- Z drugiej strony inwestowanie za pomocą instrumentów finansowych wymaga dokładniejszego zbadania co my właściwie kupujemy, ponieważ np. fundusz, który potocznie nazwiemy surowcowym, może inwestować albo w kontrakty terminowe związane z cenami surowca. Może inwestować w spółki wydobywcze, spółki jubilerskie- tłumaczy ekspert.

Abonament RTV prawdopodobnie już niedługo przejmie na siebie budżet państwa. Ale bieżący trzeba płacić, bo zaległości ściąga skarbówka, chyba że się przedawnią. Chcesz wiedzieć więcej, po prostu kliknij w ten tekst!

Michał Ziętal zwraca uwagę na to, ab się zainteresować wynikami inwestycji, czy np. wartości uczestnictwa danego funduszu, ma np. zmiana kursu walutowego.

- Surowce notowane są zwykle w dolarach, więc tutaj rodzi się pytanie czy dany fundusz inwestycyjny zabezpiecza ten kurs, czy nie, ponieważ to też ma istotny wpływ na to- wyjaśnia.

OBEJRZYJ POPRZEDNI ODCINEK STREFY ZARADNYCH

Strefa Zaradnych: Ropa zachęca do kupna, soja skończy z trendem wzrostowym

Jest wiele rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę, żeby później się nie zaskoczyć, np. tym, że złoto zdrożało o 20 proc.,a aja straciłem na tym 20 proc. ponieważ kurs walutowy zmienił się w niekorzystnym kierunku.

PRZECZYTAJ, BO WARTO: