Photon zdobył główną nagrodę CVC Young Innovator Awards, w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland afiliowanego z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie!

Była to 5. edycja programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Swoje działania na rzecz wspierania komercjalizacji pomysłów technologicznych wybranych startupów program opiera na metodologii akceleracji opracowanej przez Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Program ma wsparcie takich partnerów, jak: PKO BP, Grupa Adamed, AgriTechHub, VISA, CVC Capital Partners, Campus Warsaw, Value Tech Seed, Wrocławski Park Technologiczny, LINK4, Nationale Nederlanden, PZU, Sollers Consulting.

Czytaj też: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Ekipa Photona z nagrodą prezydenta RP

Tym razem do akceleratora zakwalifikowało się 18 startupów z różnych branż, w tym Photon Entertainment, białostocki startup, lokator parku naukowo-technologicznego.

Wyróżnione firmy miały szansę na udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie oraz wygranie 100 tys. zł w konkursie CVC Young Innovator Awards organizowanym po raz drugi w tym programie. Konkurs nagradza przedstawicieli startupów technologicznych za innowacyjne przedsięwzięcie, które - poza dużym potencjałem technologicznym - cechuje się wysoką użytecznością społeczną.
Tegoroczną edycję wygrał właśnie Photon Entertainment: "Inspirujący, prosty i trwały robot, który zachęca dzieci do kreatywnego myślenia. Rozwiązanie stworzone w odpowiedzi na problem nieefektywnego wykorzystania technologii i wykluczenia technologicznego"- jak przedstawili go organizatorzy.

- Dziękujemy CVC Capital Partners oraz MIT Entertprise Forum Poland nie tylko za tą wspaniałą nagrodę, ale przede wszystkim za ogrom wiedzy i inspiracji, których doświadczyliśmy podczas całej akceleracji - skomentowała zwycięstwo na swoim profilu ekipa Photon Entertainment.

Czytaj też: Photon - robot dla dzieci - będzie szedł w świat ze stadionu w Białymstoku
- Akceleracja była prowadzona zgodnie z ideą przedsiębiorczości Billa Auleta, który m.in. w swojej książce pt. "Przedsiębiorczość zdyscyplinowana. Od startupu do sukcesu w 24 krokach" opowiada, jak założyć firmę technologiczną i nie popełnić nieoczywistych często błędów - wyjaśnia Marcin Joka, CEO Photon Entertainment - Z naszej perspektywy najważniejsze było poszerzenie poszerzenie horyzontów na temat mechanizmów prowadzenia biznesu globalnego.

Czytaj też: Świat zabiega o Photona. Ludzie rzucają pracę dla wywodzącego się z Białegostoku robota

Uczestnicy programu przez kilka miesięcy uczestniczyli w prowadzonych co dwa tygodnie sesjach tematycznych. - Obejmowały szereg bardzo różnych zagadnień: od technik sprzedaży przez marketing po wprowadzanie produktu na zagraniczne rynki, często o zupełnie innej kulturze i zaawansowaniu technologicznym - wylicza dalej Marcin Joka. - Co bardzo istotne, pracowali z nami mentorzy o bardzo wysokim poziomie wiedzy i doświadczeniu. A co jeszcze dodatkowo cenne: nawet po zakończeniu programu i konkursu będą nas oni nadal wspierać swoją wiedzą. W dodatku bezpłatnie. To ogromne wsparcie.

Wygraną w konkursie kwotę - 100 tysięcy złotych - białostocki startup zamierza wydać przede wszystkim na działania, które zintensyfikują ekspansję firmy na rynkach zagranicznych i... pomnożą uzyskany w konkursie fundusz.

Czytaj też: Michał Grześ laureatem Plebiscytu Przeglądu Technicznego

A co słychać u samego Photonka? Jak opowiada Marcin Joka, robocik też się rozwija: zyskał nowe funkcjonalności, dzięki którym grupa docelowa klientów firmy to już nie tylko małe dzieci, ale także uczniowie szkół średnich i wyższych. - Zintegrowaliśmy Photona z komputerem i dzięki temu może on np. w bardzo przyjazny sposób uczyć nowych języków programowania, takich jak JavaScript i Python użytecznych na rynku pracy - wyjaśnia CEO Photon Entertainment.