Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Decathlon 5. Liga. Radomiak II Radom rozprawił się z LKS-em Chlebnia. Triumf LKS-u Promna i remis Energi Kozienice z liderem. Zobacz zdjęcia

Maciej Kwiatkowski
LKS Chlebnia przegrała z Radomiakiem II Radom 0:2. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>Maciej Kwiatkowski
Piłkarze Radomiaka II Radom pokonali na wyjeździe LKS Chlebnia, ale o komplet punktów wcale łatwo nie było. Trzy oczka uzyskał także zespół LKS-u Promna, a oczko w starciu z liderem zdobyli kozieniczanie.

Decathlon 5. Liga. Sprawdź wyniki

LKS Chlebnia - Radomiak II Radom 0:2 (0:1)
Bramki: Pik, Snopczyński.
Goście doskonale weszli w mecz, bo już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Piłka po stałym fragmencie gry znalazła się pod nogą Daniela Pika, a ten umieścił futbolówkę w bramce. Od tego momentu nie mający nic do stracenia zespół LKS-u zaczął się odgrażać, przeprowadzając ofensywne akcje. Na szczęście Zieloni w swoich szeregach mieli niezwykle dobrze dysponowanego Wiktora Koptasa. Ten wielokrotnie wykazywał się kunsztem bramkarskim. Podobnie było po zmianie stron. Gdy wydawało się, że radomianie wygrają mecz najskromniejszą przewagą, to kropkę nad przysłowiowym "i" postawił Jakub Snopczyński. Napastnik wykorzystał kontratak i jednocześnie ustalił wynik konfrontacji.

- Od początku ten mecz nam się ułożył. Szybko zdobyliśmy gola, a później bardzo dobrze prezentował się Wiktor Koptas. Czasami są takie mecze, jak ten gdy drużynie nie idzie, mało co wychodzi, a odnosi sukces. Dlatego tym bardziej jestem zadowolony z postawy drużyny. Cieszymy się ze zwycięstwa i już czekamy na następnym niezwykle ważny i trudny mecz. W tej lidze, łatwych nie ma. My mamy określony cel i chcemy go konsekwentnie realizować

- podsumował pojedynek Roland Thomas, trener Radomiaka II.

LKS Promna - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 2:1 (0:0)
Bramki: Ostrowski 2 dla LKS-u.

Energia Kozienice - Tygrys Huta Mińska 1:1 (0:0)
Bramki: Kaio (k) - Biesiada (k).
Sekundy zabrakły Energii, by pokonać lidera rozgrywek. Niestety tak się nie stało, a rezultat rozstrzygnęły wykorzystane rzuty karne. W 79 minucie Brazylijczyk Kaio Marques dał prowadzenie kozieniczanom, wykorzystując jedenastkę. Niestety dla fanów miejscowych w czwartej minucie doliczonego czasu gry Konrad Biesiada pokonał Kamila Kowalczyka.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Watra Mrozy - Escola Varsovia Warszawa 2:7, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - Milan Milanówek 1:3, Podlasie Sokołów Podlaski - Naprzód Skórzec 4:1, Żyrardowianka Żyrardów - KS Teresin 4:3. Płomień Dębe Wielkie - Talent Warszawa 0:4.