Co powinno uwzględniać dobre ubezpieczenie zdrowia?

Materiał informacyjny TUnŻ Warta
Ubezpieczenie na zdrowie od dłuższego czasu jest coraz częściej wybieranym i docenianym benefitem pracowniczym. Gwarantuje pracownikom, a nierzadko również ich rodzinom, łatwy dostęp do specjalistów i badań, dzięki czemu dla wielu jest nieodłącznym elementem dbania o zdrowie.

O rosnącym zainteresowaniu ubezpieczeniem zdrowia wśród pracowników rozmawiamy z Karoliną Kołaszewską, kierującą Biurem Zarządzania Produktami w TUnŻ Warta.

Dynamicznie rośnie zainteresowanie ubezpieczeniami na zdrowie wśród pracodawców. Z czego wynika ta popularność?
W kontekście tych produktów możemy rzeczywiście mówić o sytuacji, gdzie obie strony zyskują. Z perspektywy pracodawcy ubezpieczenie zdrowotne przynosi trzy kluczowe korzyści. Po pierwsze, umożliwia pracownikom korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej, co skutkuje zmniejszeniem liczby dni chorobowych w zespole a to staje się kluczowe zwłaszcza w okresie zimowym. Po drugie, jeśli firma finansuje część lub całość składki, przedsiębiorcy mogą zaliczyć ten wydatek do kosztów uzyskania przychodu. Trzecią, równie istotną korzyścią, jest znaczące uatrakcyjnienie oferty benefitów w firmie.

Czy zauważacie w swoich danych zainteresowanie tym produktem także ze strony pracowników?
Jak najbardziej i nie może nas to dziwić. Dzięki takiemu ubezpieczeniu zyskujemy dostęp do szerokiego wachlarza usług medycznych, a to pozwala pracownikom lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Wiele badań podkreśla obecnie znaczenie świadczeń dodatkowych w kontekście kształtowania lojalności zespołu, co jest szczególnie istotne w obliczu utrzymującego się niskiego bezrobocia i wysokiego poziomu inflacji. W warunkach, gdzie kwestie wynagrodzeń i dodatków stają się kluczowym czynnikiem przy decyzji o zmianie pracy, benefitów pozapłacowych udzielanych przez pracodawcę przywiązuje się coraz większą wagę.

Chociaż pierwszym impulsem może być oferowanie podwyżek wynagrodzeń, raport PARP wskazuje, że co czwarta firma z sektora MŚP boryka się z ograniczeniami związanymi z rosnącymi kosztami działalności. W związku z tym, alternatywą może być skupienie się na świadczeniach pozapłacowych, zwłaszcza na usługach, które są wysoko cenione przez pracowników, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Enter The Code – ale także wielu wcześniejszych – prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest najbardziej oczekiwanym przez pracowników dodatkiem do pensji. Poniekąd łączy się to z kondycją systemu ochrony zdrowia – kolejki do specjalistów nie zmniejszają się więc każda forma zabezpieczenia jest pożądana.

Co zatem powinno zawierać dobre ubezpieczenie zdrowia?
Pośród bogatej oferty ubezpieczeń dla pracowników z sektora MŚP, przykładem może być nasze grupowe ubezpieczenie Warta Zdrowie. W ramach ubezpieczenia udostępniamy sześć pakietów, które różnią się zakresem świadczeń medycznych oraz liczbą specjalistów;każdy pracownik może wybrać pakiet w zależności od swoich oczekiwań. To właśnie elastyczność jest jednym z kluczowych elementów jeśli chodzi o pracodawców i pracowników. Istotną korzyścią tego ubezpieczenia jest też fakt, że dzięki naszej współpracy z Grupą LUX MED, czyli liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, zapewniamy naszym klientom dostęp do świadczeń medycznych w szerokiej sieci ponad 1400 placówek medycznych. Konsultacje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej realizowane są , w 24 godziny od zgłoszenia a lekarza specjalisty w ciągu maksymalnie 7 dni roboczych. Z naszej oferty mogą skorzystać pracownicy małych i średnich firm zatrudniających już od 3 pracowników. Ochroną mogą być objęci wszyscy zatrudnieni, a także ich małżonkowie lub partnerzy (do 69 roku życia) oraz dzieci (do 18 roku życia, a jak kontynuują naukę do 25 lat).

Dziękuję za rozmowę!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu