
3. Zadawaj pytania
Aktywne uczestniczenie w zajęciach z pewnością ci nie zaszkodzi, a za to może pomóc w zrozumieniu danego zagadnienia. Dlatego nie bój się udzielać w trakcie szkoleń. Jeżeli natomiast twój problem nie ma bezpośredniego związku z tematem, skonsultuj go z prowadzącym po kursie.
Poprzez zadawanie pytań możesz poszerzyć swoją wiedzę, jak również - pokazać, że masz motywację do pracy. Dla wielu kursantów ukończenie szkolenia stanowi tylko formalność, gdyż już w jego trakcie otrzymują propozycję zatrudnienia.

2. Szanuj kulturę organizacji
Jeżeli jesteś w trakcie stażu lub praktyki, przestrzegaj kultury organizacji, a więc troszcz się o to, aby twój sposób myślenia, odczuwania i działania był akceptowalny dla pozostałych członków organizacji. W firmie powinieneś przejawiać nastawienie na realizację celów biznesowych. Pamiętaj również o przestrzeganiu zasad firmowego savoir-vivre'u. Są one związane z ubiorem, zachowaniem, długością przerw itp.
Licz się jednak tym, że pewne przywileje wynikające ze stażu pracy czy zajmowanej pozycji mogą ci po prostu nie przysługiwać. Przykładowo, jeżeli twój szef przyprowadzi do pracy psa, nie oznacza to, że ty również możesz tak zrobić.

1. Pozwól sobie na popełnianie błędów
Na początku kariery zawodowej ważną rolę odgrywa nauka. Staraj się jak najwięcej czytać, a przy tym nie unikaj nowych zadań.
Pamiętaj jednak, aby nie podchodzić do siebie zbyt surowo. Twoi przełożeni z pewnością biorą poprawkę na to, że dopiero się uczysz i nie wiesz jeszcze wszystkiego. Nawet gdy nie masz pewności, czy poradzisz sobie z nowym wyzwaniem, lepiej jest spróbować, niż nie spróbować. Nauka na własnych błędach wygląda dużo lepiej w oczach przełożonego niż unikanie zaangażowania.