Zrównoważony rozwój ESG dotyczy nie tylko sektora finansowego. Jest podstawą funkcjonowania całej gospodarki

Materiał informacyjny Polskiej Mocy Biznesu
W wyniku porozumienia paryskiego i w drodze regulacji unijnych, na sektor finansowy zostały nałożone obowiązki finansowania gospodarki, która będzie stymulować transformację energetyczną. Jednak oprócz wpływu na środowisko powinna także wspierać korzystne zmiany społeczne.

PKO Bank Polski jest największy w naszym kraju. Jego aktywa przekraczają 470 miliardów złotych. Dążeniem banku jest między innymi to, by te aktywa były coraz bardziej „zielone”. W związku z tym dokłada starań, aby skierować swoje finansowanie właśnie na te projekty, które transformują gospodarkę.

Jak mówi Małgorzata Darowska Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju i ESG PKO Banku Polskiego, finansowanie zrównoważonego rozwoju nie jest rzeczą prostą. Pozornie nietrudno sfinansować kolejny projekt typu budowa farmy wiatrowej czy innego źródła OZE, natomiast istotą tego finansowania jest wykazanie, że ma ono pozytywny wpływ na środowisko naturalne i przyczynia się do obniżenia emisyjności. Wymaga więc głównie edukacji klientów banku na temat zbierania informacji i wypełniania standardów.

Bank angażuje się w kluczowe projekty transformacyjne na polskim rynku ale wspomniane standardy wprowadza także we własnej organizacji.

Małgorzata Darowska: „ja podchodzę do ESG jako do szansy. Dostosowujemy się do wymogów, których jest rzeczywiście dużo. Ale dla nas to jest możliwość korzyści finansowych i pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo”.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu