnieniu na cały etat i wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności,
  • pełen pakiet świadczeń socjalnych, czyli ponad 20 programów.

Zobacz także: Wypłata to dziś za mało. To dają jeszcze pracownikom Biedronka, Lidl i inne sieci handlowe

Liczby i pierwsze podsumowania: Od kwietnia, kiedy sieć zaczęła wdrażanie zmian, na nowe stanowiska zatrudniono już ponad 80 osób. - Jesteśmy bardzo zadowoleni po pierwszych miesiącach prowadzenia tego projektu. Widać, że profil osób zgłaszających się do nas do pracy rozszerzył się, a jednocześnie nowe osoby są w sklepach realnym wsparciem przy obsłudze klientów – podsumowuje Grażyna Wątko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu