
Język obcy – przyjaciel na całe życie
Little Britain Szkoła Języków Obcych Ewa Kaczan-Freino (tel. 792324603, www.littlebritain.edu.pl) przy al. Tysiąclecia P.P. 10 lok. 4, w Białymstoku zaprasza w sobotę między godz. 11 a 15. Wiesz doskonale, że znajomość angielskiego to przyszłość! Właśnie dlatego warto się go uczyć i doskonalić. W Little Britain pokazujemy jaką przyjemnością jest komunikacja w języku obcym w każdym wieku, więc uczymy zarówno dzieci jak i dorosłych.
Wszystkie osoby, które nas odwiedzą 20 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i napiszą bezpłatny test poziomujący lub zamienią kilka słów po angielsku z lektorem otrzymają bon z 10% zniżką na jeden z wybranych kursów języka angielskiego: intensywny letni kurs 2017 lub standardowy kurs w roku akademickim 2017/2018.
Przyjdź do nas, aby poznać naszą „receptę" na sukces w nauce lub zwyczajnie „odświeżyć" swoją znajomość języka angielskiego przy filiżance dobrej herbaty. Pokażemy jak bezstresowo rozmawiać w języku obcym, bawić się nim oraz cieszyć. Tego dnia dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli zagrać po angielsku w gry na tablicy interaktywnej, gry planszowe lub udekorować portret królowej Anglii.

Uczymy się przez całe życie
W sobotę między godz. 9 a 14 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku (tel. 856515855, http://ckubialystok.pl) przy ul. Żabiej 5 odbędą się zajęcia:
9.00-10.30
AutoCAD w praktyce
Warsztaty z zastosowania programu komputerowego AutoCAD – od projektowania koncepcyjnego do tworzenia szkiców i rysunków, czyli narzędzie przydatne do wizualizacji, dokumentowania i udostępniania swoich twórczych pomysłów.
Prowadzący: Witold Konopka
09.30-11.00
Poznaj siebie i wybierz swój kierunek zawodowy
Warsztaty dotyczące poznania siebie – swoich zdolności, umiejętności, możliwości i cech charakteru istotnych w planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej.
Prowadzące: Anna Klebus, Urszula Płońska
10.00 – 11.30
Zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mające na celu oswojenie uczestników z ideą pomagania oraz nabycie praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami.
Prowadzący: Mariusz Moszczyński
10.00 – 11.30
Odkryj swój potencjał zawodowy i osobowościowy
Warsztaty dotyczące odkrywania swojego profilu zainteresowań zawodowych oraz osobowości zawodowej istotnych w planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej.
Prowadzące: Agnieszka Budnik, Anna Rolak
11.30-14.00
Zasady zachowania w warunkach nietypowych na drodze
Warsztaty dotyczące poznania sposobów reagowania w sytuacjach trudnych na drodze związanych zarówno z warunkami atmosferycznymi stwarzającymi zagrożenie, jak i zachowaniem innych użytkowników drogi – kierowców, rowerzystów czy pieszych. Podczas zajęć będzie wykorzystany symulator jazdy.
Prowadzący: Mariusz Moszczyński
11.30 – 13.00
Zabawy rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat
Warsztaty skierowane do rodziców, nauczycieli, pedagogów i innych osób pracujących z dziećmi w wieku szkolnym z zakresu wspomagania koordynacji wzrokowo-ruchowej czyli umiejętności łączenia tego, co widzą oczy z tym, co wykonują dłonie.
Prowadzące: Maria Kazberuk, Monika Nowakowska

Różnorodność przyrodnicza... nie tylko Podlasia
W sobotę Uniwersytet w Białymstoku (tel. 857457322, www.centrum.uwb.edu.pl) przy ul. Ciołkowskiego 1J organizuje:
09:00 - 16:00
Zwiedzanie z przewodnikiem wystaw zorganizowanych lub doposażonych z funduszy Unii Europejskiej: 1. Przyroda północno-wschodniej Polski, 2. Rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia, 3. Lapidarium magmowych głazów narzutowych, 4. Filogeneza zwierząt tkankowych/Historia życia na Ziemi, 5. Ewolucja naczyniowych roślin lądowych/Historia życia na Ziemi, 6. Minerały i skały. Godzinne zwiedzanie wystaw zaczynać się będzie o 9.00, 11.00, 13.00 i 15.00 w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1J.
10:00 - 14:30
Multimedialne warsztaty edukacyjne "Ptaki Polski" - nauka rozpoznawania gatunków krajowej awifauny z wykorzystaniem infokiosków i programu komputerowego zakupionych z dofinansowaniem Unii Europejskiej oraz dermoplastycznych eksponatów z wystawy "Przyroda północno-wschodniej Polski". Warsztaty odbędą się w terminach: 10.00 – 10.30, 12.00 – 12.30 i 14.00 – 14.30 w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1J.

Opera się otwiera!
W sobotę Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (tel. 85 306 75 06, www.oifp.eu) zaprasza na zwiedzanie opery przy ul. Odeskiej 1
13:00 - 15:00
Akademia Tańca Klasycznego zaprasza na pokaz tańca, podczas którego wystąpią jej uczniowie. Pokaz taneczny ukaże wachlarz zdobytych w toku nauki umiejętności. Dzieci, które chciałyby spróbować sił w balecie zapraszamy na warsztaty baletowe.
Ilość miejsc jest ograniczona - wymagane są wcześniejsze zapisy. Prosimy o zgłoszenia na adres: [email protected]. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodziców.
14:00 - 17:00
Przewodnicy oprowadzą grupy po miejscach na ogół niedostępnych dla widzów. Zaproszą gości za kulisy i na scenę OiFP, gdzie będzie można zobaczyć skomplikowaną technikę sceniczną i z bliska obejrzeć dekoracje i elementy scenograficzne wystawianych spektakli.
Oprowadzenie odbędzie się w trzech turach (14:00, 15:00, 16:00). Obowiązują wejściówki, które będzie można odebrać w kasach OiFP od 15 maja 2017 roku. Ilość miejsc jest ograniczona.
14:00 - 19:00
Spójrz na Białystok z nowej perspektywy!
Po raz pierwszy w tym sezonie Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na taras widokowy na dachu Opery.
17:00 - 18:00
Poznaj z nami historię radia na wernisażu wystawy "Magia Radia", na którą składają się odbiorniki radiowe ze zbiorów Polskiego Radia Białystok. Radio - magiczna skrzynka, skrywająca cały świat, pełna milionów pojedynczych wzruszeń. Jest w niej zatrzymana przeszłość i przeczuwana przyszłość.
Wystawę stworzono z myślą o ludziach młodych - dla nich "stare radia" są już zabytkowymi meblami, to dla nich warto ocalić ten kawałek odchodzącej historii. Kolekcja została stworzona wspólnie ze słuchaczami Polskiego Radia Białystok.