
Popularne kierunki emigracji zarobkowej. Do których państw najchętniej wyjeżdżają Polacy i ile tam mogą zarobić?

Francja
Od 2008 roku polscy obywatele mają takie same prawa na francuskim rynku pracy, jak obywatele Francji. Podejmując pracę nabywamy prawa i obowiązki, o których mówi francuski kodeks pracy. Polacy nie muszą posiadać zezwolenia na pracę oraz mogą zarejestrować się w urzędzie pracy i z jego pomocą szukać odpowiedniej dla siebie posady.
Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku zawodów regulowanych. Wówczas konieczne jest spełnienie odpowiednich wymagań kwalifikacyjnych i warunków ustalonych odrębnymi przepisami.

Holandia
To, w jakich branżach Polak w Holandii otrzyma pracę – w głównej mierze zależy od znajomości języka. Znajomość języka niderlandzkiego pozwala na podjęcie takich samych prac, jakie wykonują Holendrzy, którzy posiadają takie same doświadczenie i wykształcenie.
W Niderlandach bardziej cenione jest doświadczenie oraz praktyczne umiejętności od posiadanych dyplomów.

Niemcy
Niemcy ograniczą z Polską. W związku z bliskością geograficzną mogą być atrakcyjnym miejscem dla wielu Polaków, którzy wracają na weekend do Polski. Wiele osób pracujących w przygranicznych miejscowościach może mieszkać w Polsce, a pracować po drugiej stronie granicy - w Niemczech.