Słuchawki są dobre na wszystko

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Skupienie i koncentrację łatwiej osiągnąć, gdy nie dochodzą do uszu niepożądane dźwięki. Najnowsze słuchawki Jabra Evolve2 drugiej generacji jeszcze lepiej eliminują wszelkie hałasy, a dzięki swojej funkcjonalności są nieocenione w biurze. Jednocześnie zapewniają doskonałą jakość dźwięku, dzięki czemu mogą być używane tak do celów służbowych, jak i prywatnych.

Pracownicy mają do dyspozycji coraz wydajniejsze komputery, rośnie przekątna i rozdzielczość monitorów, wzrasta przepustowość sieci, zaś aplikacje są unowocześniane tak, by zapewnić komfort i ergonomię. Rozwój technologiczny zapewnia coraz lepsze narzędzia, dzięki którym pracuje się szybciej i wydajniej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najlepsze rozwiązania mające na celu ułatwienia w pracy nie pomogą, jeśli pracownik nie jest skoncentrowany. Nie ma też wątpliwości w kwestii, że najbardziej rozpraszające są niepożądane dźwięki. W biurach, zwłaszcza otwartych przestrzeniach pracownicy są stale narażeni na hałas czy są rozpraszani przez rozmowy innych osób. W modelu home office zaś często muszą się zmagać z dźwiękami zabaw pociech, które do szkoły pójść nie mogą lub domowników również pracujących zdalnie. Trendem który jest widoczny w ostatnich jest rosnące zapotrzebowanie na słuchawki, które będą standardowym wyposażeniem stanowiska pracy. Dlaczego?

Bez słuchawek ani rusz

Przede wszystkim w tym roku jak nigdy wcześniej wzrosła popularność modelu pracy zdalnej, a więc rozmowy bezpośrednie zostały w dużym stopniu wyparte przez te prowadzone za pomocą różnych mediów. Rozmawiając przez telefon, dobrze jest mieć wolne ręce by jednocześnie robić notatki, czy edytować dokumenty na komputerze. Ponadto kadry pracownicze są w coraz większym stopniu zasilane przez przedstawicieli pokolenia Y i Z. Dla nich słuchawki są absolutnie nieodzowne i nie rozstają się z nimi prywatnie, a przyzwyczajenie to przenoszą do środowiska pracy. Trzeba zaznaczyć, że już dla generacji Millenialsów, a tym bardziej ludzi jeszcze młodszych mobilna czy względnie zdalna i elastyczna praca są tak naturalnie przyjmowane, jak biurko i fotel w open space’sie kilkadziesiąt lat temu.

Słuchawki okazują się też praktycznie niezbędne w przypadku biur na planie otwartym. Dzięki nim można połączyć zalety pracy w open space i łatwy dostęp do współpracowników z intymnością dźwiękową jaką można osiągnąć pracując z własnej kanapy. W 2019 r. Jabra przeprowadziła wywiady z 688 dyrektorami zarządzającymi kadrą kierowniczą oraz pracownikami poziomu C w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwecji i Danii. Według opracowanego przez Jabra studium niemal dwie trzecie członków zarządu (61 proc.) jest zdania, że praca w biurze typu open space jest bardziej produktywna niż w innych układach przestrzennych. Z powyższym skrajnie kontrastuje jednak pogląd pracowników wiedzy: tylko 17 proc. zapytanych preferuje biuro na planie otwartym, przeważająca większość jest najbardziej produktywna, gdy pracuje w osobnych lub prywatnych biurach. Do największych zabójców produktywności podczas pracy w biurze na planie otwartym zalicza się przerwy spowodowane przez kolegów (56 procent), kolegów, którzy zagadują pracowników (55 procent) oraz poziom hałasu (45 procent).

Z Jabra Evolve2 – biuro tam gdzie ty

Jakie zatem powinny być słuchawki dla pracowników na przełomie drugiej i trzeciej dekady XXI w.? Oczywiście muszą zapewniać bardzo dobry dźwięk i dysponować równie wysokiej jakości mikrofonem. Powinny perfekcyjnie tłumić hałas, a do tego muszą być wygodne, by można było mieć je na głowie przez wiele godzin. Przedstawiciele młodszych pokoleń pracowników do tej listy z pewnością dołączą oryginalny desin, by słuchawki nie tylko dobrze „grały”, ale też były stylowe pod względem wyglądu.
Te wszystkie warunki spełniają najnowsze konstrukcje Jabra – niekwestionowanego eksperta na rynku rozwiązań tele i wideokonferencyjnych. Jabra Evolve 2 to już druga generacja rodziny słuchawek zaprojektowanych tak, aby dopasować się do potrzeb współczesnego pracownika. Właśnie w tym roku, po sześciu latach od premiery Jabra Evolve, na rynku pojawiły się trzy nowe konstrukcje z serii Jabra Evolve2, modele oznaczone symbolami 85, 65 i 40.

Poprzeczka standardów w górę

Referencyjny model – Jabra Evolve2 85 podnosi poprzeczkę standardów w zakresie tłumienia hałasu, jakości dźwięku, żywotności na baterii, zasięgu i innych cech, które z pewnością docenią użytkownicy, zarówno w biurze, jak i poza nim. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, najnowszy model zapewnia o aż 50 proc. lepszą redukcję szumu przez zastosowanie Digital Hybrid Active Noise Cancellation (ANC), którego elementem jest aż 10 mikrofonów. Komfortu pracy dopełniają izolujące hałas poduszki nauszne z pianką pamięci. Amatorzy dźwięku wysokiej jakości docenią 40-milimetrowe głośniki z zaawansowanym cyfrowym chipsetem i najnowszym kodekiem AAC zapewniającym lepsze wrażenia muzyczne.

Inne cechy, na które zwracają uwagę użytkownicy biurowi to czerwona dioda, która świeci się zawsze podczas rozmowy, elastyczne chowane ramię wysięgnika, które można łatwo wsunąć w zestaw słuchawkowy - opuszczenie wysięgnika odbiera połączenia, a podniesienie powoduje automatyczne wyciszenie aktywnego połączenia. Ponadto Evolve2 85 można podłączyć do wszystkich urządzeń mobilnych znajdujących się w zasięgu.

W konstrukcji Jabra Evolve2 65 również zastosowano 40-milimetrowe przetworniki zapewniające najwyższą jakość dźwięku, dzięki czemu słuchawki te równie dobrze sprawdzają się w zastosowaniach biurowych, jak i do słuchania muzyki. Model ten został wyposażony w trzy profesjonalne mikrofony oraz technologię pasywnej redukcji hałasu, co gwarantuje wysoką jakość połączeń i komfort pracy. Jabra Evovle2 65 z nowoczesnym designem to doskonałe rozwiązanie dla mobilnych i wymagających ludzi biznesu, szukających ładnych i funkcjonalnych bezprzewodowych słuchawek. Podobnie jak w konstrukcji Jabra Evolve2 85 czas pracy na baterii wynosi aż 37 godzin. Jabra Evolve2 40 są przewodową wersją modelu Evolve2 65.

Warto dodać, że producent wie, że uzyskanie wydajności zależy nie tylko od zapewnienia pracownikowi komfortu skupienia i koncentracji poprzez izolację od niechcianych bodźców dźwiękowych. Wydajność zależy też od jakości i stabilności połączeń. Evolve2 poprzez zintegrowanie z całą infrastrukturą informatyczną może analizować wydajność zestawu słuchawkowego i zidentyfikować i usunąć przyczyny występowania niskiej jakości połączeń.

Jak wspomnieliśmy, słuchawki powoli stają się standardowym elementem wyposażenia biurowego. Z rozwiązaniami Jabra proces ten może się okazać dużo szybszy.

 

Wideo

Dodaj ogłoszenie