Oto kierunki studiów w Poznaniu, po których najdłużej szuka się pracy
Według najnowszych danych, podanych przez HR Instytut, prawie 75 procent Polaków znajduje pracę w ciągu 1-3 miesięcy. To bardzo optymistyczne dane, ponieważ znalezienie satysfakcjonującej pracy od razu po studiach to często bardzo trudne wyzwanie.
W naszej galerii prezentujemy 15 kierunków studiów w Poznaniu, po których przeciętny absolwent potrzebował najwięcej czasu do znalezienia pracy etatowej. Ranking stworzyliśmy na podstawie Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych.
- Warto pamiętać, że sytuacja zawodowa absolwentów wybranego kierunku zależy od kondycji lokalnego rynku pracy - zaznaczają autorzy raportu.
Absolwenci tych kierunków studiów w Poznaniu najdłużej szukają pracy - sprawdź ranking:
Dane w galerii (miesiące) oznaczają czas, który przeciętny absolwent, zatrudniony na etacie, potrzebował do znalezienia pracy etatowej. Studenci dyplom uzyskali w roku 2021 roku, a prac szukali w pierwszym roku po dyplomie.
Dla porównania prezentujemy też 5 kierunków w Polsce, po których absolwenci najdłużej szukają pracy.
- Nauki o rodzinie - Uniwersytet Rzeszowski - 9,14 mies.
- Zootechnika - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - 9 mies.
- Leśnictwo - Politechnika Białostocka - 8,83 mies.
- Turystyka historyczna - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - 8,75 mies.
- Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie - 8,4 mies.
ZOBACZ TEŻ:
Tu w Poznaniu nie opłaca się studiować! Prezentujemy 15 najgorszych kierunków studiów z Poznania. Po ich ukończeniu zarabia się najmniej. Ten wstydliwy ranking stworzyliśmy na podstawie danych Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. Sprawdź, jak prezentuje się to wyjątkowo nieopłacalne zestawienie!
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Miejskie Historie - Trzcianka:
Obserwuj nas także na Google News