
Zadbaj o spójność sekcji „Doświadczenie”
Jeżeli masz doświadczenie zdobyte w firmach z różnych branż, skup się tylko na wybranych aspektach, które korespondują z twoimi aspiracjami zawodowymi. Pomiń milczeniem te stanowiska, które nie mają związku z twoją wymarzoną pracą. Rekruter widzący, że pracowałeś w wielu branżach, może odnieść wrażenie, iż zbyt pochopnie podejmujesz decyzje związane z zatrudnieniem.

Reklamuj się w internecie
Nawet jeżeli uważasz, że nie masz wystarczająco doświadczenia, aby podjąć pracę w interesującej cię branży, szukaj nowych możliwości rozwoju. Udzielaj się w grupach tematycznych i nie bój się pytać o nurtujące cię kwestie. Zapisz się także do grup z ofertami pracy w twojej lokalizacji. Z łatwością je znajdziesz przez wyszukiwarkę Facebooka.
W tego typu grupach nie tylko możesz komentować oferty pracy, ale także - zamieszczać własne ogłoszenia. Poszukujesz praktyki lub stażu? Poinformuj o tym innych. Opisz w punktach swoje kompetencje i umiejętności, pochwal się programi, które znasz i projektami, przy których realizacji się udzielałeś. Istnieje duża szansa na to, że pracodawca odpowie na twoje ogłoszenie.

Zdobądź doświadczenie w wolontariacie lub małej firmie
Jeśli brakuje ci doświadczenia, skup się na swojej działalności non profit, aktywności na uczelni i wolontariacie. Postaraj się pokazać, w jaki sposób możesz wykorzystać zdobyte umiejętności. Nie bój się podawać konkretnych przykładów, a przy ich braku opisuj czysto hipotetyczne sytuacje.
Dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia jest bezpośredni kontakt z pracodawcą. Sprawdź w internecie, kto pracuje w dziele rekrutacji i napisz bezpośrednio do tej osoby. Możesz także zadzwonić do firmy i zasięgnąć informacji w sekretariacie. Wiele cennych kontaktów znajdziesz na LinkedIn.