Trwa wielka rozbudowa fabryki w Nałęczowie. I to bez przerywania produkcji

ACH
Opracowanie:
W Nałęczowie trwa intensywna rozbudowa zakładu Nałęczów Zdrój, producenta znanej wody mineralnej. Projekt zakłada powiększenie powierzchni fabryki o dodatkowe 4 tysiące metrów kwadratowych. Prace przebiegają w sprawnie i, co najważniejsze – bez zatrzymywania bieżącej produkcji.

Czas budowy głównej konstrukcji nośnej został skrócony z ośmiu do dwóch tygodni, a powierzono go międzynarodowej firmie Arup, specjalizującej się w zrównoważonym projektowaniu, znanej z realizacji takich obiektów jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w Turcji.

Nowa hala w Nałęczowie ma pomieścić zaawansowaną, w pełni zautomatyzowaną linię do napełniania butelek. Prace trwają już od dziewięciu miesięcy i odbywają się ez zakłócania pracy sąsiednich hal produkcyjnych. Jak podkreśla Joanna Kuciel, przedstawicielka firmy, w procesie projektowania nowej przestrzeni zadbano również o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko i lokalną bioróżnorodność.

W celu skrócenia czasu budowy zdecydowano się na wykorzystanie prefabrykowanych elementów, takich jak słupy i dźwigary dachowe. Kolejnym krokiem było zaprojektowanie nowoczesnych instalacji mechanicznych, elektrycznych oraz hydraulicznych, które zintegrują się z już funkcjonującą infrastrukturą. Zespół inżynierów zbadał również systemy kanalizacyjne i odwadniające, aby zagwarantować ich prawidłowe funkcjonowanie w rozbudowanej fabryce.

Projekt rozbudowy zakładu Nałęczów Zdrój uwzględniał również kwestie środowiskowe. Jak podkreśla Bernadetta Badura, Industry Leader, powiększona przestrzeń produkcyjna z nowoczesnymi instalacjami i infrastrukturą będzie mniej obciążająca dla środowiska, redukując zużycie energii i ilość wytwarzanych ścieków na każdą wyprodukowaną butelkę. Przygotowano również szczegółowy raport środowiskowy, który ocenił wpływ rozbudowanego zakładu na pobliskie zabudowania oraz na poziom generowanego hałasu.

– Najważniejszym założeniem projektu rozbudowy fabryki Nałęczów Zdrój jest odpowiednie połączenie funkcjonowania przemysłu i otoczenia oraz głównego produktu – wody - – mówi Artur Grudzień, Dyrektor Operacyjny Nałęczów Zdrój. - Chcemy także wdrożyć najnowsze technologie pozwalające na optymalizację zużycia energii oraz redukcję strat produkcyjnych. Dzięki zmianom w zakładzie, zwiększymy również ergonomię oraz automatyzację przepływów logistycznych. W ten sposób rozbudowa fabryki poprawi środowisko pracy i jednocześnie pomoże w realizacji zrównoważonych celów firmy. Ważny wkład w osiągnięcie takich rezultatów wniosło także biuro projektowe UNISM, któremu jesteśmy wdzięczni za projekt architektoniczny i zagospodarowanie terenu wokół fabryki

Rozbudowa zakładu w Nałęczowie to efekt ścisłej współpracy Arup z biurem architektonicznym UNISM, które specjalizuje się w projektowaniu zrównoważonych budynków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragedia w Połtawie. 41 ofiar po rosyjskim ataku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu