Robiąc zakupy w tych sklepach, możesz wspierać zbiórki charytatywne

Materiał informacyjny PAYBACK
Wiele firm regularnie przekazuje fundusze na inicjatywy społeczne i fundacje lub wspiera akcje specjalne. Przykładem takich działań jest program PAYBACK, który nie tylko pozwala oszczędzać przy codziennych zakupach, ale umożliwia działanie na rzecz Pajacyka i pomoc Ukrainie. Dołącz do PAYBACK i pomagaj, robiąc zakupy u partnerów akcji!

Jak można pomagać, będąc klientem PAYBACK?

PAYBACK od 1 marca bieżącego roku wystartował z akcją “Punktuj sercem”, podczas której to osoby posiadające kartę PAYBACK mogą za pośrednictwem specjalnych kuponów wesprzeć program Pajacyk. Jak to dokładnie działa?

Wystarczy skorzystać z kuponów oznaczonych czerwonym sercem, które dostępne są na stronie payback.pl oraz w aplikacji. Każdy kupon działa tak, że robiąc zakupy w danym sklepie, otrzymujesz określoną ilość punktów. Za użycie każdego oznaczonego serduszkiem kuponu partnerzy akcji przekażą na rzecz Pajacyka równowartość 100 pkt. Ponadto za każde zebrane w akcji 100 000 pkt, PAYBACK przekaże dodatkowe 10 000 pkt. Akcję zainaugurowało 10 000 punktów, które przekazał PAYBACK na start.

Dodatkowo w związku z wojną w Ukrainie uczestnicy Programu mogą wymieniać punkty na vouchery w ramach zbiórki zorganizowanej przez Polską Akcję Humanitarną pod hasłem SOS Ukraina.

Warto pomagać, ponieważ w ciągu zaledwie kilku dni akcji „Punktuj sercem” dzięki zaangażowaniu uczestników Programu udało się zebrać ponad 7 000 000 punktów na rzecz Pajacyka. Dodatkowo, dzięki możliwości wykorzystania punktów na vouchery SOS Ukraina do PAH trafiło blisko 180 tys. zł.

PAYBACK wspiera Pajacyka i akcję SOS Ukraina

Akcja specjalna “Punktuj sercem” wystartowała 1 marca i potrwa do 31 marca. Jednak to nie oznacza, że PAYBACK kończy z pomaganiem. Wspieranie działań Polskiej Akcji Humanitarnej, czy też pomoc osobom poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie będzie nadal możliwa.

PAYBACK współpracuje z firmami, dla których niesienie pomocy innym wpisane jest w strategię biznesową. Wśród partnerów, u których można robić zakupy, korzystając z kuponów oznaczonych sercem, a także którzy są stale zaangażowani w akcje pomocowe, są takie firmy, jak: Kaufland, bp, CUK ubezpieczenia, Maxi Zoo, Mrówka, i sklepy online: Booking, CCC, Douglas, empik, eobuwie, Groupon, HM, Ikea, MediaExpert, NeoNet, RTV Euro AGD, Zalando Lounge.

Wszystkie kupony od partnerów akcji są dostępne na stronie: https://www.payback.pl/punktujsercem

Prowadzona w związku z sytuacją w Ukrainie akcja „SOS Ukraina” ma na celu zapewnienie pomocy bezpośredniej włączając w to żywność i inne formy wsparcia dla osób, które są zmuszone do ucieczki ze swoich domów. Wsparcie obejmie poszkodowanych w wyniku wojny, włączając osoby przemieszczające się wewnątrz kraju oraz na uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Na stronie: sklep.payback.pl/strefa-marki/pah znajdują się vouchery o różnych nominałach, które PAYBACK przygotował z myślą o działającej od początku wojny akcji PAH „SOS Ukraina”. Wymiana punktów na voucher oznacza przekazanie realnego wsparcia na rzecz obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku wojny.

Czy koniec akcji oznacza koniec pomagania z PAYBACK?

Akcje specjalne, takie jak SOS Ukraina czy “Punktuj sercem”, mają na celu zachęcenie jak największej ilości osób do pomocy i szybsze zebranie większej kwoty. Ponadto ich zadaniem jest również uświadomienie, że tak naprawdę pomagać można regularnie, nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Osoby, które przy każdych zakupach okazują kartę PAYBACK i zbierają punkty, mogą je w każdej chwili wymienić nie tylko na nagrody, ale także przekazać na fundacje współpracujące z PAYBACK.

Jeżeli chcesz w ten sposób wykorzystać zgromadzone środki, wystarczy, że wybierzesz odpowiednią organizację i przekażesz bezpośrednio na jej rzecz odpowiednią liczbę punktów. Jest też opcja wykupienia specjalnego vouchera, który stanie się tzw. cegiełką dla wybranej przez Ciebie fundacji. Możesz w ten sposób pomagać, mając uzbierane na swoim koncie już 100 punktów. Na cele charytatywne przekazujesz dowolną liczbę środków

Listę dostępnych fundacji i sposoby, w jaki możesz pomóc, znajdziesz na stronie: https://www.payback.pl/inne-sposoby-wymiany

Dlaczego systematyczne pomaganie jest tak ważne?

PAYBACK już od wielu lat współpracuje z Polską Akcją Humanitarną, która w ramach akcji Pajacyk prowadzi program dożywiania dzieci. Główny cel to zapewnienie każdemu dziecku ciepłego posiłku w ciągu dnia. Wsparcie finansowe fundacji jest istotne, ponieważ dzięki temu mogą one bez przerwy działać, co z kolei pozwala na nieustanne niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Pomaganie razem z PAYBACK jest prostsze niż myślisz. Punkty zbierasz podczas codziennych zakupów, a dzięki stale pojawiającym się kuponom specjalnym, możesz w krótszym czasie zebrać więcej punktów. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zdobywanie punktów jest darmowa aplikacja, którą można pobrać na stronie: https://www.payback.pl/aplikacja. Znajdziesz w niej również wszystkie aktualne kupony i informacje o akcjach specjalnych. Pokaż aplikację przy kasie u jednego z partnerów i zyskaj punkty, które po przekazaniu fundacji, mogą zapewnić dziecku ciepły posiłek, a nawet uratować komuś życie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu