Przed nami drugi dzień KNM2022

Materiał informacyjny Kongresu Nowej Mobilności

13 września, drugi dzień Kongresu Nowej Mobilności, ponownie zainauguruje Maroš Šefčovič, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Tematem przewodnim konferencji będą dwa kluczowe filary rynku elektromobilności: sektor bateryjny oraz infrastruktura ładowania.

- W dyskusjach i prelekcjach o tym, jak zwiększyć potencjał Polski w sektorze akumulatorów li-ion, podwyższyć kompetencje kadr w tym obszarze, czy też rozwijać potencjał w zakresie recyklingu i reusingu, wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, przemysłu, podmiotów wspierających biznes, świata nauki, firm doradczych oraz organizacji pozarządowych. Z kolei debaty z udziałem czołowych operatorów będą dotyczyć m.in. najważniejszych wyzwań sektora infrastruktury ładowania (takich jak np. bariery systemowe, projektowane rozporządzenie AFIR czy roaming) oraz biznesowych i technologicznych kierunków rozwoju tej branży – powiedział Aleksander Rajch, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych PSPA.

Przedmiotem dyskusji będzie również m.in. rola OZE w segmencie e-mobility, strefy czystego transportu, technologia jazdy autonomicznej, bezpieczeństwo pożarowe samochodów elektrycznych oraz strategia rozwoju nowej mobilności. Podczas drugiego dnia KNM2022 odbędą się także posiedzenia komitetów merytorycznych PSPA (ds. Logistyki i Transportu, ds. Ogólnodostępnych Stacji Ładowania, ds. Nowej Mobilności oraz Komitetu Bateryjnego). Wydarzenie zwieńczy rozdanie nagród „e-MObility Media Awards”, które zostaną przyznane dziennikarzom i redakcjom najbardziej zaangażowanym w rzetelne informowanie o elektromobilności.


Kongres Nowej Mobilności 2022, największa i najważniejsza w Polsce konferencja branżowa w całości poświęcony elektromobilności, to miejsce wymiany idei i wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie merytorycznym. W dniach 12-14 września w Łodzi spotkali się kluczowi interesariusze całego łańcucha wartości zeroemisyjnego transportu, osoby zawodowo związane z rynkiem e-mobility w Polsce i Europie. Producenci pojazdów, firmy technologiczne i infrastrukturalne, koncerny energetyczne i paliwowe, operatorzy transportowi, rozwijające się startupy i decydenci omawiają wprowadzane na rynek technologie, a także identyfikują modele biznesowe oraz partnerstwa, gwarantujące realizację nowych projektów mobilnościowych. Wszystko po to, aby zmniejszyć emisje z sektora transportu w Polsce oraz umożliwić bezpieczny i zrównoważony przepływ ludzi, towarów i usług.

Szczegółowy program Kongresu Nowej Mobilności znajduje się na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/program-knm/

Więcej informacji dostępne jest na stronie Kongresu: https://kongresnowejmobilnosci.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie