Przechowywanie pieniędzy w banku wydaje się bezpieczniejsze niż trzymanie gotówki w domu. Jeden i drugi wariant ma swoich zwolenników. Nie ma żadnych przepisów, które ograniczałyby nas w kwestii kwot trzymanych w domu czy na koncie bankowym. Niemniej jednak, ważne jest, aby być świadomym zagrożeń związanych zarówno z przechowywaniem pieniędzy w domu, jak i na koncie bankowym.
- Przeczytaj: Tyle pieniędzy można przechowywać w domu w 2024 roku. W tych sytuacjach warto mieć gotówkę w domu
Pieniądze trzymane na koncie w banku tak naprawdę przestają być naszą własnością. W momencie wpłacenia ich na konto to bank jest właścicielem tych pieniędzy. Zgodnie z art. 725 Kodeksu cywilnego zawarcie umowy rachunku bankowego powoduje, że zdeponowane na nim środki pieniężne przechodzą na własność banku.
Ale w każdej chwili możemy wypłacić pieniądze zgromadzone na swoich rachunku. W myśl przepisu art. 726 bank może obracać czasowo wolnymi środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku bankowym, z obowiązkiem ich zwrotu w całości lub w części na każde żądanie, chyba że umowa uzależnia obowiązek zwrotu od wypowiedzenia umowy.
Ile pieniędzy można trzymać na koncie w banku?
W galerii poniżej zobaczcie co warto wiedzieć o pieniądzach trzymanych na koncie bankowym:
Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?