
Opis stanowiska i oczekiwania
Bardzo ważny jest precyzyjny opis stanowiska oraz określenie oczekiwań. Formułując oczekiwania wobec poszukiwanego pracownika najlepiej zawrzeć kilka najistotniejszych wymagań, a nie tworzyć niekończącą się listę, której nie sprosta wielu.

Brak odzewu
Nazbyt rozbudowana lista oczekiwań, może sprawić, że oferta pracy nie doczeka się odpowiedniego odzewu, nawet od najlepszych na to stanowisko kandydatów.

Kuszenie kandydata
Co istotne, część „oczekiwania”, powinna optycznie równać się części „oferujemy”. Pracownik, zwłaszcza jeśli nam na nim bardzo zależy, powinien poczuć, że jest kuszony atrakcyjnymi warunkami pracy. Warto zaznaczyć w tej części, jakiego typu umowa jest oferowana (etat, zlecenie, dzieło) oraz jakie są warunki płacowe (np. stawka za godzinę).

Zarobki na danym stanowisku
Wyróżniającym elementem oferty pracy będzie podanie dokładnego przedziału przewidywanych zarobków na danym stanowisku. W Polsce to wciąż rzadkość wśród pracodawców, w przeciwieństwie do ofert pracy w krajach zachodnioeuropejskich – np. Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, gdzie standardem jest wpisanie w ogłoszeniu ram płacowych.