
Specjalista ds. e-commerce
Pracę zdalną chętnie wybierają rodzice małych dzieci. Możliwość pozostania w domu pozwala im łączyć życie zawodowe z prywatnym. Jak wykazało badanie Randstad, osoby przebywające na urlopach mogą zarabiać w działach wspierania procesów e-commerce, przy pracach biurowych czy analitycznych.

Specjalista ds. obsługi klienta
W dalszym ciągu niezastąpioną grupę pracowników stanowią specjaliści ds. obsługi klienta. Zajmują się oni przede wszystkim wsparciem przed- i posprzedażnym klienta. Przekazują informacje o obecnie prowadzonych działaniach promocyjnych czy warunkach dostaw produktów, zajmują się dokumentacją związaną z obsługą klientów, jak też dbają o dobry przepływ informacji między klientem a firmą. Na wyższe zarobki w obsłudze klienta mogą liczyć osoby ze znajomością języków obcych, np. angielskiego, francuskiego czy niemieckiego.

Grafik
Ofert pracy zdalnej nie brakuje w branży kreatywnej, gdzie można liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B. - Sporo propozycji kierowanych jest do branży kreatywnej, grafików, copywriterów, specjalistów ds. social media czy tłumaczy – przyznaje Mateusz Żydek z firmy Randstad. Osoby, które posiadają uniwersalne, poszukiwane na całym świecie umiejętności, mogą spróbować swoich sił za granicą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tutaj liczą się przede wszystkim język oraz doświadczenie.

Copywriter
Jeszcze na początku lat dwutysięcznych copywriterzy mogli liczyć na całkiem wysokie zarobki. Jednak wraz z rozwojem nowych mediów konkurencja na rynku wzrosła. Obecnie wielu pracodawców zleca pisanie tekstów SEO pracownikom zdalnym, często studentom. Nieco większe wymagania mają agencje kreatywne, gdzie copywriterzy biorą udział w burzach mózgów, wymyślają kampanie promocyjne i hasła reklamowe.