Prezent na Wielkanoc dla pracowników? Czy w tym roku Święta Wielkanocne będą (nie)skromne?

Materiał informacyjny Sodexo
Udostępnij:
Święta Wielkanocne to czas, w którym Polacy wydają więcej pieniędzy niż zazwyczaj. Przygotowanie uroczystych spotkań, suto zastawiony stół czy prezenty dla najbliższych to znaczące obciążenia dla domowego budżetu. Z odsieczą przychodzą pracodawcy, którzy, zgodnie z wieloletnią tradycją, wręczają pracownikom świąteczne prezenty. Do upominków, które najbardziej cieszą, należą karty i bony podarunkowe. Sprawdź, co w tym roku przyniesie firmowy zajączek?

Jak pokazuje raport „Nowy obraz polskiego konsumenta” opracowany przez PWC, z powodu pandemii, co trzeci Polak doświadczył spadku dochodów i wzrostu wydatków na artykuły spożywcze oraz zdrowotne. Gospodarstwa domowe zaczęły uważnie i rozsądnie planować swoje wydatki. W tych pandemicznych okolicznościach, w których przyjdzie nam spędzać Wielkanoc, pomoc i wsparcie od pracodawcy, mogą okazać się kluczowe. Prezenty dla pracowników w postaci kart lub bonów podarunkowych to praktyczny prezent, który może skutecznie odciążyć domowy budżet.

Wielkanoc 2021. Więcej wydatków na wielkanocne zakupy?

Wielkanoc to czas wzmożonych wydatków, które w tym roku planowane są na wysokim poziomie. Wyniki badania przeprowadzonego przez Uce Research dla Grupy Blix potwierdzają, że:

 • 32% Polaków planuje wydać na wielkanocne zakupy więcej niż 400 złotych, to o 50% więcej niż w 2020 roku. Ponadto chcą robić zakupy głównie w sklepach stacjonarnych,
 • ponad 90% badanych zamierza robić zakupy w dyskontach, które kuszą atrakcyjnymi promocjami. Co ciekawe, rośnie również popularność lokalnych rynków, targowisk i bazarów. Chce je odwiedzić aż 25% z ankietowanych.

Wielkanocne prezenty dla pracowników: pracodawca pomaga zajączkowi

Święta Wielkanocne to idealny moment, by wesprzeć pracowników oraz pokazać, jak cenni i ważni są dla firmy. Wręczenie prezentów z tej okazji to nie tylko wyraz docenienia i troski o zatrudnionych, ale także ważny element budowania zaangażowania i motywacji. Praktyka pokazuje, że większość zatrudnionych otrzymuje od pracodawcy prezent z okazji Wielkanocy.

W tym trudnym roku ten gest nabierze jeszcze większego znaczenia i jest potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. Będzie jasnym sygnałem solidarności i wspólnego celebrowania świąt, pomimo wielu wyzwań i trudności. Ponadto sprawi pracownikom radość i energię do dalszego działania.

sodexo

Bony podarunkowe Sodexo: prezent na miarę potrzeb i możliwości

Pandemia pokazała, że dla zatrudnionych ważne stały się aspekty związane z bezpieczeństwem i stabilizacją. Z badania „Motywacyjny (Re)start” przeprowadzonego dla Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że:

 • Blisko połowa ankietowanych oczekuje od pracodawcy dostosowania benefitów do obecnej sytuacji. Oczekuje świadczeń, które będą wspierać domowy budżet (66% ankietowanych),
 • 60% badanych uważa, że benefit idealny powinien być elastyczny – czyli dawać swobodę wyboru miejsca, czasu oraz celu, na który go przeznaczymy. Wszystko w zgodzie z potrzebami i preferencjami pracowników.
 • Co czwarty pracownik jest zdania, że powinien być nowoczesny w formie, np. dostępny w formie elektronicznej.

Odpowiedzią na te potrzeby jest Karta Podarunkowa Sodexo, dostępna w wersji klasycznej oraz wirtualnej. Nie tylko umożliwia spełnienie potrzeb każdego obdarowanego, ale pozwala skorzystać z wielu promocji i atrakcyjnych ofert specjalnych.Coraz częściej forma świątecznych prezentów jest dostosowana do nowego trybu życia oraz pracy Polaków. Gotówka, która jest wycofywana z obrotu także ze względów epidemiologicznych, jest zastępowana jej elektronicznymi odpowiednikami, takimi jak wirtualna karta przedpłacona, którą coraz częściej wybierają nasi Klienci. Karta podarunkowa Sodexo to prezent, który spełnia marzenia pracowników.

