5 z 13
Pracodawca: Plante & Moran...
fot. Freestocks/ Unsplash.com

7. Integracja mam i kobiet spodziewających się dziecka

Pracodawca: Plante & Moran

Niejedna kobieta, która wróciła po porodzie do pracy, wie, jak trudno jest odnaleźć się na dawnym stanowisku w świetle nowych obowiązków. Plante & Moran, amerykańska firma księgowa, wpadła na pomysł, jak pomóc swoim pracownicom przygotować się do roli pracującej matki.

Dział HR dobiera w pary kobiety w ciąży oraz matki, które wróciły do pracy po porodzie. Te drugie mają pomóc przyszłym mamom przygotować się na zmiany. Ciężarne kobiety mogą zadawać swoim opiekunkom nurtujące je pytania lub pójść z nimi na lunch. A wszystko to w godzinach pracy. Dodatkowo matczyne duety wykonują wspólnie rozmaite ćwiczenia pomagające w budowaniu relacji.

6 z 13
Pracodawca: Clif Bar & Company...
fot. Bruce Mars

6. Płatna, 30-minutowa przerwa na ćwiczenia

Pracodawca: Clif Bar & Company

Kalifornijski producent przekąsek i napojów energetycznych, Clif Bar & Company, znalazł sposób na to, aby zmotywować swoich pracowników do ćwiczeń fizycznych. Zagwarantował zatrudnionym u siebie osobom po 30 min. dziennie lub 2,5 godziny tygodniowo na trening fizyczny. Każdy pracownik dostał do swojej dyspozycji: siłownię w biurze, ścianę do boulderingu, sale do jogi i tańca oraz doradcę żywieniowego. Brzmi abstrakcyjnie? To jeszcze nie koniec atrakcji.

Oprócz płatnego czasu wolnego na ćwiczenia magazyn Outside Online wymienia szereg innych udogodnień. Wśród nich znalazły się: refundacja do 350 dolarów uczestnictwa w maratonach, triatlonach oraz innych zawodach sportowych, dotowane masaże i zabiegi kręgarskie, prysznice wyposażone w ręczniki, cruisery i rowery, którymi można pojechać na lunch oraz wiele innych.

7 z 13
Pracodawca: Dropbox...
fot. Vitaly Sacred/ Unsplash.com

5. Nielimitowany urlop na wakacje

Pracodawca: Dropbox

Jednym ze sposobów na zatrzymanie wyspecjalizowanych pracowników jest zaoferowanie im nielimitowanych urlopów. Wyobraźcie sobie, że możecie odpoczywać tyle, ile chcecie, np. spędzając czas w Tajlandii. Prawda, że to kusząca perspektywa? Niektórzy pracownicy mogli korzystać z takich benefitów już w latach 90. ubiegłego wieku.

Oczywiście nie ma niczego za darmo. Taki urlop jest możliwy, jeżeli pracownik zakończy pracę nad projektem, wywiąże się ze wszystkich swoich obowiązków w terminie, a w razie konieczności - przeszkoli współpracowników na wypadek, gdyby pod jego nieobecność była potrzebna wiedza, którą dysponuje - można przeczytać na łamach Shellenbarger. Może dlatego większość osób z uprawnieniami do nielimitowanych urlopów w praktyce nie bierze więcej dni wolnych niż pozostali pracownicy.

W styczniu 2020 r. serwis Glass Door wymienił 20 pracodawców oferujących nielimitowane urlopy. Taką możliwość dają m.in. wybrane oddziały firm GE, Sony Electronics, Dropbox czy Grant Thornton.

8 z 13
Pracodawca: FactSet Research Systems...
fot. Pxhere.com

4. Lunch, lody i kanapki na koszt firmy

Pracodawca: FactSet Research Systems

FactSet Research Systems, przedsiębiorstwo zajmujące się oprogramowaniem i danymi finansowymi, zaczęło organizować dla swoich pracowników darmowe grille, barbecue i lody. Do tego doszły bezpłatne lunche i kanapki. W godzinach pracy każdy ma opcję żywienia się na koszt firmy. Ocenę benefitu można sprawdzić w serwisie Glass Door.

Pozostały jeszcze 4 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Europejski Kongres Gospodarczy. Inaugurację zdominowała geopolityka

Europejski Kongres Gospodarczy. Inaugurację zdominowała geopolityka

Firmy, które przeszły przez kryzys lat 90. i nadal rosną

Firmy, które przeszły przez kryzys lat 90. i nadal rosną

Sukces programu InPost. Polacy nadali już ponad 130 tys. przesyłek tego typu

Sukces programu InPost. Polacy nadali już ponad 130 tys. przesyłek tego typu

Zobacz również

Ile kosztuje handel na jarmarku? Ceny za stoiska zaskoczyły wystawców

Ile kosztuje handel na jarmarku? Ceny za stoiska zaskoczyły wystawców

Jesteśmy świadkami rewolucji. Bez tego firmy nie będą w stanie skutecznie działać

Jesteśmy świadkami rewolucji. Bez tego firmy nie będą w stanie skutecznie działać