1496 procent - taki średni wzrost przychodów zagwarantował białostockiej spółce TenderHut najwyższe miejsce wśród wszystkich polskich firm w najnowszym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Polski producent oprogramowania jest 7. najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną w Europie Środkowo - Wschodniej.

W tegorocznej 19. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej znalazło się 18 spółek znad Wisły. Pierwsze miejsce w zestawieniu przypadło czeskiej spółce Prusa Research. Jednak to Polacy zdominowali ranking. Najwyższe miejsce w Polsce wśród europejskich firm, które osiągnęła spółka TenderHut, jest przykładem tego jak duży potencjał leży w polskich programistach.
Czytaj też: Siedmioro przedsiębiorców nominowanych do tytułu Menedżer Roku w konkursie towarzyszącym 15. edycji Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw

Zobacz galerię

- Miejsce, jakie zajęliśmy w rankingu Deloitte Fast 50, czyli pierwszą pozycję wśród polskich firm i siódmą wśród środkowoeuropejskich, chciałem zadedykować mojemu przyjacielowi, wspólnikowi i byłemu prezesowi TenderHut - Waldemarowi Birkowi, który odszedł od nas na początku tego roku. Myślę, że Waldemar byłby z nas dumny, żałuję, że nie ma go dziś z nami. – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.

Firma z Podlasia rozwija się błyskawicznie. Ma osiem zagranicznych przedstawicielstw. Na rodzimym rynku stawia na dywersyfikację, lokując swoje biura w strategicznych ośrodkach na terenie całego kraju. Jej centra developerskie znajdują się w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Olsztynie i Przemyślu.

Czytaj też: Reprezentacja polskich firm najsilniejsza w rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”Średni wzrost 50 spółek notowanych w rankingu trzeci rok z rzędu przekracza tysiąc procent

Przychód całej grupy kapitałowej przekroczył poziom 2,5 mln złotych miesięcznie. Najszybciej rozwijająca się firma IT w Polsce planuje w 2020 roku wejść na parkiet Giełdy papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj też: Jesteśmy jak komandosi – mówi Robert Strzelecki, wiceprezes Grupy TenderHut i prezes należącej do niej spółki SoftwareHut
W tym roku Grupa TenderHut znalazła się także na 9. pozycji wśród 20 firm z naszego kraju w prestiżowym rankingu Financial Times: FT 1000. Jest także inicjatorem wielu przedsięwzięć związanych z rozwojem polskiej branży IT, w tym ogólnopolskiej inicjatywy SoDA zrzeszającej pracodawców IT.

Czytaj też: Wchodząc na japoński rynek IT warto być cierpliwym. Grupa TenderHut dzieli się swoim doświadczeniem

Czytaj też: Rośnie ranga branży informatycznej w Podlaskiem. Ale... temu trendowi trzeba pomóc

W skład grupy kapitałowej TenderHut
wchodzą cztery kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.