Zmiana stylu życia i choroby cywilizacyjne to największe wyzwania współczesnej medycyny

Materiał informacyjny Polskiej Mocy Biznesu
Najbardziej poszkodowaną przez pandemię grupą społeczną jest młodzież i dzieci. Najmłodsi dostali bardzo potężny „cios w psychikę”. Inną kwestią są problemy fizyczne. Młodzi ludzie po prostu przestali się ruszać i zaczęli tyć. Teraz trzeba wyrównać ten deficyt, ale to zapewne potrwa kilka lat i nie będzie proste.

Wszyscy ucierpieliśmy w wyniku pandemii. To wiedza powszechna. Ale nie zdajemy sobie sprawy ze wszystkich konsekwencji. Przytyliśmy średnio 6 kg, przestaliśmy się ruszać, szukaliśmy tłustego i słodkiego jedzenia stosowanego jako nagroda. Do tego doszły problemy ze snem i problemy z koncentracją.

Specjaliści w gabinetach lekarskich spotykają przypadki, które jeszcze niedawno były marginalne. Na depresję cierpią 9 latkowie, dzieci boją się kontaktów z innymi i przestały wychodzić z domów.

Obecnie bliskim przyjacielem dzieci jest smartfon, telewizor i tablet. Cierpi na tym umiejętność nawiązywania kontaktów i porozumiewania się, a także zdrowie fizyczne.

O zgubnych skutkach naszego stylu życia i sposobach zapobiegania im opowiada Justyna Mieszalska - Prezes Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu