
Szef działu IT: Wraz z pandemią koronawirusa wprowadziliśmy pracę zdalną w naszej organizacji, a teraz stawiamy na model hybrydowy. Jesteśmy organizacją uczącą się, więc 10% naszego czasu pracy poświęcamy na rozwój osobisty. Z doświadczenia wiemy, że warto zatrudnić osobę mającą rozwinięte kompetencje miękkie i wyposażyć ją w wiedzę informatyczną, dlatego stawiamy na poszukiwania osób niemających doświadczenia w branży, jak i ekspertów/ekspertki w tym zakresie

Standardową ścieżką kariery jest wybór technologicznego giganta. Taka praca może być ciekawa, inspirująca, jednak nie umożliwia generowania i testowania rozwiązań w praktyce. Mówiąc wprost, producenci oprogramowania tworzą produkty i rozwiązania generyczne (abstrakcyjne), ale to banki robią z nich prawdziwy użytek i wdrażają w życie.

Według Izabeli Jagodzińskiej, pracującej w sektorze, najważniejsze są trzy aspekty. Przede wszystkim ważnym czynnikiem jest wspieranie rozwoju kobiet, stworzenie im możliwości przekwalifikowania oraz otworzenie się firm na stanowiska początkowe np. “junior” czy “entry grade level”, które będą sprzyjały rozwojowi i nauce w danej roli.