W przypadku osoby zatrudnionej w domu opieki społecznej nie tylko wzrasta ryzyko zarażenia wirusem pochodzenia ludzkiego, ale może również dojść do zakażenia wirusami i bakteriami, które wywołują choroby przewodu pokarmowego.
18 z 23
fot. Susan Yin/ Unsplash.com
4. Bibliotekarz
W zawilgoconych, starych książkach mogą rozwijać się szkodliwe dla człowieka bakterie i pleśnie. Kontakt z nimi może prowadzić do alergii, astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa, syndromu toksycznego wywołanego pyłem organicznym, chorób spojówek i skóry.
19 z 23
fot. Samuel Zeller/ Unsplash.com
3. Archiwista
Ze względu na kontakt z zawilgoconymi drukami u archiwistów istnieje ryzyko wystąpienia: alergii, astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa, syndromu toksycznego wywołanego pyłem organicznym, chorób spojówek i skóry. Są oni narażeni na kontakt z grzybami i pleśniami.
20 z 23
fot. Sandra Ollier/ Unsplash.com
2. Konserwator zabytków
Kontakt z zawilgoconymi obrazami, rzeźbami i murami może prowadzić do: alergii, astmy, alergicznego nieżytu nosa, chorób skórnych i spojówek czy choroby zwanej syndromem toksycznym wywołanym pyłem organicznym. Wszystkiemu winne są bakterie i pleśnie.