Daje im poczucie bezpieczeństwa, elastyczność i wygodę oraz wspomaga zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Karta Podarunkowa Sodexo jest bardzo łatwy w obsłudze. Z kolei dla pracodawcy to rozwiązanie, które łatwo wdroży nawet w ostatniej chwili i nie wymaga fizycznej dystrybucji. Rozwiązanie to jest korzystne finansowo dzięki zwolnieniu z PIT do 2000 zł przy finansowaniu z ZFŚS*– powiedziała Marta Robak, Product Manager w Sodexo Benefits and Rewards Services.

Wirtualny i bardzo realny prezent

W kontekście obecnej sytuacji, gdy połowa pracowników pracuje zdalnie, ważny jest również sposób przekazania benefitu. Z myślą o firmach, które funkcjonują w trybie hybrydowym, mają strukturę rozproszoną, jak również wszystkich tych, które szukają nowoczesnych, ale też prostych w obsłudze rozwiązań powstały rozwiązania na miarę czasów, w pełni cyfrowe jak np.

Wirtualna Karta Podarunkowa Sodexo czy eVouchery w postaci eKodów do popularnych sklepów. Dla pracodawcy to przede wszystkim pewny, bezpieczny i łatwy sposób, aby również w tym roku, świąteczne upominki trafiły do wszystkich w tym samym czasie.

Tradycyjne prezenty wielkanocne

Dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się w zakładach pracy i firmach pracujących stacjonarnie, jest prezent w postaci Wielkanocnej Karty Podarunkowej Sodexo. Jej świąteczny charakter podkreśla limitowana edycja z wielkanocnym wizerunkiem, co przywoła pozytywne skojarzenia u obdarowanych. Dzięki tej specjalnej limitowanej wersji przedpłaconej Karty Podarunkowej pracownicy sami będą mogli zdecydować, na co przeznaczą środki i tym samym zrealizować swoje marzenia.

Również znane i lubiane, tradycyjne Kupony Podarunkowe Sodexo będą udanym pomysłem na przedświąteczne obdarowanie pracownika. Ich niewątpliwymi zaletami są dowolność i swoboda wykorzystania kuponów w najszerszej w Polsce sieci punktów akceptujących. Można nimi zapłacić w hipermarketach, salonach RTV i AGD, perfumeriach i salonach odzieżowych.

Prezent w postaci karty lub bonu upominkowego pozwoli na swobodne dopasowanie się do potrzeb pracownika i przyczyni się do spędzenia weselszych świąt.

Prezent dla pracownika z wartością dodaną

Przed podjęciem decyzji o wyborze prezentu wielkanocnego warto rozważyć takie rozwiązanie, które nie tylko przyniesie radość pracownikowi, ale i realną pomoc. W czasach, kiedy wszystko drożeje, idealnym podarunkiem będzie benefit, który wesprze jego domowy budżet. Przed świętami, gdy lista zakupów jest dłuższa, niż na co dzień, wszyscy stają przed wzywaniem jak je celebrować bez zaciskania pasa.

Wyprzedaże, promocje i rabaty nabierają wtedy szczególnego znaczenia i odciążą rodzinne finanse. Obdarowując pracownika kartą podarunkową, e-voucherem czy kuponem, pracodawca dodatkowo daje w prezencie specjalne promocje przygotowane przez partnerów Sodexo. Dzięki nim można zyskać rabaty sięgające nawet do 70%. Z atrakcyjnych promocji można skorzystać w wielu znanych sieciach sklepów stacjonarnych i online, takich marek jak między innymi:

 • Biedronka,
 • Auchan,
 • Carrefour,
 • Adidas,
 • Philips,
 • Duka,
 • Glovo,
 • Vision Express,
 • Kazar.

Promocje są dostępne w wersji papierowej w Pakiecie Promocji oraz w cyfrowej na Sodexo Friends – serwisu, dzięki którym można zaoszczędzić nawet do 80% na zakupach!

W tych pandemicznych okolicznościach, w których przyjdzie nam spędzać Wielkanoc, prezenty dla pracowników mają niezwykłą moc. Są miłą tradycją, ale także bardzo potrzebnym i oczekiwanym dodatkiem do pensji. Przede wszystkim pozwolą na podreperowanie domowego budżetu i zwyczajnie, po ludzku, sprawią radość. A szczęśliwy pracownik to efektywny pracownik. I warto o tym pamiętać przez cały rok!

Materiał oryginalny: Prezent na Wielkanoc dla pracowników? Czy w tym roku Święta Wielkanocne będą (nie)skromne? - Polska Times