Customizacja procesów deweloperskich. Zachodnie korporacje wchodzą do Polski.

Materiał informacyjny LinkCity
Nowoczesny model prowadzenia projektów deweloperskich, francuska spółka LinkCity z grupy Bouygues wchodzi na rynek nieruchomości i zapowiada innowacyjne rozwiązania przeprowadzania zamierzeń inwestycyjnych w modelu B2B. Customizacja inwestycji deweloperskich, budowy "pod klucz" dla zagranicznych inwestorów, europejskie modele zarządzania i odwrócony proces deweloperski pod życzenie klienta, nowości jakie wprowadza spółka, można nazwać przełomowymi dla rodzimego rynku nieruchomości. Deputy CEO na Polskę został Grzegorz Kawecki, który jest mocnym wzmocnieniem struktur spółki.

Inwestycje na zamówienie zgodnie z wytycznymi inwestora w systemie B2B to nowość na polskim rynku nieruchomości. Deputy CEO Linkcity Grzegorz Kawecki (CEO m.in. w firmie Komfort, SGI czy Marvipol Development) wyjaśnia czym charakteryzuje się model biznesowy prowadzony przez spółki z rodziny Bouygues, jak należy rozumieć pojęcie deweloper oraz na jakich zasadach można skutecznie zarządzać inwestycjami kubaturowymi dla pasywnych inwestorów.

Rynek nieruchomości w Polsce stale się rozwija, widzimy możliwości w tych segmentach, które nie zostały jeszcze zagospodarowane przez inne spółki deweloperskie, ze względu na złożoność projektów i wymagania jakie są stawiane przez inwestorów. Realizując projekty na rynkach międzynarodowych posiadamy know-how, zaplecze technologiczne, innowacyjne rozwiązania projektowe.

Naszym atutem jest również znajomość lokalnych uwarunkowań prawnych, działamy w Polsce, mając jednak „zaplecze” jednej z największych korporacji budowlanych na świecie. Prowadzimy skomplikowane projekty inwestycyjne, współpracujemy z firmami o globalnym zasięgu, dla których liczy się rzetelność, szybkość i precyzja w działaniu.

Wchodząc na polski rynek stajemy się solidnym partnerem biznesowym, pokazującym portfolio zrealizowanych przedsięwzięć w 80 krajach. Możemy realizować budowę zarówno fabryki, biurowca, magazynu czy też zakładu produkcyjnego o różnym stopniu złożoności i zaawansowania technologicznego, wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem inwestora. Koordynujemy cały proces i jesteśmy w stanie wejść w każdym momencie jego trwania, przejąć, doprowadzić do ukończenia i „wydać klucze” docelowemu odbiorcy. Działamy jak chirurg, jesteśmy skoncentrowani i analizujemy wszelkie możliwości, aby odnieść sukces.

Pozyskujemy grunt, finansowanie, projekt, wszelkie uzgodnienia, inwestor staje się pasywnym uczestnikiem i może prowadzić swoją działalność docelową. Proces inwestycyjny spoczywa w całości na LinkCity, bazując na standardach europejskich inwestor ma pewność, że inwestycja jest prowadzona przez doświadczony zespół profesjonalistów. Develop ( ang.) oznacza rozwijać, podnosimy wartość nieruchomości przez zarówno proces pre-developmentu jak i finalny efekt zagospodarowania gruntu pod dane zamierzenie inwestycyjne. Inwestor nie jest obarczany prowadzeniem zamierzenia deweloperskiego, oczekuje rezultatu i my mamy go osiągnąć zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Wiemy, że w Polsce należy zdobyć zaufanie i wypracować model współpracy, gramy w otwarte karty, przystępując do inwestycji, wnosząc grunt, realizując projekt, inwestor zyskuje znacznie więcej, niż przy samej sprzedaży ziemi do dewelopera. Realnie rzecz ujmując, zysk jest wypracowywany przez nas przy biernym udziale inwestora. Posiadamy zatem różne momenty „wejścia” do procesu inwestycyjnego, wszystko w zależności od zapotrzebowania inwestorów i wypracowanego modelu współpracy B2B. LinkCity jest odpowiedzią na oczekiwania jakie są artykułowane na rynku nieruchomości, brakuje wyspecjalizowanych firm od kompleksowej obsługi procesu inwestycyjnego, budowlanego i komercjalizacji końcowej. Dla nas BIM, ESG, CSR to nie tylko hasła, ale realna codzienna praktyka jaką stosujemy na rynku międzynarodowym. Jest to również wyznacznik jakości całej rodziny spółek Bouygues - podsumowuje Deputy CEO Grzegorz Kawecki.

Eksperci podkreślają, że rynek deweloperski to nie tylko mieszkaniówka, ale również inne sektory, które mają w sobie duży potencjał.

W Polsce rozumienie pojęcia deweloper jest znacznie zawężone, musimy patrzeć w szerszym spektrum jako na całość inwestycji jakie są realizowane np. biurowce, fabryki, hotele- to wszystko również jest deweloperką. Prowadzenie procesów inwestycyjnych i uzyskiwanie pozwoleń przy tak zmiennym otoczeniu formalno-prawnym jest wyzwaniem, mali i średni deweloperzy mogą nie podołać ilościom obowiązków jakie wpływają na projekt deweloperski, a co za tym idzie na rosnące koszty. Rynek oczekuje rozwiązań i zysków, zatem wejście na rynek zagranicznych podmiotów jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów- komentuje Dorota Dymyt-Holko prawnik specjalizujący prowadzeniu projektów deweloperskich.

Musimy również pamiętać, że dla interesariuszy projektów liczy się czas realizacji projektu, im jest krótszy tym szybciej można przystąpić do dalszego etapu np. produkcyjnego. Inwestor oczekuje zatem wykonania zamierzenia deweloperskiego zgodnie z planem, aby móc prowadzić swoją docelową działalność, bez konieczności ingerencji w proces inwestycyjny. Kluczowe znacznie odgrywa znajomość uwarunkowań prawnych stosowanych na rynkach europejskich ( m.in. ESG), ich weryfikacja i wprowadzenie wytycznych już w Polsce. - podsumowuje prawniczka.

Zmiany na rynku nieruchomości pokazują, iż Polska staje się stabilnym kierunkiem inwestycyjnym dla zachodnich korporacji.

Grzegorz Kawecki – absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Humanistycznym: politologia i prawo. W latach 1997–2006 dyrektor ekspansji i marketingu ogólnopolskiej sieci sklepów KOMFORT. W latach 2006–2018 wiceprezes zarządu SGI S.A. i prezes zarządu SGI Sp. z o.o. – ogólnopolskiego dewelopera realizującego inwestycje mieszkaniowe, biurowe oraz centra handlowe w 6 miastach Polski. W 2019 roku doradzał giełdowym spółkom deweloperskim z zakresu tworzenia strategii działalności i optymalizacji procesów inwestycyjnych. Od 1 kwietnia 2020 do grudnia 2022 CEO Marvipol Development S.A. Od lutego 2023 Deputy CEO Linkcity S.A. Bouygues France. Ekspert zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Współpracownik Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Instytutu Kapitału Ludzkiego.

Dorota Dymyt-Holko - absolwentka m.in. Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii, Szkoły Głównej Handlowej na kierunku menadżerskim dla deweloperów oraz doktorantka prawa na Uczelni Łazarskiego. Menadżer projektów, ekspert rynku nieruchomości, doradzający spółkom deweloperskim w zakresie prowadzenia procesów inwestycyjnych.

Działania spółki można obserwować: https://www.linkedin.com/company/linkcity-poland-s-a/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu