Co z rekompensatami za podwyżki cen prądu? Wicepremier Sasin odpowiada

Maciej Badowski
Opracowanie:
Jak tłumaczył wicepremier sasin, wsparcie za wysokie ceny prądu ma trafić do osób potrzebujących, "które faktycznie najbardziej odczuły te podwyżki".
Jak tłumaczył wicepremier sasin, wsparcie za wysokie ceny prądu ma trafić do osób potrzebujących, "które faktycznie najbardziej odczuły te podwyżki". Pawel Lacheta/ Polska Press
Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział w niedzielę, że w przyszłym miesiącu Ministerstwo Klimatu przedstawi projekt dotyczący rekompensat za podwyżki cen prądu. Wsparcie za wysokie ceny prądu ma trafić do osób, "które faktycznie najbardziej odczuły te podwyżki".

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas rozmowy w niedzielę w Polskim Radiu przypomniał, że jego resort przygotował projekt ustawy o rekompensatach, jednak "kompetencje w tej spawie zostały przeniesione do ministerstwa klimatu i środowiska".

- Według mojej wiedzy ministerstwo klimatu w czerwcu ma zaprezentować konkretne rozwiązania, które przełożą się na ustawowe gwarancje rekompensat- stwierdził Sasin.

Jak tłumaczył, wsparcie za wysokie ceny prądu ma trafić do osób potrzebujących, "które faktycznie najbardziej odczuły te podwyżki".

Dodał także, że powoływana Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego zajmie się wypracowaniem takich mechanizmów, żeby można też było dopłacać do produkcji energii tak, aby jej cena dla końcowego odbiorcy nie była zbyt wysoka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Sraniewbanie

G
Gość

jAK sASIN COŚ MÓWI TO WYJDZIE Z TEGO TYLE ILE BEZPRAWNIE WYDAŁ NA PSEUDO WYBORY - CZYLI STRATA

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu