Sukces specjalnego programu InPost. Polacy nadali już ponad 130 tys. przesyłek tego typu

Agnieszka Kamińska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i samorządów, bo przecież każdy z nas ma bliżej do paczkomatu niż punktu PSZOK. Zapraszamy wszystkie chętne samorządy do współpracy w obszarze zrównoważonego rozwoju – mówi Ariel Wojciechowski, manager ds. relacji partnerskich InPost, który był gościem Samorządowego Kongresu Finansowego "Local Trends" w Sopocie.

Spis treści

Spółka InPost wspiera mieszkańców i samorządy m.in. poprzez realizację programu Green City. Firma sukcesywnie wymienia kurierską flotę spalinową na samochody elektryczne, zwiększa liczbę paczkomatów na gruntach miejskich, a także wyposaża je w czujniki jakości powietrza. Spółka realizuje również indywidualne projekty z myślą o mieszkańcach.

- Program InPost Green City realizujemy od 2021 r. i kierujemy go do samorządów terytorialnych. Zapraszamy wszystkie chętne samorządy do współpracy w obszarze zrównoważonego rozwoju – mówi Strefie Biznesu Ariel Wojciechowski, manager ds. relacji partnerskich InPost, który był jednym z gości Samorządowego Kongresu Finansowego "Local Trends" w Sopocie.

87 samorządów uczestniczy w innowacyjnym projekcie InPost Green City

Ariel Wojciechowski podkreśla też, że obecnie w programie uczestniczy 87 samorządów. Spółka współpracuje również z Górnośląską Zagłębiowską Metropolią.

- Staramy się wspólnie z miastami znajdować i realizować te inicjatywy, które są potrzebne mieszkańcom, by tworzyć przyjazne i zielone przestrzenie w ich miejscowościach – mówi Ariel Wojciechowski, manager ds. relacji partnerskich InPost.

InPost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom gmin - mieszkańcy mają bliżej do paczkomatu niż punktu odbioru odpadów

Mieszkańcy mogą też korzystać z programu ekozwroty. To innowacyjne rozwiązanie spółki InPost, które wspiera ideę zero waste oraz gospodarkę obiegu zamkniętego. Program umożliwia mieszkańcom darmowe nadanie niepotrzebnych tekstyliów.

- Mieszkańcy za darmo mogą nadać te rzeczy, które są jeszcze dobre, ale już nie są im potrzebne. To rozwiązanie dla samorządów jest o tyle ważne, że od 1 stycznia tego roku nałożony został na nich obowiązek przyjmowania tekstyliów. Takie tekstylia podlegają segregacji w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i samorządów, bo przecież każdy z nas ma bliżej do paczkomatu niż punktu PSZOK – dodaje Ariel Wojciechowski.

W 2024 roku wysłano ponad 130 tys. przesyłek ekozwrotami, co dało ponad 530 ton rzeczy nadających się do ponownego użycia

Program ekozwroty jest realizowany wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko już od 2021 roku. Początkowo można było za jego pomocą przekazywać sprzęt elektryczny i elektroniczny, a w 2022 dołączyły nowe kategorie: odzież, obuwie, artykuły dziecięce, książki i zabawki. Nadanie przesyłki jest dostępne na terenie całej Polski - za pomocą aplikacji mobilnej lub strony.

Tylko w 2024 roku wysłano ponad 130 tys. przesyłek ekozwrotami, co dało ponad 530 ton rzeczy nadających się do ponownego użycia. W ramach ekozwrotów najczęściej przesyłane są tekstylia i obuwie, które stanowią ok. 60 proc. wszystkich przesyłek. 

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu