Od listopada zmienia się polityka bagażowa tanich linii lotniczych Wizz Air. Na pokład będzie można za darmo wnieść tylko mały bagaż podręczny.

Za niecały miesiąc na pokład samolotów Wizz Air bezpłatnie będzie można zabrać wyłącznie jeden mały bagaż, torebkę lub torbę od laptopa, która mieści się pod siedzeniem.

- Od 1 listopada każdy pasażer będzie mieć możliwość wniesienia na pokład jednego bezpłatnego bagażu podręcznego (40x30x20 cm). Osoby, które wykupią usługę WIZZ Priority, będą mogły zabrać ze sobą do kabiny również walizkę na kółkach (55x40x23 cm) - poinformował w środę w komunikacie Wizz Air.

Duży bagaż podręczny będą mogli wnieść na pokład tylko ci, którzy wykupili opcje WIZZ Priority, czyli pierwszeństwo wejścia na pokład. Cena takiej usługi ma się zaczynać od 5 euro.

Czytaj także: Ryanair znika z Polski? Nie do końca, pojawi się Ryanair Sun

Przewoźnik wprowadził natomiast opcję wykupienia 10-kilogramowego bagażu rejestrowanego za 7 euro. Oznacza to, że do takiego bagażu będzie można włożyć płyny o większej pojemności niż 100 ml. Z tej zmiany mogą ucieszyć się ci, którzy za stosunkowo niewielką opłatą chcą przywieźć ze sobą trunki zakupione na wakacjach.

W ostatnim czasie to kolejna już zmiana polityki bagażowej Wizz Air. Węgierski przewoźnik rok temu zwiększył rozmiar dopuszczalnego bagażu podręcznego, teraz całkowicie likwiduje możliwość jego darmowego przewożenia.

Wizz Air tłumaczy zmiany chęcią zmniejszenia opóźnień, które według linii, spowodowane są zbyt długim umieszczaniem bagaży w lukach przez pasażerów. Argumentuje też, że dzięki zmianom pasażerowie będą płacili tylko za to, czego potrzebują. Linia zapewnia też, że do wszystkich lotów, które zakupione zostały przed 10 października, za darmo doda bezpłatny bagaż do 10 kg.

Prezes Wizz Air: Lotnisko w Modlinie kosztowało nas bardzo dużo

POLECAMY: