Zacznij przygodę ze startupami

Polska Press
Eliza Kruczkowska
Eliza Kruczkowska Startup Poland
Start.up.press to nowy projekt Polska Press Grupy dla wszystkich, którzy prowadzą startupy albo myślą o wystartowaniu z własną firmą. Z nami wejście w świat startupów będzie łatwiejsze!

start.up.press to nowy projekt Polska Press Grupy dla wszystkich, którzy prowadzą startupy lub dopiero myślą o wystartowaniu z własną firmą.

Polska Press to grupa medialna, która oprócz wydawania prasy i dzienników regionalnych jest aktywnym graczem na rynku internetowym i nowych technologii. Nasze serwisy informacyjne zajmują pierwsze miejsce w badaniach Internetu. Działamy intensywnie w świecie mediów internetowych i nowych technologii i chcemy to wykorzystać pomagając młodym firmom osiągnąć sukces. Chcemy promować i wspierać młode polskie biznesy, przedsiębiorczość i własną aktywność zawodową.

Dlatego uruchomiliśmy projekt start.up.press. dla wszystkich, którzy już działają w biznesie startupowym lub dopiero o tym myślą. W specjalnie przygotowanych odcinkach wideo będziemy przybliżać świat startupów. Dzięki naszym poradnikom dowiesz się m.in.

  • Kim są anioły biznesu?
  • Czy mogą Ci pomóc rozwinąć Twój biznes?
  • Jak rozwinąć swój biznes poprzez programy akceleracyjne?
  • Kto może otrzymać wsparcie dzięki wehikułom finansowym
  • Jakich innowacji potrzebują duże przedsiębiorstwa?
  • Jakie firmy mogą zainwestować w Twój start-up?

Bohaterką pierwszego odcinka jest Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Temat odcinka: Czym jest przedsiębiorczość i jaka jest rola państwa w jej rozwoju?

Co to jest Polski Fundusz Rozwoju?
Polski Fundusz Rozwoju tworzy zapowiadaną już wcześniej platformę finansowania innowacji, wokół której zgromadzona została pula blisko 2,8 mld zł. W jej obrębie działalność rozpocznie pięć funduszy zarządzanych przez PFR Ventures (należący do PRF). Jak to ma działać? Polski Fundusz Rozwoju ogłasza konkurs na pośredników finansowych tj. fundusze venture capital czy aniołowie biznesu. Pierwszy z funduszy – ma dysponować kwotą 782 mln zł, która rozdysponowana zostanie w ciągu najbliższych czterech lat. O wyborze najbardziej perspektywicznych konceptów zadecydują właśnie pośrednicy finansowi.

Pieniądze maja wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa w początkowych fazach rozwoju (pre-seed i seed) i pomóc im wprowadzić na rynek nowatorskie pomysły biznesowe. Finansowanie będzie udzielane na podstawie zaprezentowanego przez przedsiębiorców biznesplanu. One również będą mieć wkład w cały proces inwestycyjny. Zaproponowano następujący układ: PFR Starter FIZ zagwarantuje maksymalnie 80 proc. inwestycji, minimum 20 proc. ma pochodzić właśnie od inwestorów prywatnych. Pojedynczy projekt będzie natomiast mógł otrzymać od 200 tys. do 3 mln zł. Nabór pierwszych pośredników finansowych wraz z ogłoszeniem finalnej dokumentacji zasad naboru rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 28 lutego 2017r. Aplikowanie będzie odbywało się tylko elektronicznie poprzez platformę internetową, która zostanie udostępniona na stronie internetowej PFR Ventures.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu