
7. Łódź
Osoby, które decydują się na przeprowadzkę ze względu na pracę, biorą pod uwagę nie tylko warunki zatrudnienia, ale również lokalizację. Za wyjazdem mogą przemawiać: kultura, komunikacja czy środowisko.
Dla wielu pracowników miastem drugiego wyboru jest Łódź. 14% respondentów zgodziłoby się na przeprowadzkę do stolicy woj. łódzkiego, gdyby nie mogło znaleźć alternatywnych ofert pracy w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Trójmieście.

6. Poznań
W porównaniu z sytuacją sprzed roku, na atrakcyjności nieznacznie stracił Poznań. 23% badanych (wobec 25% w 2018 roku) było skłonnych podjąć zatrudnienie w tym mieście. Bylibyśmy skłonni wyjechać do Wielkopolski, jeżeli nie udałoby nam się dostać pracy w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie lub Trójmieście.

5. Katowice
Co czwarty pracownik byłby skłonny przeprowadzić się do Katowic. Jest to jednak miasto drugiego wyboru, uważane za mniej atrakcyjne niż Warszawa, Wrocław, Kraków czy Trójmiasto.

4. Trójmiasto
Jakość życia w Polsce poprawia się, a wraz z nią możemy się spodziewać mniejszej skłonności pracowników do podejmowania zatrudnienia w dużych ośrodkach miejskich. Według ekspertów Antal to właśnie one mogą przyciągać nowych pracodawców i pracowników.
Prym wśród specjalistów i menedżerów nadal jednak wiodą duże ośrodki miejskie: Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto.